Archiwum dla Lipiec, 2011

Kredyt Bank zwiększa oprocentowanie lokat

Nim zmiany w zakresie ustawy dotyczącej podatku od zysków kapitałowych wejdzie w życie, banki starają się wykorzystać czas, w którym produkty z dzienną kapitalizacją mają jeszcze rację bytu. Nic dziwnego, że większość banków decyduje się na podwyższenie oprocentowania na swoich lokatach, zwłaszcza tych krótkoterminowych, które cieszą się największą popularnością.

Nie bez wyjątku pozostaje Kredyt Bank, który po raz zmienił stawki oprocentowania swoich produktów oszczędnościowych. Tym razem na lokacie Constans zakładanej na okres 4 i 5 miesięcy można zarobić już 5% w skali roku (co jest równoznaczne z zyskiem 6,2% na lokacie tradycyjnej).

Bez wątpienia jest to dobra wiadomość dla klientów Kredyt Banku. Ciekawe, czy doczekamy się niedługo kolejnej podwyżki…

Szczegóły znajdziesz w: W Kredyt banku zarobisz więcej na lokatach

Rodzina na swoim na promocyjnych warunkach w BNP Paribas

Osoby zainteresowane programem rządowych dopłat „Rodzina na swoim” powinny zapoznać się z nową promocją BNP Paribas. W ramach aktualnej oferty klienci będą mogli uzyskać kredyt hipoteczny na atrakcyjnych warunkach m.in.: prowizją 0%, czy marżą na poziomie 1,29% dla wszystkich kwot kredytów i poziomów LTV w całym okresie kredytowania.

Aby skorzystać z promocji należy spełnić niezbyt wygórowane wymagania tj. np. założyć konto osobiste w BNP Paribas, zasilać je przez okres 5 lat, wykonywać minimum trzech transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Warto się pospieszyć nie tylko z powodu planowanych zmian w przepisach dotyczących programu, ale przede wszystkim dlatego, że czas promocji, jak to zwykle bywa, jest ograniczony.

Szczegóły znajdziesz w: Promocja “Rodziny na swoim” w BNP Paribas

Nowa promocja pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim

Osoby zainteresowane pożyczką gotówkową powinny zapoznać się z najnowszą promocją ING Banku Śląskiego. Do 16 września bank udostępnia ofertę skierowaną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

W ramach promocji kredytobiorcy prócz atrakcyjnych warunków cenowych otrzymają 710 punktów w programie lojalnościowym „bankujesz-kupujesz”, a także możliwość zakupu w niższych cenach trzech produktów: aparatu cyfrowego Samsung ST93 Matryca CCD 16.1 Mpx, nawigacji satelitarnej Smart GPS SG 735 AME z AutoMapą Europy i grilla Weber – Bar-B-Kettle.

Uproszczona procedura przyznawania środków, wysoka maksymalna kwota pożyczki bez poręczycieli i zabezpieczeń plus możliwość skorzystania ze specjalnej MEGApożyczki przez stałych klientów – to tylko niektóre cechy najnowszej propozycji ING. Sprawdź szczegóły oferty!

Więcej przeczytasz w: Promocyjne warunki pożyczki gotówkowej ING

Millennium Bank: nowe konto oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe funkcjonujące pod marketingową nazwą „Twój Cel” to nowy produkt Millennium Banku skierowany do tych klientów, którzy swoje oszczędności chcą przeznaczyć na konkretną zdefiniowaną rzecz, czy to wakacyjny wyjazd, czy np. nowy motor. Dzięki krótkoterminowemu oszczędzaniu, z określoną wizją przeznaczenia środków łatwiej jest regularnie odkładać na dany cel. Z tego powodu Millennium postanowił ułatwić klientom sprawę, udostępniając liczne narzędzia mające pomagać w realizacji naszych marzeń. Możemy zaplanować harmonogram wpłat, obliczyć dokładnie warunki konieczne do osiągnięcia celu, śledzić i reagować na bieżąco na zmiany na koncie. Innowacją jest funkcja umożliwiająca połączenie z serwisem społecznościowym Facebook.

Więcej przeczytasz w: Twój Cel – nowe konto oszczędnościowe w Banku Millennium

Eko-kredyt na eko-inwestycje w BOŚ

O tym, że postawy proekologiczne są aktywnie promowane świadczą nie tylko akcje banków samochodowych zachęcające do wymiany starych pojazdów na nowe, bardziej przyjazne środowisku, czy dostępność ekologicznych taryf w ofercie dostawców energii. Kolejnym działaniem mającym służyć poprawie środowiska naturalnego w Polsce jest uruchomienie przez Bank Ochrony Środowiska nowej linii kredytowej. Nowy kredyt inwestycyjny jest przeznaczony dla dużych przedsiębiorstw, firm sektora MSP, spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw komunalnych oraz jednostek samorządowych. Kwotę można uzyskać na projekty związane z ochroną powietrza atmosferycznego, wód i gospodarką wodną, a także gospodarką odpadami.

Kwota o jaką można wnioskować jest dowolna, może być udzielona w euro lub złotych. Okres kredytowania wynosi od 3 do 8 lat. Możliwa jest także karencja w spłacie do dwóch lat. Maksymalny udział w finansowaniu inwestycji to 50% kosztu netto inwestycji.

Więcej przeczytasz w: W BOŚ Banku dostaniesz kredyt na ekoinwestycje

Wpłacaj i wypłacaj na oddziałach w MultiBanku

Od 18 lipca dostępna jest nowa usługa MultiBanku umożliwiająca wpłaty i wypłaty większej ilości gotówki w oddziałach banku. Klienci mają możliwość obsługi kasowej w 72 placówkach na terenie całego kraju.

Minimalna kwota jednorazowej wpłaty to 10 tys. PLN, 500 EUR lub 500 USD, zaś w przypadku jednorazowej wypłaty – minimum 20 tys. PLN, 500 EUR lub 500 USD. Każdorazowo należy zaawizować wypłatę w serwisie transakcyjnym, telefonicznie lub samodzielnie za pośrednictwem Internetu.

Usługa dotyczy właścicieli rachunków: eKONTO, mBiznes KONTO, eMAX walutowy EUR, eMAX walutowy USD, mBiznes MAX walutowy EUR oraz mBiznes MAX walutowy USD.

Więcej przeczytasz w: mBank: wpłaty i wypłaty w MultiBanku

Niska marża kredytu hipotecznego w Deutsche Banku

„Marża jak marzenie” to nowa promocja kredytów hipotecznych w PLN i EUR w Deutsche Banku. W ramach oferty stawka marży wynosząca tylko 0,5% jest niezależna od poziomu LTV i obowiązuje przez cały pierwszy rok od wypłaty kredytu lub jego pierwszej transzy. Z promocji skorzystają zarówno ci klienci, którzy zaciągają kredyt w ramach oferty głównej, jak ci, którzy dostają dofinansowanie z programu rządowych dopłat „Rodzina na swoim”.

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest zaciągnięcie kredytu na kwotę minimum 80 tys. zł (lub równowartość w EUR). Oferta może być łączona z innymi aktualnymi promocjami banku (m.in. preferencyjne warunki cenowe dla finansowania nieruchomości proekologicznych, zniesienie prowizji z tytułu udzielenia kredytu i opłaty wstępnej za inspekcję nieruchomości).

Więcej przeczytasz w: „Marża jak marzenie” to nowa promocja kredytów hipotecznych w Deutsche Banku

W mBanku zarobisz więcej na kontach oszczędnościowych

W porównaniu ze zmianami w ofercie lokat bankowych, trwa stagnacja, jeśli chodzi o rachunki oszczędnościowe. Ale nie w mBanku. Klienci posiadający nadwyżki finansowe mogą teraz zarobić więcej na koncie oszczędnościowym eMAX plus. Zmiana dotyczy wszystkich pasm przewidzianych w ramach produktu, co oznacza, że niezależnie od kwoty, jaką trzymamy na rachunku, zysk w każdym przypadku będzie większy – średnio o 0,2 p.p. I tak przykładowo dla kwot w wysokości do 49 999,99 zł oprocentowanie wynosi 3,40%, zaś powyżej 200 000 zł – 4,50%.

Jest to kolejna zmiana w zakresie oferty produktów oszczędnościowych mBanku i miejmy nadzieję, że nie ostatnia ;)

Szczegóły znajdziesz w: mBank zwiększa oprocentowanie rachunków oszczędnościowych

„Lokata Powitalna” w Meritum Banku

Meritum Bank nie próżnuje. Bank ten od jakiegoś czasu sukcesywnie rozszerza swoją ofertę produktów oszczędnościowych, wprowadzając coraz to ciekawsze, korzystne dla klienta rozwiązania. Tym razem na rynku pojawiła się nowa lokata z dzienną kapitalizacją, funkcjonująca pod marketingową nazwą „Lokata Powitalna”. Produkt jest skierowany do klientów, którzy w ciągu krótkiego okresu chcą zarobić możliwie jak najwięcej. Czas trwania depozytu to trzy miesiące, zaś jej oprocentowanie wynosi, uwaga, aż 6,83%, co jest porównywalne z 8,5% na lokacie z klasycznym mechanizmem kapitalizacji. Lokata Powitalna jest oferowana z pakiecie z Kontem Zarabiającym, które zapewnia m.in. zwrot 4% wydatków na paliwo.

Jak widać, naprawdę warto „przejść do Meritum dla pieniędzy”. Warto też się pospieszyć, gdyż to już ostatnie miesiące, kiedy możemy się jeszcze cieszyć z codziennych odsetek bez podatku Belki!

Szczegóły znajdziesz w: Nowa Lokata w Meritum Banku

Większy zysk na Lokacie Kapitalnej w Toyota Bank

Banki non stop zachęcają do oszczędzania. Jednak jak skutecznie oszczędzać, jeśli oprocentowanie produktu oszczędnościowego jest niskie? Toyota Bank wychodzi naprzeciw klientom, którzy chcą zarabiać efektywniej. Już po raz drugi w lipcu podniósł oprocentowanie swoich produktów. Zmiany dotyczą Lokaty Kapitalnej oraz „Planu Depozytowego +19”. W przypadku tej pierwszej oprocentowanie depozytu na 6 oraz 3 miesiące wynosi obecnie 4,75 proc. Warto dodać, że mechanizm naliczania odsetek jest progresywny.

O 0,25 proc. pkt. proc. rośnie także stopa zwrotu w pierwszym dniu na Planie Depozytowym +19 – lokaty krótkoterminowej, w której odsetki kapitalizowane są co kilka dni, z rosnącym oprocentowaniem.

Szybko, a efektywnie – tak można podsumować aktualną ofertę Toyota Banku.

Szczegóły znajdziesz w: Toyota Bank podnosi oprocentowanie Lokaty Kapitalnej