Archiwum dla Kwiecień, 2011

Nowe warunki kredytowe dla wybranych grup zawodowych w Kredyt Banku

Osoby wykonujące tzw. wolny zawód, pracownicy sfery budżetowej oraz rolnicy otrzymujący dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą teraz liczyć na specjalne warunku kredytu gotówkowego w ofercie Kredyt Banku.

Kredytobiorcy mogą uzyskać niższe nawet o 5 p.p. oprocentowanie. Ponadto procedury, jakie są wymagane do uzyskania finansowania zostały uproszczone. Bank nie wymaga też zabezpieczenia dla niższych kwot kredytu, dla wyższych zaś – tylko proste formy.

Z pewnością takie zmiany oferty kredytowej oraz jej elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klienta zachęci do skorzystania z usług Kredyt Banku.

Szczegóły znajdziesz w: Kredyt Bank oferuje specjalne warunki dla grup zawodowych

Konkurs urodzinowy Volkswagen Bank Polska

Z okazji 10-tych urodzin Volkswagen Bank Polska zorganizował loterię, w której zarówno stali, jak i nowi klienci mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną jest sportowy Volkswagen Sirocco. W trzech losowaniach można wygrać także rowery marki Volkswagen, laptopy Sony Vayo, kupony podarunkowe oraz nagrody pocieszenia.

Aby mieć szansę na nagrodę, należy w terminie od 27 kwietnia do 8 września br spełnić banalnie proste warunki regulaminu: dokonać trzech przelewów zewnętrznych z konta e-direct, trzech płatności kartą w kraju lub za granicą. W przypadku nowych klientów, wystarczy założyć konto osobiste i spełnić pozostałe, wymienione wcześniej warunki.

Udział w loterii „Volkswagen Bank direct Bankowość 10.0” – bo tak brzmi pełna nazwa promocji, jest możliwy także poprzez skorzystanie z pozostałych produktów banku jak np. lokaty, kredytu samochodowego, gotówkowego i innych.

Jak widać, wykonując codzienne czynności związane z prowadzeniem swojego rachunku osobistego, możemy sprawić sobie całkiem niezły prezent. Czemu nie skorzystać z okazji? ; )

Szczegóły znajdziesz w: Konkurs z okazji 10-tych urodzin Volkswagen Banku

Zmiany w ofercie kredytów hipotecznych w DnB Nord

Teraz klienci banku DnB Nord mogą teraz otrzymać kredyt hipoteczny na nowych atrakcyjnych warunkach. Zmiany dotyczą wysokości marż, które preferencyjnie mogą ulec obniżeniu nawet do 0%. W jaki sposób?

Klienci, którzy wezmą kredyt z wkładem własnym oraz założą konto osobiste, zakupią kartę kredytową i ubezpieczenie, mogą liczyć na zerową marżę w pierwszym roku kredytowania. W następnych latach jej stawka będzie obniżona.

Osoby, które nie skorzystają z pakietu ubezpieczeniowego, także mogą uzyskać promocyjne warunki marży kredytowej, niezależnie od wkładu własnego i kwoty kredytu.

Atrakcyjne warunki dotyczą wszystkich produktów hipotecznych DnB Nord.

Więcej przeczytasz w: W DnB Nord kredyt hipoteczny na nowych warunkach

Nowe warunki kredytów mieszkaniowych w Polbank EFG

Klienci, którzy wybiorą kredyt hipoteczny w złotówkach lub w euro w Polanku, otrzymają go teraz na nowych warunkach. Zmiany dotyczą wysokości marż oraz wprowadzenia możliwości finansowania nieruchomości bez wkładu własnego.

Marże zostały obniżone od 0,2 do 0,7 punktu procentowego w zależności od kwoty kredytu i wysokości wkładu własnego. Dodatkowe obniżki można również uzyskać przykładowo w zamian za aktywne korzystanie z rachunku osobistego, regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia, czy zakup pakietu ubezpieczeniowego oraz inne. Tym sposobem minimalna wysokość marży dla kredytów w PLN to 1,2%, zaś dla kredytów w EUR – 1,3%.

Poza wyżej wymienionymi zmianami, warto również wspomnieć o przedłużeniu do połowy maja 2011 roku promocji „3×0”, w ramach której kredytobiorcy są zwolnieni z dodatkowych kosztów związanych z udzieleniem kredytu.

Więcej przeczytasz w: Polbank EFG oferuje kredyt mieszkaniowe na nowych warunkach

Nowa lokata terminowa z dziennym zyskiem w Multibanku

Po raz pierwszy w Multibanku dostępna jest lokata terminowa z dzienną kapitalizacją odsetek funkcjonująca pod marketingową nazwą „Dzienny Zysk”. Dotychczas codzienne naliczanie odsetek było możliwe tylko poprzez lokatę jednodniową, która była automatycznie odnawiana. Multibank, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klientów zaproponował produkt, który umożliwia uniknięcie podatku Belki, a przy tym zapewnia ciągłość inwestycji przez wybrany, dłuższy okres czasu.

Klienci mogą wybierać między lokatą 3,6,9 i 12 miesięczną, zaś możliwa liczba zakładanych depozytów jest nieograniczona. Wszystko po to, by jeszcze efektywniej zachęcić klientów do oszczędzania.

Więcej przeczytasz w: “Dzienny Zysk” nowa lokata w MultiBanku

Nowe pakiety dla małych i średnich firm w PKO BP

Z myślą o przedsiębiorstwach małego i średniego kalibru PKO Bank Polski wprowadził do swojej oferty nowe pakiety dające użytkownikom dostęp do rozlicznych usług bankowych.

Dzięki pakiecie Biznes Waluta klienci mogą za pośrednictwem internetowej platformy samodzielnie kontrolować bieżące kursy wymiany walut, zaś zawierane transakcje walutowe są automatycznie księgowane, co oznacza błyskawiczny dostęp do środków. Z pewnością wielu właścicieli firm, zwłaszcza ci, którym najbardziej przyświeca dewiza „czas to pieniądz”, doceni to udogodnienie.

Pakiety zapewniają również szereg innych usług, takich jak np. możliwość realizowania bezpłatnych przelewów do ZUS i US, czy założenia dodatkowych kont na korzystnych warunkach cenowych. Ponadto, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa, każdy klient może dopasować pakiet odpowiedni do potrzeb firmy.

Więcej przeczytasz w:  PKO Bank Polski oferuje pakiety dla przedsiębiorstw

Tańsze kredyty hipoteczne w Kredyt Banku

Od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku trwa promocja Kredyt Banku, w ramach której osoby zainteresowane kredytem hipotecznym w złotówkach i euro, mają okazję skorzystać z atrakcyjnych warunków cenowych.

Promocja dotyczy m.in. nowych, niższych stawek marż, 0% prowizji za udzielenie oraz za przewalutowanie kredytu. Ponadto kredytobiorca może dodatkowo obniżyć marżę kredytu w przypadku, gdy korzysta z innych produktów Kredyt Banku. Takie rozwiązania oraz długi okres kredytowanie pozwala utrzymanie odpowiednio niskiej raty.

Klienci, którzy nie dysponują wkładem własnym lub swoje środki preferują przeznaczyć na inny cel, także mogą ubiegać się o finansowanie, gdyż bank udziela kredytów zarówno w PLN jak i EUR do 100% wartości nieruchomości.

Więcej informacji znajdziesz w: Kredyt hipoteczny w Kredyt Banku – teraz taniej!

FM sprzyja początkującym firmom

Każdy początkujący przedsiębiorca wie, jak niełatwą sprawą jest rozpoczęcie w Polsce działalności gospodarczej. Prócz ogromu formalności, jakich należy dopełnić, często problemem staje się także pozyskanie środków pieniężnych. Banki z reguły niezbyt przychylnie traktują stawiające pierwsze kroki mikrofirmy, co bez wątpienia blokuje możliwość szybkiego rozwoju przedsiębiorczości na rynku.

Ułatwieniem sytuacji będzie na pewno zawarta niedawno umowa FM Banku z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. W ramach programu unijnego „Progress” bank ten otrzymał zabezpieczenia dla kredytów kierowanych do początkujących firm, istniejących na rynku nie dłużej niż 12 miesięcy. Co to oznacza?

Osoby fizyczne, które będą zainteresowane pozyskaniem środków na rozwój swojego biznesu będą miały do nich ułatwiony dostęp. Wymagania dotyczące wkładu własnego, maksymalnej kwoty kredytu, okresu kredytowania, czy zabezpieczeń zostały złagodzone. Jak to wygląda w szczególe?

Szczegóły znajdziesz w: Rusza 70 mln kredytu dla start-upów od FM Banku w ramach unijnego programu Progress

15 proc. mniej za prąd dla akcjonariuszy TAURONU

W ramach nowego programu lojalnościowemu „Gwarancja niższej ceny” klienci indywidualni TAURON Polska Energia SA mogą obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 15 proc. Promocja dotyczy obecnych , a także nowych klientów, którzy zakupią akcje TAURONA w ramach pierwszej oferty publicznej.

Promocyjna stawka będzie obowiązywać od lipca 2011 roku przez kolejne dwanaście miesięcy. Im więcej akcji zakupionych przez inwestora, tym otrzymamy wyższy rabat. Oszczędności w skali całego roku mogą być, jak widać, znaczne.

Osoby zainteresowane mogą już od kwietnia ubiegać się o odpowiednie dokumenty.

Szczegóły znajdziesz w: Aukcjonariusze Tauronu mogą płacić nawet 15% mniej za prąd

Nowe lokaty z dzienną kapitalizacją w mBanku

mBank wprowadził do swojej oferty produktów oszczędnościowych dwie nowe lokaty terminowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Klienci mogą wybierać pomiędzy 3-miesięczną mLOKATĄ PLUS, a mLOKATĄ PLUS na okres 6 miesięcy. Oprocentowanie w skali roku wynosi odpowiednio 3,20 proc. oraz 3,40 proc.

Liczba lokat, jakie może założyć klient jest dowolna, zaś minimalna kwota wpłaty to 1000 zł. Nowa propozycja mBanku jest skierowana głównie do takich klientów, którym zależy na osiągnięciu wyższych zysków, co jest osiągalne przy dłuższym okresie trwania lokaty. Oczywiście, jeśli większym priorytetem jest dla nas możliwość wycofania środków z depozytu w dowolnej chwili, to lepszym rozwiązaniem zawsze pozostaje np. konto oszczędnościowe.

Szczegóły znajdziesz w: mBank proponuje lokaty z dzienną kapitalizacją