Archiwum dla Styczeń, 2012

Brak gotówki? Idź do Banku Pocztowego!

Styczeń to naszego portfela trudny czas… Oskubani z ostatniego grosza po świątecznym ucztowaniu, zastanawiamy się, co zrobić z trzecim z kolei niepotrzebnym ekspresem do kawy, babcinymi skarpetkami do kolan i nadmiarowymi centymetrami w pasie ;) A tymczasem promocje w sklepach przyciągają, a my żałujemy, że nie możemy wymienić nieszczęsnego ekspresu na model telewizora, którego ceny śledziliśmy już od pół roku. Cóż, atrakcje cenowe nie będą wieczne, może potem okazje się już nie powtórzy? W takiej chwili możemy rozważyć dodatkowe źródło finansowania w postaci pożyczki gotówkowej na dowolny cel. Na szczęście rynek produktów bankowych także obfituje w promocje. Przykładowo do 31 marca możemy skorzystać z najnowszej oferty Banku Pocztowego, skierowanej do nowych klientów. Zalety? Prowizja 0% i promocyjne oprocentowanie w wysokości 12,49%, w dodatku przy minimalnych miesięcznych zarobkach wynoszących 720 zł netto. Wprawdzie nie warto popadać w długi z powodu telewizora, jednakże przyznajcie sami: szkoda marnować okazji.

Szczegóły znajdziesz w: Zimowa promocja kredytów gotówkowych Banku Pocztowego

Specjalna oferta kredytowa Citi Handlowy dla wybranych grup zawodowych

Od 16 stycznia w ofercie Banku Citi Handlowy dostępna jest nowa pożyczka hipoteczna skierowana do przedstawicieli wybranych zawodów. Zapewne nikogo nie zaskoczy wybór profesji. Produkt jest przeznaczony przykładowo dla prawników, architektów, geodetów, weterynarzy, lekarzy. O pożyczkę mogą się także starać osoby nie wykonujące wybranych przez bank zawodów, ale zatrudnione na umowę o pracę. Oferta dotyczy wyłącznie klientów banku , z regularnymi wpływami na konto osobiste. Co proponuje w zamian Citi Handlowy? Między innymi: finansowanie do 70% wartości nieruchomości, do kwoty 300 000 zł, 1,00 proc. prowizji i marżę na poziomie 2,5 proc. Czy to dużo? Oceńcie sami…

Szczegóły znajdziesz w: Citi Handlowy z pożyczką hipoteczną dla profesjonalistów

Usługi bankowe z doradztwem prawnym w Alior Bank

Od stycznia 2012 roku klienci Alior Banku, a także osoby, które do tej pory nie korzystały z usług banku mogą skorzystać z nowej oferty kancelarii „Alior Doradztwo Prawne”. Jest to pierwsza w Polsce koncepcja połączenia usług bankowych z profesjonalnym doradztwem prawnym  ekspertów z różnych dziedzin np. w zakresie prawa pracy, windykacji należności, sporów i postępowań sadowych, bankowości i finansów, oraz postępowań administracyjnych i innych. Kancelaria oferuje usługi zarówno przedsiębiorstwom, jak i klientom indywidualnym, w cenie 200 zł za godzinę. Istnieje także możliwość współpracy za pośrednictwem Internetu.

Więcej przeczytasz w: Kancelaria „Alior Doradztwo Prawne” – nowa jakość usług prawnych

FM Bank: tanie konto dla przedsiębiorców

Czym kierują się przedsiębiorcy, wybierając konto firmowe? Przede wszystkim kosztami.  Właścicielom mikrofirm nie jest jednak łatwo znaleźć korzystną, tanią ofertę konta. Są jednak banki, które nie dyskryminują nawet najmniejszych przedsiębiorstw. Przykładowo FM Bank wprowadził do oferty nowe „KONTO NA 5-KĘ”, skierowane właśnie do wyżej wymienionej grupy.

Konto łączy w sobie cechy klasycznego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, jak i konta oszczędnościowego. W ramach oferty posiadacz konta może liczyć na  bezpłatne prowadzenie rachunku, darmowe przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów BZ WBK S.A. bez prowizji i inne czynności związane z użytkowaniem konta bez opłat. Ponadto FM Bank oferuje także pakiety typu assistance (obejmujące pomoc specjalistów w razie nieprzewidzianego zdarzenia w firmie), prawne (tj. pomoc prawną, dostęp do telefonicznych konsultacji i inne), usługi dla klientów VIP,  a także usługi skierowane do osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą oraz inne.

Więcej informacji znajdziesz w:  Nowe firmowe “KONTO NA 5-KĘ” w FM Banku

Nowy pakiet assistance dla przedsiębiorców w Polbank EFG S.A.

Od 9 stycznia 2012 roku w ofercie Polbank EFG dostępny jest nowy pakiet assistance skierowany do klientów firmowych. Dla wielu przedsiębiorców może się on okazać pomocny, zwłaszcza w nieprzewidzianej sytuacji, takiej jak awaria w firmie.  Za niewielką miesięczną opłatą (po bezpłatnym 12 miesięcznym okresie) w ramach pakietu Polbank Office Assistance gwarantowana jest pomoc specjalistów takich jak: ślusarz, hydraulik, technik, prawnik i innych. Ponadto przedsiębiorcy otrzymają także pomoc medyczną (m.in.  zorganizowanie wizyty lekarza, dostarczenie leków, opiekę domową po hospitalizacji), zarówno w firmie, jak i podróży służbowej. Podsumowując – wszystko to, czego w razie nieoczekiwanego zdarzenia właściciel firmy może potrzebować, a na organizację  czego z reguły nie ma czasu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu może spać spokojnie  i skupić się wyłącznie na prowadzeniu firmy.

Szczegóły znajdziesz w: Pakiet assistance dla przedsiębiorców w Polbank EFG S.A.

Wirtualne Biuro Alior Banku

Usługa Wirtualne Biuro to nowa usługa Alior Banku, dedykowana dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala ona na sprawne i efektywne prowadzenie firmy, przy jednocześnie niskich kosztach. W ramach usługi Alior udostępnia nieograniczony dostęp do pakietu Microsoft Office 365 oraz narzędzi takich jak np. oprogramowanie „Szybkafaktura” (systemu księgowego).

Wszystkie aplikacje są zabezpieczone, wobec tego dostęp do dokumentów mają tylko osoby upoważnione. Co ważne, z punktu widzenia kosztów – użytkownik płaci za wybrane aplikacje, z których faktycznie korzysta. Wydatki można na bieżąco modyfikować. Wszystko po to, by móc maksymalnie zminimalizować koszty, przy zwiększeniu efektywności zarządzania.

Wszystko wskazuje na to, że Alior Bank nie poprzestanie na Wirtualnym Biurze. W niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać dalszych usług wspomagających prowadzenie działalności gospodarczej. A tymczasem sprawdźmy, co potrafi najnowsza wyżej przedstawiona usługa.

Szczegóły znajdziesz w: Alior Bank udostępnia usługę Wirtualne Biuro

8,5% zysku na dobry początek w Meritum Banku

Nowi klienci Meritum Banku, którzy zdecydują się na otwarcie Konta Zarabiającego mają dodatkowo okazję zarobić, dzięki nowej ofercie, dedykowanej specjalnie dla nich. 3 stycznia Meritum Bank poszerzył ofertę depozytową o 3 miesięczną Pierwszą Lokatę, która należy do najwyżej oprocentowanych produktów na rynku. W zależności od deponowanej kwoty (już od 500 zł!) oprocentowanie nominalne w skali roku wynosi od 5% do 8,5%, przy czym najwyższe oprocentowanie jest dla kwot do 5 tysięcy złotych. Kapitalizacja następuje pod koniec okresu deponowania. Dodając do tego zwrot wydatków z Konta Zarabiającego, to niezła gratyfikacja dla nowych klientów, a jednocześnie dobra zachęta do korzystania z dalszych usług.

Szczegóły znajdziesz w: 8,5% na Pierwszej Lokacie w Meritum Banku