Archiwum dla Czerwiec, 2011

Szybko i wygodnie – tak założysz konto w Aliorze

W dobie nieustannego i wszechobecnego braku czasu banki usilnie starają się ograniczyć do minimum wymagane formalności, zwłaszcza przy procedurze zakładania konta osobistego. Wszystko po to, by klientowi nawet nie przyszło do głowy zrezygnować z produktu tylko względu na proces gromadzenia danych.

Taką strategię stosuje między innymi Alior Bank, w którym od tej pory do założenia konta wystarczy wykonanie przelewu z innego banku. Szybko i wygodnie, czyli tak, jak oczekują klienci! Cały proces odbywa się za pomocą internetu.

Oszczędność czasu i wygodę zapewnia także zamówienie karty debetowej, do którego wymagany jest jedynie wniosek on-line oraz SMS potwierdzający.

Szczegóły znajdziesz w: Konto w Alior Banku założysz za pomocą przelewu

Kredyt technologiczny w Kredyt Banku

Przedsiębiorcom małych i średnich firm, którzy pragną rozwijać swoją działalność gospodarczą Kredyt Bank oferuje kredyt technologiczny. Podstawową cechą produktu jest możliwość otrzymania dofinansowania ze środków unijnych, w ramach umowy Kredyt Banku z bankiem Gospodarki Krajowej. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy to nawet 4 mln złotych. Uzyskane środki właściciel firmy może wykorzystać – zgodnie z przeznaczeniem – do realizacji innowacyjnych inwestycji, takich jak zakup nowych wyrobów , nieruchomości, wartości niematerialnych i prawnych oraz inne. Wszystko po to, by móc rozwijać działalność dzięki nowoczesnym technologiom. Warto korzystać, gdyż może się okazać, że tego rodzaju premia pieniężna może być ostatnią do 2014 roku…

Szczegóły znajdziesz w: W Kredyt Banku dostaniesz kredyt technologiczny

Inflacja nie straszna z Idea Bankiem!

Idea Bank znów uderza w konkurencję z innowacyjnym pomysłem. Tym razem nowy produkt banku pozwala uchronić nasze pieniądze przed największą bolączką oszczędzających, tj. wysokiej inflacji. Tzw. lokata antyinflacyjna gwarantuje klientom zarobek niezależny od poziomu inflacji, bo oprocentowanie będzie wyższe od niego o stałą wartość. Aktualnie, przy inflacji na poziomie 4,5%, oprocentowanie lokaty będzie wynosić do końca czerwca 6%, od lipca zaś – 6,5%.

Prócz korzyści kapitałowych, jakie można odnieść decydując się na lokatę antyinflacyjną, warto podkreślić także inne walory produktu np. niską minimalną kwotę potrzebną do założenia depozytu, czy możliwość wcześniejszego zerwania umowy bez utraty odsetek. Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek, do końca tego roku unikniemy podatku Belki. Oferta dotyczy w takim samym stopniu klientów firmowych, jak i indywidualnych.

W obecnej sytuacji na rynku strategia Idea Banku jest szczególnie ważna, gdyż duża część Polaków wybierając produkty oszczędnościowe, nie tylko nie bierze pod uwagę realnego zysku, ale wręcz nie chroni swoich pieniędzy przed stratą wartości. Jeżeli konkurencja nie wymyśli czegoś specjalnego, to nie powinien nikogo dziwić fakt, że gros klientów postawi na zysk (wysoki!) w Idea Banku!

Szczegóły znajdziesz w: Antyinflacyjna lokata w Idea Banku

Teraz więcej na lokatach w Raiffeisen Banku

Raiffeisen Bank aktywnie zachęca klientów do oszczędzania. Teraz na wybranych lokatach terminowych możemy zarobić więcej! Zmiany dotyczą Lokaty Zyskownej z dzienną kapitalizacją z okresem trwania: 3,5,6 i 12 miesięcy, których aktualne oprocentowanie wynosi odpowiednio: 4,62% (jedno z najwyższych na rynku!), 5,11%, 5,11% oraz 4,45%. Lokata na 5 miesięcy to nowa propozycja banku dostępna wyłącznie dla użytkowników bankowości elektronicznej.

Biorąc pod uwagę czekające nas zmiany w zakresie opodatkowania lokat z dzienną kapitalizacją, warto korzystać z takich, które mają krótki czas trwania. W ten sposób mamy gwarancję, że zmiany nas nie obejmą, a my będziemy mogli się cieszyć możliwie najwyższym zyskiem.

Szczegóły znajdziesz w: W Raiffeisen Banku zarobisz więcej na lokatach

Nowy produkt inwestycyjny FM Banku

Od 1 czerwca nowi oraz dotychczasowi klienci FM Banku mają możliwość oszczędzania w ramach długoterminowego programu inwestycyjno-ubezpieczeniowego o nazwie „FM Portfel”. Jest to grupowe ubezpieczenie na życie z dwoma wariantami inwestycyjnymi. Klient ma do dyspozycji tzw. Portfel Zrównoważony, przeznaczony dla osób skłonnych do podjęcia średniego ryzyka, a jednocześnie oczekujących wyższych zysków, a każe Portfel Zrównoważonego Wzrostu – dla tych, którzy cenią przede wszystkim bezpieczeństwo lokowanych środków.

W ramach części ubezpieczeniowej klient FM Banku ma dostęp do pełnej oferty ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych – UFK, pozostałych portfeli modelowych oraz innych usług związanych z UFK. Wymagana jest jednorazowa składka początkowa, zaś składki dodatkowe są opcjonalne i mogą być wpłacane w dowolnym momencie trwania umowy.

Program dotyczy zarówno klientów firmowych, jak i indywidualnych.

Szczegóły znajdziesz w: FM Bank wprowadza nowy produkt inwestycyjny

Bo w Meritum się opłaca…

„Przejdź do Meritum Banku! Zrób to dla pieniędzy” – te słowa wcale nie są tylko chwytliwym hasłem kampanii reklamowej Meritum Banku. W czasie trwania promocji, tj. od 8 do 14 czerwca, oprocentowanie lokat 3-miesięcznych będzie najwyższe na rynku, czyli 5,11% (przy dziennej kapitalizacji odsetek). Do tej pory promocja obejmowała tylko lokaty o okresie trwania 5 i 6 miesięcy. Dla osób szukających najlepszego produktu oszczędnościowego to już ostatni dzwonek, żeby złożyć wniosek!

Meritum Bank wprowadził także nową ofertę promocyjną kredytów gotówkowych, w ramach której klient może otrzymać nagrodę pieniężną do kwoty 750 zł oraz obniżone oprocentowanie. Specjalne warunki kredytowania będzie można uzyskać do 5 września tego roku.

Jak widać, warto przejść do Meritum i to jak najszybciej!

Więcej przeczytasz w: Meritum Bank zwiększa oprocentowanie lokat

Teraz większe oprocentowanie na Mistrzowskim Koncie Osobistym Polbanku!

Klienci, którzy posiadają Mistrzowskie Konto Osobiste w Polbank EFG będą mieć powody do zadowolenia. Od 13 czerwca ich zyski będą większe, gdyż Polbank planuje zwiększyć oprocentowanie konta. Stawka będzie wynosić dwa razy więcej niż dotychczasowo – 6% zamiast obecnych 3%. Jej wysokość jest zagwarantowana do 31 stycznia 2012 roku. Zmiana dotyczy kwot w przedziale od 500 zł do 20 000 zł. Sumy wyższe będą oprocentowane na 3 %, zaś niższe nie będą oprocentowane.

Z pewnością nowa stawka spotka się z zainteresowaniem wielu osób, zaś obecnym klientom pozwoli na jeszcze bardziej efektywne oszczędzanie.

Prócz Mistrzowskiego Konta Oszczędnościowego Polbank EFG posiada również w swojej ofercie depozytowej inne korzystnie oprocentowane produkty, takie jak np. Konto Mocno Oszczędzające, cieszące się dużą popularnością, czy Rachunek Bankowości Osobistej z unikalną konstrukcją oprocentowania.

Więcej przeczytasz w: Polbank zwiększył oprocentowanie na Mistrzowskim Koncie Osobistym – do 6%

Lokata 6-miesięczna eurobanku

Jak oszczędzać, to najlepiej z pomysłem. Póki zmiany dotyczące podatku od zysków kapitałowych nie weszły w życie, warto korzystać z produktów opartych na mechanizmie dziennej kapitalizacji. Mając na uwadze termin, w którym wejdzie w życie zmiana ustawy, euro bank zaoferował lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek na okres 6-miesięcy. Klienci mogą ją założyć tylko do końca czerwca, przez co zysk, jaki otrzymają, nie zmieni się przez cały okres trwania lokaty. A jest z czego korzystać. Oprocentowanie depozytu wynosi w zależności od zainwestowanej kwoty od 4,40% do 4,55% w skali roku, co jest równoznaczne z zyskiem przy oprocentowaniu 5,50-5,68% w przypadku tradycyjnej lokaty. Jednym słowem, warto się pospieszyć!

Szczegóły znajdziesz w: eurobank wprowadza 6 miesięczna lokatę

Ubezpiecz się z Alioriem

Bezpieczeństwo to podstawa. Wie o tym każdy, kto kupuje samochód, buduje dom, czy dba o zdrowie swoje i swojej rodziny. Wie także o tym dobrze zespół Alior Banku, który niedawno wprowadził do oferty nową innowacyjną usługę, przez którą można nabyć polisy ubezpieczeniowe.

Pełna oferta marketu ubezpieczeniowego obejmuje między innymi ubezpieczenia mieszkania, domu, turystyczne, samochodu (AC i OC) oraz od nieszczęśliwych wypadków. Alior przewiduje wprowadzenie w najbliższym czasie polisy ubezpieczeniowej assistance i ochrony prawnej.

Procedura zakupu ubezpieczenia odbywa się za pośrednictwem Internetu oraz telefonu. Serwis umożliwia szybkie porównanie cen ofert wszystkich dziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych, a nawet w przypadku niektórych – uzyskanie korzystniejszych warunków cenowych.

Więcej szczegółów znajdziesz w: Alior Bank sprzedaje ubezpieczenia

Wyższa emerytura z Alior Bankiem

W obliczu budzącego wiele kontrowersji systemu emerytalnego w Polsce, nie dziwi fakt, że wielu Polaków woli się dodatkowo zabezpieczyć na przyszłość np. możliwością sprzedaży mieszkania lub gromadzeniem oszczędności. Z myślą o tych ostatnich Alior Bank wprowadził do oferty nowy rachunek – konto oszczędnościowo-emerytalne. Jest to produkt idealnie dostosowany pod pierwotny cel, czyli długoterminowe oszczędzanie (nie tylko na emeryturę oczywiście ;) . Oprocentowanie środków jest wysokie: 5% lub 6% w zależności od wariantu oszczędzania. Co najważniejsze, stawka ta jest zagwarantowana przez cały okres trwania umowy.
Dlaczego jeszcze warto skorzystać z propozycji Alior? Dużym plusem jest także niska minimalna miesięczna składka wymagana do otwarcia konta oraz możliwość tymczasowego zawieszenia składek, co sprawia, że praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.
Konto oszczędnościowo-emerytalne z pewnością zainteresuje wielu przezornych klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku jest niewielki wybór produktów skierowanych pod długoterminowe oszczędzanie, Alior nie musi się obawiać konkurencji. Ciekawe, czy na długo…

Szczegóły znajdziesz w: Dzięki Alior Bankowi możesz mieć wyższą emeryturę