Archiwum dla Październik, 2012

NFC również w Polbanku

Po tym jak Orange wspólnie z mBankiem jako pierwsi w Polsce wystartowali z usługą NFC, kolejne banki postanowiły nie czekać i również wprowadzić nową technologię. Widocznie testy, które miały miejsce od jakiegoś czasu, dają nadzieję, iż nowa usługa się przyjmie. Kolejnym bankiem który wkracza z NFC na polski rynek jest Polbank EFG. Wspólnie z T-Mobile  będzie oferował NFC dla klientów posiadających karty kredytowe MasterCard oraz telefon specjalnie do tego przystosowany. Nowe rozwiązanie jest według Polbanku w pełni funkcjonalnym produktem bankowym..

Więcej przeczytasz w: Polbank uruchamia NFC

Promocja Mini Ratki w PKO Bank Polski

Przypominam, że do dzisiaj trwa promocja – dotyczy oferty Mini Ratka w PKO Bank Polski. Na czym polega? Chodzi o prowizję 0%. Taka oferta pożyczki bez prowizji jest dostępna zarówno dla stałych jak i nowych klientów. Nie trzeba zakładać RORa ani dokonywać określonej liczby transakcji kartą ani przekazywać jakiejś kwoty wynagrodzenie na konto w PKO BP. Dlatego szczerze polecam ofertę a Ci którzy nie zdecydowali się, gdzie ubiegać się o kredyt a potrzebują go bardzo pilnie, dziś można jeszcze dostać pożyczkę PKO BP na promocyjnych warunkach czyli z prowizją 0%.

Więcej przeczytasz w: Specjalna Mini Ratka zeruje prowizję w PKO Banku Polskim – pod lupą

Bank BPH wprowadza świadectwa kredytowe

Dlaczego? Jako walor edukacyjny a także większy komfort oraz większa świadomość Klientów, którzy mają zamiar podjąć ważną decyzję finansową. Świadectwo kredytowe będzie wprowadzone we wszystkich oddziałach Banku BPH.

Świadectwo Kredytowe otrzymują Klienci ubiegający się o kredyt gotówkowy, kartę kredytową oraz limit w saldzie debetowym (produkty niezabezpieczone). Dokument w formie teczki zawiera m.in. diagnozę określającą, na podstawie dostępnych danych, poziom zadłużenia Klienta w relacji do jego dochodu (“bezpieczny”, “umiarkowany”, “nadmierny”) oraz podsumowanie historii dotychczasowej spłaty zobowiązań kredytowych wobec Banku. W teczce znajduje się również opis sposobu oceny zdolności kredytowej, a także porady w zakresie bezpieczeństwa finansowego Klienta.
Wszystko to ma na celu ułatwić decyzję w sprawie wyboru np. kredytu gotówkowego.

Więcej przeczytasz w: Świadectwa Kredytowe w Banku BPH

Kredyt gotówkowy tylko dla wybranych

Credit Agricole z nową ofertą. Tym razem dla wybranych grup zawodowych przygotował propozycję kredytu gotówkowego. Od standardowej różni się oprocentowaniem – jest niższe o 2 punkty proc. Przez wiele lat banki w Polsce prezentowały jedną i tę samą ofertę kredytową wszystkim swoim klientom – niezależnie od grupy zawodowej, do której przynależeli. Jednak od pewnego czasu instytucje finansowe coraz częściej różnicują swoje propozycje, biorąc pod uwagę wykształcenie klientów oraz wykonywany przez nich zawód. Trend ten jest szczególnie widoczny w okresie zaostrzającej się konkurencji pomiędzy bankami.
Credit Agricole zaoferował atrakcyjnie oprocentowany kredyt gotówkowy przedstawicielom wybranych profesji: nauczycielom, położnym, pielęgniarkom, lekarzom, fizjoterapeutom, weterynarzom, prawnikom, rzeczoznawcom majątkowym, biegłym rewidentom, geodetom, architektom oraz tłumaczom przysięgłym. Klienci mogą pożyczyć na dowolny cel do 120 tysięcy złotych na okres do 6 lat.

Więcej przeczytasz w: Kredyt gotówkowy dla wybranych w Credit Agricole Bank Polska