Archiwum dla Wrzesień, 2011

Karty kredytowe dla przedstawicieli wolnych zawodów

Duża specjalizacja produktów bankowych to coraz powszechniejsza forma pozyskiwania klientów. Mamy rachunki osobiste, kredyty kierowane do określonej grupy zawodowej czy społecznej: lekarzy, prawników, nauczycieli, seniorów itp. Podział na produkty dla przedsiębiorców również wydaje się naturalny. Do tej pory jednak przedstawiciele wolnych zawodów, działający jako podmioty gospodarcze (mikro przedsiębiorcy), nie mogli skorzystać ze specjalnie przystosowanej dla nich oferty kart kredytowych. Zmiany na tym polu wprowadził ostatnio MultiBank dla osób, które posiadają w banku konto.

Karta MasterCard Professional jest kierowana głownie do zawodów takich jak architekci, doradcy finansowi, geodeci, właściciele aptek itp. Wśród korzyści płynących z posiadania karty warto wymienić przede wszystkim zwiększenie limitu kredytowego na karcie (zyski firmowe i indywidualne traktowane jako jedno) oraz dostępny specjalny program rabatowy „Pakiet Prestige” i ubezpieczenie MultiKomfort.

Więcej przeczytasz w: MutliBank oferuje kartę kredytową dla przedstawicieli wolnych zawodów

PKO BP: darmowy pakiet dla firm rozpoczynających działalność

Przedsiębiorcy, którzy dopiero co rozpoczynają działalność gospodarczą, wiedzą, jak trudno jest debiutować na rynku. Optymistycznie jednak, są banki które oferują świeżo upieczonym właścicielom firm pewne udogodnienia. Przykładowo, PKO Bank Polski wprowadził do oferty tzw. Pakiet Biznes Debiut 18, który jest bezpłatny. W ramach pakietu, klienci mogą przez pierwsze 18 miesięcy korzystać ze specjalnych warunków najważniejszych usług i produktów dostępnych w pakiecie. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie pakietu biznesowego? Sprawdźmy…

Więcej przeczytasz w: Bezpłatny pakiet dla firm debiutujących na rynku w PKO Banku Polskim

igo lokata w Inteligo

Zwykle produkty oszczędnościowe, a zwłaszcza te atrakcyjnie oprocentowane, są dostępne wyłącznie dla klientów banku, którzy posiadają (lub założą) w nim konto osobiste. Nie jest to co prawda wygórowany wymóg, nie mniej jednak, z pewnością wiele osób doceni fakt, iż w nowej ofercie depozytowej Inteligo nie jest on konieczny ;) Bank ten poszerzył wachlarz produktów o nową lokatę z dzienną kapitalizacją.

„Igo lokata”, bo tak brzmi jej nazwa marketingowa, z czystym sumieniem może się równać z najlepszymi aktualnie propozycjami. Maksymalne oprocentowanie lokaty (tj. na okres 12 miesięcy) wynosi 5,52%, co odpowiada 7% na lokacie z tradycyjnym mechanizmem naliczania odsetek.

Nieźle, zważywszy na to, że Inteligo bardzo zadbało o wygodę klienta. Mam na myśli głównie szybki, niekłopotliwy proces zawarcia umowy online i przede wszystkim wyżej wspomnianą swobodę, jeśli chodzi o rachunkowość osobistą. A tam, gdzie jest wygoda i swoboda… to czemu nie korzystać?

Szczegóły znajdziesz w: Nowa lokata w Inteligo – dostępna dla każdego

Maksymalna wygoda, zysk i prestiż – Maksymalne Konto BPH

Klienci, którym nie wystarczają klasyczne oferty dostępnych obecnie na rynku rachunków osobistych powinni zapoznać się z nową propozycją Banku BPH. W zamian za miesięczną opłatę (14,99 zł) posiadacz Maksymalnego Konta ma do dyspozycji szereg prestiżowych usług, nie tylko zapewniających wygodę, ale także bezpieczeństwo i efektywny zysk.

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość skorzystania z mechanizmu autoinwestycji, dzięki której środki dostępne na koncie są automatycznie przenoszone na lokatę w godzinach nocnych, a także darmowe konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem. Prócz wachlarzu bezpłatnych usług związanych z codzienną bankowością, w ramach Maksymalnego konta dostępne są także pakiety ubezpieczeniowe assistance: medyczne, domowe, samochodowe i inne.

Więcej przeczytasz w: Maksymalne Konto – nowość w ofercie BPH

Niższa sprzedaż franka w Citi Handlowym

Osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny we frankach mają kilka możliwości, by obniżyć miesięczną ratę kredytu. Jedną z nich jest zakup waluty w kantorze lub wybór takiego banku, który udostępnia sprzedaż po korzystnym kursie. Po drugą możliwość możemy sięgnąć w banku City Handlowym, który obniżył marżę sprzedaży franka do wysokości 0,8%. Spread, czyli różnica między kursem kupna i sprzedaży waluty w banku został obniżony do poziomu 1,6 proc. Ponadto, City Handlowy gwarantuje nielimitowaną liczbę bezpłatnych przelewów walutowych we frankach z dowolnego konta osobistego do innych banków w Polsce, co zwalnia z konieczności przelewu z konta walutowego.

Oferta „Tanie franki” jest dostępna dla klientów detalicznych banku (posiadających konto osobiste, bądź oszczędnościowe), w określonych godzinach.

Więcej szczegółów znajdziesz w: Tani frank w Citi Handlowym

„Lekki start” – promocja oferty kredytów hipotecznych w eurobanku

Spłata kredytu hipotecznego w okresie przeprowadzki do nowego mieszkania, który wiąże się z wieloma wydatkami, dla wielu osób może być obciążająca. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając ofertę kredytową. Banki często kuszą klientów promocjami, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe, jest zatem w czym wybierać.

Przykładową propozycją, w ramach której możemy liczyć na specjalne warunki, jest nowa promocja eurobanku funkcjonująca pod nazwą „Lekki start”. Decydując się na nią, mamy zagwarantowaną znaczną obniżkę marży oraz prowizji, zwłaszcza w pierwszym roku kredytowania. Stawka prowizji może wynieść nawet o 2% mniej w stosunku do standardowej oferty, zaś wysokość marży zależy od współczynnika LTV i jej wartość może wynieść już 0,8% (dla kredytów z LTV netto do 90%) lub 1,2% (LTV powyżej 90%).

Warto się pospieszyć, bo mamy czas tylko do 28 października! Zapoznajmy się ze szczegółami propozycji…

Szczegóły znajdziesz w: “Lekki Start” – nowa promocja kredytów hipotecznych eurobanku

Nowy program Idea Banku dla młodych przedsiębiorców

„Najtrudniejszy pierwszy krok” – to hasło z pewnością sprawdza się w przypadku początkujących przedsiębiorców. Ambicje i kreatywność nie zawsze wystarczają, by zaistnieć na rynku. Idea Bank za pomocą nowego programu edukacyjno-biznesowego chce pomóc młodym ludziom w realizacji marzeń o własnym biznesie. Projekt nosi nazwę Inkubator Przedsiębiorczości.

Osoby zainteresowane mają czas do 6 listopada, by zaprezentować własny, ciekawy pomysł na firmę. Najbardziej kreatywni będą mieli szansę na założenie spółki razem z Idea Bankiem, wliczając pomoc finansową (m.in. kredyt na preferencyjnych warunkach, pomoc prawna, księgowa, pokrycie kosztów założenia spółki) oraz szkoleniową w Akademii Biznesu.

Więcej przeczytasz w: Inkubator Przedsiębiorczości: Idea Bank pomaga przedsiębiorcom

Zostań milionerem z PKO BP!

Opłaca się oszczędzać z PKO BP. Teraz, nie tylko ze względu na zysk wypracowany na lokatach. Do końca października klienci banku mają szansę na wygranie nawet jednego miliona złotych oraz atrakcyjnych nagród, w tym jednego  z dwudziestu samochodów marki Nissan, czy nowoczesnych crossoverów.

Aby mieć szansę na nagrodę, wystarczy założyć lokatę w PKO BP, zdeponować na niej środki i zaproponować ciekawą nazwę dla oferty zgodnie z regulaminem. Do lokat objętych konkursem należą: lokaty z dzienną kapitalizacją (na okres 2 i 3 miesiące), lokata 3+3, lokata 6+6 oraz lokata 9+9.

Nie czekaj, wzbogać oszczędności o bajeczną kwotę!

Więcej przeczytasz w: Wygraj milion w konkursie PKO BP

Lokata 6/6 w BNP Paribas Bank

BNP Paribas Bank udostępnił 5 września nowy produkt depozytowy funkcjonujący pod marketingową nazwą Lokata 6/6. Jest to propozycja zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów, którzy chcą korzystnie ulokować swoje oszczędności. Oprocentowanie lokaty wynosi 6 proc. z skali roku i obowiązuje przez pierwsze 6 miesięcy. Po jej odnowieniu zysk będzie równe oprocentowaniu lokaty ExtraZysk.

Lokata 6/6 to kolejny po „koncie WIĘCEJ oszczędnościowym” produkt BNP Paribas Banku zapewniającym nieprzeciętny zysk. Szkoda, że jednorazowo można założyć tylko jedną lokatę. Sprawdźmy, jak przedstawia się pozostała oferta depozytowa BNP Paribas Banku…

Szczegóły znajdziesz w: Nowa propozycja BNP Paribas Banku – lokata 6/6

Teraz w Volkswagen Bank zarobisz więcej!

W chwili obecnej mamy dobry czas na oszczędzanie. Banki ciągle podnoszą oprocentowanie depozytów oszczędnościowych, głównie tych z dzienną kapitalizacją. Warto wykorzystać ten fakt.

Klienci Volkswagen Banku też mają powód do zadowolenia. Bank zwiększył od 1 września oprocentowanie lokat oraz konta oszczędnościowego Plus Konto. Zmiany dotyczą zarówno klientów firmowych, jak i indywidualnych.

Obecnie oprocentowanie na Lokacie Plus wynosi 5,50% w skali roku, w przypadku Lokaty Plus Biznes – 4,60%. Jeśli chodzi zaś o rachunek oszczędnościowy Plus Konto – zysk wynosi teraz od 3,80% do 4,50%.

Warto wiedzieć też, że prócz większego zarobku, zakładając Lokatę Plus, mamy szansę na wygraną w loterii banku, w tym samochód sportowy marki Volkswagen!

Szczegóły znajdziesz w: Volkswagen Bank podnosi oprocentowanie depozytów oszczędnościowych