Archiwum dla Luty, 2012

Remont i przeprowadzka w jednym w eurobanku

Chcesz kupić nieruchomość, która wymaga remontu? Szacujesz wysokie koszty przeprowadzki? Możliwe, że zainteresuje Cię nowa promocja eurobanku. Wszyscy klienci, którzy  do 30 czerwca złożą wniosek o kredyt mieszkaniowy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków i udogodnień.

Osoby, które prócz środków na nieruchomość, potrzebują także kapitału na remont, w eurobanku mają możliwość ubiegania się o jeden kredyt z przeznaczeniem zarówno na jeden cel, jak i drugi, bez konieczności spłaty dwóch rat,  z preferencyjnymi warunkami kredytowania. Ponadto, jeśli będą one chciały skorzystać z usług firm zajmujących się przeprowadzkami, otrzymają zwrot kosztów przeprowadzki do kwoty 600 zł brutto. A to nie koniec udogodnień… Korzystając z oferty, klienci mogą wybrać z dwóch wariantów promocji: brak prowizji za udzielenie kredytu lub marża w wysokości nawet 0,99%. Sprawdźmy, jak wyglądają szczegóły propozycji.

Szczegóły znajdziesz w:

Zakup, remont i przeprowadzka w jednym – kredyt hipoteczny eurobanku „na kompleksowo”

Gwarantowany 8,5% zysk przez 10 lat w Idea Bank

Idea Bank, kiedy wprowadza nowość, to nie może być byle co. Tym razem również intuicja mnie nie myliła. Nowe konto oszczędnościowe o nazwie Indywidualne Konto Emerytalne to obecnie najdłuższy depozyt na rynku o stałym oprocentowaniu. Z jednej strony jest to świetna zachęta do dobrowolnego oszczędzania na emeryturę z zyskiem porównywalnym do inwestycji na giełdzie ale bez ryzyka, z drugiej pozwala uniknąć podatku Belki. Brzmi podejrzanie? Niekoniecznie.

Konto Idea Banku jest kontem Tax Free i ma postać depozytu bankowego o charakterze odnawialnym, objętego gwarancją oprocentowania. Oznacza to gwarantowany zysk nawet 8,5% rocznie przez 10 lat. Konto Emerytalne jest dostępne w wariancie podstawowym oraz dwóch promocyjnych z kontem lub dodatkowym programem regularnego oszczędzania. Zainteresowani? Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami…

Więcej informacji znajdziesz w: Idea Bank daje gwarancję oprocentowania oszczędności na 10 lat

Igo lokata z 5,40% zyskiem

Po odejściu do lamusa lokat z dzienną kapitalizacją, do łask powoli wracają lokaty z tradycyjnym mechanizmem naliczania odsetek. Przykładem jest nowa wersja igo lokaty w Banku Inteligo. Produkt jest dostępny także dla osób, które nie były dotychczas klientami banku.

Nową lokatę z miesięczną kapitalizacją odsetek można otworzyć zdalnie ta okres: 3, 6, 9 lub 12 miesięcy. Minimalna kwota konieczna do założenia lokaty to 1000 zł. Deponując na niej środki możemy liczyć na zysk do 5,40%. Ciekawe, czy konkurencja zaproponuje coś ciekawszego? Przetasowanie ofert produktów oszczędnościowych w bankach na pewno nastąpi, pozostaje zatem cierpliwie czekać.

Więcej przeczytasz w: Inteligo: nowa lokata do 5,40% w skali roku

Dzienna kapitalizacja w Meritum Banku tylko do 12 lutego!

Dzienna kapitalizacja wydaje ostatnie tchnienie. Meritum Bank za parę dni dołączy do banków, które wycofały ze swojej oferty depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek. To już ostatni dzwonek, jeśli chcemy załapać się jeszcze na zysk bez podatku Belki. Osoby, które posiadają nadwyżki finansowe mają czas do 12 lutego. 13 lutego z oferty Meritum Banku znikną zarówno lokaty, jak i konta oszczędnościowe oparte na mechanizmie jednodniowej kapitalizacji (w tym MeritumKonto Silnie Zarabiające).

Niestety, przepisów nie ominiemy. Klientom, którzy nie zdążą przed 12-tym pozostaje oferta lokat tradycyjnych, która bank równolegle rozwija. Czy niedługo pojawi się dobry substytut depozytów antybelkowych? Czas pokaże, a nam, klientom, pozostaje jedynie cierpliwie czekać.

Szczegóły znajdziesz w: Lokaty z dzienną kapitalizacją i gwarancją w Meritum tylko do 12 lutego

Getin Bank oferuje kredyt dla emerytów

Osoby będące na emeryturze to grupa, która banki powoli zaczynają się coraz bardziej interesować. Stały miesięczny dochód w wielu przypadkach pozwala na pomyślne rozpatrzenie decyzji o przyznaniu kredytu, stąd też na rynku pojawiają się oferty skierowane właśnie do seniorów.

Przykładowo Getin Bank wprowadził do swojej oferty kredyt gotówkowy z oprocentowaniem od 8,7 proc., 0 proc. prowizją oraz korzystnym okresem kredytowania: aż do 100 miesięcy. Aby skorzystać z produktu wystarczy dochód w wysokości zaledwie 550 zł miesięcznie. Ponadto, bank nie wymaga poręczycieli, ani ubezpieczenia kredytu, zaś dla klientów, którzy zawrą umowę o kredyt na wysokość co najmniej 5000 zł, przygotował prezent w postaci bonu pieniężnego.

Szczegół znajdziesz w: Kredyt gotówkowy dla emerytów w Getin Banku

Zmiany w ofertach depozytowych w Kredyt i Getin Banku

Już od dobrych kilku miesięcy wróżono, że lokaty z dzienna kapitalizacją odejdą do lamusa. Zmiany regulacji dotyczących podatku Belki sprawiły, że ta popularna forma produktów oszczędnościowych przestaje być opłacalna. Co prawda, pojawiło się kilka produktów mających zastąpić depozyty oparte na dziennej kapitalizacji, jednak jak na razie nie wygląda na to, by była to skuteczna alternatywa. Nie dziwią także zmiany w prowadzone przez Kredyt Bank oraz Getin Noble Bank.  Pierwszy, 31 stycznia tego roku zakończył sprzedaż wszystkich depozytów (zarówno lokat, jak i kont oszczędnościowych) z dzienną kapitalizacją odsetek, drugi, w ciągu najbliższego tygodnia tego typu produkty wycofa. W obu przypadkach, klienci którzy dotychczas korzystali z wymienionych depozytów przed decyzją o ich wycofaniu, otrzymywać będą odsetki zgodnie z zawartą umową.

Wszystko wskazuje na to, że klienci preferujący bezpieczne oszczędzanie muszą jak na razie zadowolić się tradycyjnymi formami oszczędzania. Miejmy nadzieję jednak, że zgodnie z obietnicami doczekamy się niedługo kilku interesujących nowości.

Więcej informacji znajdziesz w:

Kredyt Bank wycofał z oferty depozyty z dzienną kapitalizacją

Getin Noble Bank rezygnuje z lokat z jednodniową kapitalizacją

BOŚ Bank: nowe darmowe konto firmowe

Bank Ochrony Środowiska wprowadził kolejne zmiany w swojej ofercie skierowanej do przedsiębiorców. Tym razem bank postawił na początkujących: firmy które dopiero co rozpoczynają działalność mogą skorzystać z nowego rachunku osobistego Konto Wyjątkowe Biznes Start. Plusem oferty jest przede wszystkim brak opłat za prowadzenie rachunku oraz bezpłatne elektroniczne przelewy krajowe – przez pierwsze 18 miesięcy. Nie obejmuje to przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego, które pozostają darmowe także po tym okresie. Warunkiem  skorzystania z oferty jest prowadzenie działalności gospodarczej w oparciu o pełną księgowość nie dłużej niż 12 miesięcy.

Oferta BOŚ Banku z pewnością spotka się z zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy doskonale wiedzą, jak bardzo liczą się efektywne oszczędności, zwłaszcza w początkowym okresie rozwoju firmy. Jak wyglądają szczegóły oferty? Sprawdźmy!

Szczegóły znajdziesz w: Nowe, darmowe konto dla firm w BOŚ Banku