Archiwum dla Listopad, 2011

Kredyt mieszkaniowy Nordea Bank Polska z „Rodziną na swoim”

Program rządowych dopłat do kredytów mieszkaniowych w złotówkach funkcjonujący pod nazwą „Rodzina na swoim” cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego. Dotyczy on osób młodych, które z reguły nabywają swoje pierwsze własne lokum. Z programu mogą skorzystać zarówno małżeństwa, osoby wychowujące samotnie dzieci, jak ci osoby bezdzietne pozostające w tzw. wolnych związkach.

Od teraz osoby zainteresowane tego typu ofertą mogą skorzystać z propozycji preferencyjnego kredytu mieszkaniowego także w Nordea Bank.  Kredyt ten pozwala na  sfinansowanie do 100% wartości nieruchomości, zarówno będącej w budowie jak i istniejącego domu, czy mieszkania. Uzyskane środki można także przeznaczyć na budowę jednorodzinnego domu, czy rozbudową budynku mieszkalnego. Dzięki programowi RnS kredytobiorca może otrzymać bezpośrednie dopłaty do spłacanych odsetek (do 50% wartości) przez pierwsze 8 lat kredytowania. Warunkiem do naliczenia opłaty jest określona maksymalna powierzchnia użytkowa lokalu (różna dla małżeństw i tzw. „singli” oraz wiek kredytobiorcy.

Szczegóły znajdziesz w:  Kredyt w ramach „Rodzina na Swoim” w banku Nordea

Tanie konto dla młodych w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski troszczy się także o najmłodszych klientów. Od teraz osoby niepełnoletnie, w wieku od 13 do 18 lat mogą skorzystać ze specjalnej oferty dotyczącej konta osobistego. Klienci z tej grupy wiekowej korzystający z Konta Direct od 21 listopada nie muszą już ponosić opłaty za użytkowanie karty płatniczej do rachunku. Dotychczas bank pobierał 7 zł miesięcznie, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym nie wykonano transakcji na kwotę minimum 100 zł. Zmiana regulaminu na tym polu obowiązuje użytkownika, aż do momentu osiągnięcia wieku dojrzałości.

Konto ING dla młodzieży zapewnia niskie koszty także wobec parametrów takich, jak: przelewy w PLN, dostęp do konta przez Internet, prowadzenie konta, czy wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

ING Bank Śląski zachęca najmłodszych do nauki przedsiębiorczości i podstaw ekonomii, którą  warto rozpocząć jak najwcześniej. Zwłaszcza, jeśli małym kosztem.

Więcej przeczytasz w: Promocja w Koncie Direct dla osób w wieku 13-18 lat

Bank służący oszczędzaniu

Wzrost specjalizacji staje się faktem chyba już w każdej dziedzinie, także bankowości. I nie mam na myśli już tylko produktów przeznaczonych do konkretnej grupy odbiorców. Po Idea Banku  oferującym usługi głównie dla przedsiębiorców, pojawiło się nowe wirtualne ramię BGŻ – BGŻOptima – bank specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu.

Pierwsze słowo, jakie nasuwa się na myśl o BGŻOptima to innowacyjność. Jest to jedyny bank umożliwiający zawarcie umowy przez SMS. Oczywiście to nie wszystko. Osoby zainteresowane efektywnym oszczędzaniem mogą wybierać z szerokiej gamy produktów oszczędnościowych, do których założenia (konta oszczędnościowe) nie są potrzebne dodatkowe warunki, zaś cały proces odbywa się zdalnie.

Bank postawił nie tylko na wygodę i prostotę.  W przypadku konta oszczędnościowego nie ma żadnych ograniczeń w wypłatach środków, a wszystkie takie transakcje są realizowane za darmo. Pieniądze można wycofać w dowolnym momencie bez żadnych dodatkowych kosztów (dotyczy to także lokaty jednodniowej).

Model Direct, w którego oparciu działa BGŻOptima sprawdził się już wielu krajach. Jak będzie w Polsce? Czas pokaże.

Więcej przeczytasz w: Rusza BGŻOptima – bank wyspecjalizowany w oszczędzaniu