Archiwum dla Maj, 2011

Nordea Bank obniża marże kredytów hipotecznych

Nordea Bank stara się utrzymać czołowe miejsce jeśli chodzi o ofertę kredytów hipotecznych. Teraz, by przyciągnąć klientów wprowadził zmiany w stawkach marż dla kredytów w PLN. Obecnie kredytobiorca może ją uzyskać już w wysokości 0,8%. Jest to jedna z najniższych stawek na rynku.

Atrakcyjna marża to jednak nie tylko jedna rzecz,  którą powinni się zasugerować klienci. Warto także skorzystać z pomocy doradztwa w kredytowaniu inwestycji mieszkaniowych, co podkreśla rozpoczęta 20 maja kampania reklamowa Nordea.

Trzeba jednak pamiętać, że promocja ma czas ograniczony. Obniżoną marżę możemy otrzymać tyko do 30 czerwca tego roku.

Więcej przeczytasz w: Niższe marże kredytów hipotecznychy w Banku Nordea

Więcej na koncie oszczędnościowym w ING Banku Śląskim

Dobra wiadomość dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy posiadają nadwyżki finansowe. W ramach specjalnej oferty bank podwyższył oprocentowanie na kontach oszczędnościowych OKO i OKO Direct. Obecna stawka jest wyższa o 1,75% w skali roku dla nowych środków, co oznacza że uczestnicy promocji mogą teraz uzyskać od 5% wzwyż na koncie.

Promocja obejmuje zarówno nowych, jak i dotychczasowych klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z odpowiednio przygotowanych dla nich wariantów oferty. Wysokość oprocentowania jest zależna m.in. od zgromadzonej na koncie kwoty – powyżej 100 000 zł w ofercie OKO Direct klient może otrzymać nawet 5,75% zysku! A jak się przedstawia sytuacja w przypadku pozostałych wariantów?

Więcej przeczytasz w: ING zwiększa oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

Konta dające więcej…

Nikogo już nie dziwi fakt, że na zwykłych czynnościach związanych z prowadzeniem konta osobistego, czy też użytkowaniem karty debetowej można zarobić. Dodatkowa gotówka całkowicie gratis okazała się dobrym patentem na pozyskanie klientów. Obecnie aż 7 banków ma w swoim regulaminie mechanizmy premiowe przy jednocześnie zerowych opłatach podstawowych. Nic dziwnego, że można mieć problem z wyborem. Oczywiście, zawsze musimy brać pod uwagę swoje potrzeby i możliwości, jednak łatwiej jest podjąć decyzję, jeśli rzucimy okiem na czytelne zestawienie ofert i ich parametrów.

Nim zaczniemy podliczać indywidualny potencjalny zysk, warto najpierw dowiedzieć się jakie ewentualne opłaty będziemy musieli ponosić za korzystanie z konta, jak wygląda mechanizm przyznawania premii, jaka jest różnica między przychodem, a realną wysokością zysku.

Przykładowo, Konto Bez Kantów BOŚ swego czasu wzbudzało duże zainteresowanie możliwością zyskania premii w zamian za zwykłe czynności związane z prowadzeniem konta. Trzeba, jednak wiedzieć, że miesięczna opłata w zamian za taką „przyjemność” jest wysoka i w porównaniu np. z Kontem Skarbonkowym Getin nie wypada już tak spektakularnie, jak kiedyś. Z resztą sprawdźmy, które banki są liderami, jeśli chodzi o dodatkowy zarobek dla użytkowników kont osobistych…

Szczegóły znajdziesz w: Konta osobiste, na których zarobisz najwięcej – Ranking TotalMoney.pl

Bank BGŻ: teraz tańsze kredyty hipoteczne!

Polacy  bardzo często korzystają z kredytów hipotecznych. Nic dziwnego, że banki starają się przyciągnąć klientów różnymi promocjami. Przykładowo w Banku BGŻ możemy liczyć na specjalne warunki w postaci obniżonej marży oraz zniesienia opłaty przygotowawczej. Z pewnością ucieszy fakt, że z oferty mogą skorzystać także te osoby, które planują wziąć kredyt w ramach rządowego programu z dopłatami „Rodzina na Swoim”.

Wymagania banku na szczęście nie są zbytnio wygórowane. By cieszyć się mniejszymi kosztami kredytu hipotecznego bądź budowlanego wystarczy posiadać lub założyć konto osobiste w Banku BGŻ oraz złożyć wniosek kredytowy w określonym terminie. Propozycję szczególnie powinni rozważyć ci klienci, którzy mają dobrą historię kredytową, czy też korzystają z innych produktów banku – mogą liczyć na najatrakcyjniejsze obniżki.

Szczegóły znajdziesz w: Promocja hipotek w BGŻ

Bez kuriera, bez wizyty w placówce – otwórz Konto Bez Kantów całkowicie przez Internet!

W dobie Internetu banki coraz chętniej stawiają na samodzielność klientów w zakresie czynności związanych z kontem osobistym. Nikogo też nie dziwi fakt, że konta, przy których większość operacji wykonujemy sami za pośrednictwem Internetu, cieszą się największą popularnością, zwłaszcza wśród osób zabieganych i zapracowanych, a takich jest coraz więcej.  Do tej pory jednak założenie rachunku osobistego nie mogło odbywać się w 100% przez Internet. Zwykle jest potrzebna chociażby wizyta kuriera. Teraz w Banku Ochrony Środowiska możliwe jest założenie Konta Bez Kantów całkowicie przez Internet! Z pewnością zainteresuje to wiele osób, którym motto „czas to pieniądz” jest szczególnie bliskie. Czym różni się mechanizm zakładania rachunku w BOŚ?

Autoryzacja odbywa się poprzez dokonanie przelewu z innego rachunku na konto w BOŚ Banku. Wniosek jest wypełniany online, umowę i identyfikator klient otrzymuje mailowo. Jedynie weryfikacja danych i otrzymanie hasła odbywa się przez telefon. Proste, prawda?

BOŚ gratulujemy innowacyjności. Ciekawe, czy inne banki pójdą jego śladem?

Więcej znajdziesz w: W BOŚ Banku konto otworzysz w 100% przez Internet

Lokata w Meritum z promocyjnym oprocentowaniem

Jeśli szukasz dobrego produktu oszczędnościowego, warto skorzystać z nowej propozycji Meritum Banku. Od 26 maja do 6 czerwca bank ten udostępnia 6-miesięczną lokatę z dzienną kapitalizacją. Jej oprocentowanie zostało podwyższone do poziomu 5,04%, czyli porównywalnie z 6,30% jak na lokacie z tradycyjnym mechanizmem naliczania odsetek. Nowa stawka jest obecnie najwyższa na rynku.

Promocja Meritum Banku dotyczy zarówno stałych klientów, jak i osoby, które do tej pory nie korzystały z usług banku. Jak widać, warto „przejść do Meritum” zarówno „dla pieniędzy”, jak dziennej kapitalizacji odsetek – z której, jak wiadomo, niedługo może nie będzie się już nam opłacać korzystać. Ciekawe, czy konkurencja Meritum Banku zaproponuje klientom to samo…

Więcej przeczytasz w: Meritum Bank daje najwięcej na lokacie na 6 miesięcy

Kredyt hipoteczny na promocyjnych warunkach w PKO BP

Kredyt hipoteczny to „ulubiony” kredyt Polaków. Zapewne przyczynia się do tego w dużej mierze „Rodzina na swoim”, choć nie da się ukryć, że same banki również przyciągają klientów rozlicznymi promocjami – jest popyt, jest podaż. Jedną z nowszych promocji jest oferta PKO BP. Nowy kredyt hipoteczny jest reklamowany pod hasłem „Cztery wielce wymowne zera” i jak nazwa sugeruje, każdy kto z niego skorzysta, otrzyma preferencyjne warunki kredytowe z brakiem opłat za poszczególne parametry.

To oznacza, że nie zapłacimy prowizji za udzielenie kredytu, nie poniesiemy opłat za pierwsze przewalutowanie kredytu, za wcześniejszą częściową spłatę kredytu oraz za kontrolę inwestycji przed każdą wypłatą transzy.

Oczywiście, jak to bywa w przypadku ofert promocyjnych, jeśli chcemy skorzystać z atrakcyjnych warunków, musimy się pospieszyć. Czas na złożenie wniosku o udzielenie kredytu mamy tylko do 30.06.2011 r.

Szczegóły znajdziesz w: Promocja hipoteczna w PKO BP

Nowa lokata Alior Banku

W ofercie Alior Banku pojawiła się nowa 9-miesięczna lokata. Jej oprocentowanie nominalne wynosi 4,85%, co daje nam zysk porównywalny do 6,10% na lokacie tradycyjnej. Jednocześnie minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to tylko 1 000 zł. Dzięki mechanizmowi dziennej kapitalizacji odsetek nie jest pobierany podatek od zysków kapitałowych do kwoty 18 060 zł. Oczywiście przy większym kapitale zawsze możemy założyć dowolną liczbę lokat. Lokata jest przeznaczona zarówno dla stałych, jak i nowych klientów.

Dopóki nie wejdzie w życie nowe rozporządzenie dotyczące podatku Belki, warto korzystać, gdyż oprocentowanie jest wysokie: powyżej poziomu inflacji, co da nam realny zysk.

Zainteresowani nowym produktem Alior Banku powinni się jednak pospieszyć – lokata jest dostępna tylko do 12 czerwca!

Szczegóły znajdziesz w: Alior Bank wprowadza nową lokatę

PKO Bank Polski cały czas odświeża swoją ofertę kont osobistych. Po intensywnie reklamowanym PKO Koncie za Zero, Superkoncie Oszczędnym, PKO Koncie Pogodnym oraz innych nowościach, przyszła pora na kolejne odsłony klasycznych ROR-ów skierowanych zarówno dla klientów z segmentu podstawowego, jak i zamożniejszych.

Już od 16 maja dostępne są 3 nowe pozycje: PKO Konto bez Granic oraz Konto Aurum i Konto Platinium II. Nowe produkty są przeznaczone dla osób aktywnie korzystających z rachunku oraz wykonujących na nim dużą ilość operacji bankowych.

Szeroki wybór pakietów pozwala na dostosowanie usług z indywidualnymi potrzebami i warunkami zarobkowymi klienta. Konto Aurum oraz Konto Platinium II to oferta dla osób zamożnych z określonymi miesięcznymi wpływami lub aktywami. PKO Konto bez Granic jest skierowane do aktywnych klientów niezależnie od wpływów.

Sprawdźmy, jak wyglądają szczegóły oferty…

Więcej znajdziesz w: PKO Bank Polski wprowadza nowe konta

Wypłata gotówki w MultiBanku dla klientów mBanku

mBank rozszerzył obsługę gotówkową dla klientów indywidualnych oraz firmowych. Od teraz klienci mogą dokonywać wpłat i wypłat gotówki w placówkach MultiBanku, który tak, jak mBank jest częścią Pionu Bankowości Detalicznej BRE Banku SA. Na razie usługa jest dostępna dla mieszkańców Łodzi, jednak już niedługo będzie ona poszerzona na łącznie 134 placówki MultiBanku w całym kraju. Do dyspozycji klientów w zakresie wpłat gotówkowych pozostaje także sieć sklepów Żabka i Freshmarket.

Czy wprowadzone kroki wróżą bardziej przełomowe zmiany? Byś może bardziej rozpoznawalny mBank przejmie niedługo MultiBank i jego klientów? Czas pokaże…

szczegóły znajdziesz w: Kliencki mBanku mogą wpłacać i wypłacać gotówkę w MultiBanku