Archiwum dla Marzec, 2011

Nowa karta zbliżeniowa w ING Banku Śląskim

W czasach, w których czas jest chyba najcenniejszą rzeczą, nic dziwnego, że szukamy choćby najmniejszej okazji, by móc go zaoszczędzić – np. w formie płatności kartą zbliżeniową. Rosnąca popularność tego rodzaju kart i automatycznie większa dostępność punktów akceptujących płatności zbliżeniowe sprawiła, że banki mają do zaoferowania klientom coraz więcej na tym polu. Przykładowo, ING Bank Śląski wprowadził nową kartę Debit MasterCard PayPass przeznaczoną dla klientów indywidualnych prowadzących rachunek w PLN. Produkt ten, tak jak wszystkie karty, które wydaje ING. zapewnia dokonywanie tych samych operacji, co klasyczna karta debetowa (w tym także tradycyjne transakcje bezgotówkowe) plus możliwość realizacji transakcji zbliżeniowych do kwoty 50 zł, bez konieczności potwierdzania PIN-em. Płatność zbliżeniowa jest nie tylko szybka i wygodna, ale także całkowicie bezpieczna. Nowa karta ING po spełnieniu niezbyt wygórowanego warunku jest darmowa. Ponadto zwraca uwagę jej estetyczny wygląd.

Szczegóły znajdziesz w: Bank ING wprowadza nową kartę zbliżeniową

10 tysięcy złotych na zakupy do wygrania w konkursie City Handlowego

Do 2 maja 2011 roku trwa najnowszy konkurs banku City Handlowy „Kupuj z głową” przeznaczony dla internautów. Nagrodą jest 10 tysięcy złotych, które laureaci będą mogli wykorzystać w wybranych sklepach partnerskich Programu Rabatowego Kart Kredytowych Citybank. Co należy zrobić, by mieć szansę na wygraną?

Wystarczy nakręcić krótki, maksymalnie trzyminutowy filmik, w którym to zainteresowany przedstawia swoje sposoby na mądre, oszczędne zakupy, pod określoną przez bank tematykę i umieścić na stronie internetowej konkursu. Bank nagrodzi po trzy najlepsze prace w swojej kategorii.

Radzisz sobie z codziennymi oszczędnościami w sposób  sprytny i rozsądny? Jesteś mistrzem w wyszukiwaniu cenowych okazji?  Pokaż to innym i skorzystaj na tym!

Więcej szczegółów znajdziesz w: Konkurs CitiHandlowy – wygraj 10 tysięcy na zakupy

Emerytura dla przedsiębiorców od Idea Banku

To, że Idea Bank zaskakuje nas pozytywnie na każdym kroku, to żadna nowość. Tym razem również nie obejdzie się bez pochwał. Przedsiębiorca, który chce zadbać od własną emeryturę, może liczyć na pomoc banku. W jaki sposób? Wykonując transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do bezpłatnego konta Firma i Emerytura przez okres 5 lat. Za każdą transakcję otrzymujemy miesięcznie zwrot 2% wartości poniesionych wydatków. Mechanizm jest prosty, po upływie określonego czasu, przy standardowych wydatkach firmy średniego kalibru, możemy się doczekać całkiem niezłej kwoty. A oszczędzać możemy oczywiście dłużej, jeśli mamy ochotę.

Produkt jak znalazł dla przedsiębiorców, którzy obawiają się o swoje emerytalne finanse. Ciekawe, co jeszcze zaproponuje nam Idea Bank. Czekamy z niecierpliwością na kolejne innowacje!

Szczegóły znajdziesz w: Jesteś przedsiębiorcą? Idea bank da Ci emeryturę

Finansowanie w euro do 100% wartości nieruchomości w Kredyt Banku

Kredyt Bank wprowadził zmiany w swojej ofercie kredytowej. Od 21 marca dostępny jest kredyt hipoteczny w kwocie do 100% wartości nieruchomości nie tylko w złotówkach, ale także w euro. To dobra wiadomość dla tych klientów, którzy korzystają ze stosunkowo niżej oprocentowanych kredytów w euro. Wielu z nas decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze istniejące ryzyko wahania kursu, które determinuje wysokość raty – a tą przyjdzie nam płacić przez wiele lat w przypadku kredytu hipotecznego. Dobrze jest dlatego posiadać odpowiednio wyższą zdolność kredytową w stosunku do kredytu w złotówkach.

Pieniądze, które nie przeznaczymy na wkład własny można wykorzystać na wykończenie lub remont mieszkania, co zwiększy przyszłą wartość nieruchomości i tym samym kwotę kredytu.

Na zmianach w zakresie kredytowania w euro się nie kończy. Kredyt Bank wprowadził też nowe korzystniejsze z punktu widzenia klienta warunki kredytów hipotecznych. Sprawdźmy szczegóły.

Szczegóły znajdziesz w: Kredyt Bank da Ci kredyt hipoteczny w euro nawet na 100%

BNP Paribas Fortis: Kredyt odnawialny dla firm bez prowizji i marży

BNP Paribas Fortis swoją nową promocję kieruje do małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach oferty dostępny jest kredyt odnawialny, którego marża i prowizja bez cztery miesiące nie będzie pobierana. To istotne dla właścicieli firm, zwłaszcza tych małego kalibru, gdyż zaoszczędzone pieniądze mogą być przeznaczone na rozwój, czy bieżącą działalność.

Ponadto, te firmy, które zechcą przetestować produkt, mogą zrezygnować z kredytu w dowolnym momencie, nie płacąc prowizji przygotowawczej, ani prowizji od niewykorzystanej kwoty kredytu i żadnych dodatkowych opłat.

Promocja dotyczy aktualnych, jak i nowych klientów banku, którzy spełnią określone wymagania takie jak np. co najmniej 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Kwota kredytu na promocyjnych warunkach oraz wysokość marży jest zależna od poziomu średnich obrotów na rok.

Więcej przeczytasz w: Kredyt w BNP dla firm bez marży i prowizji

Nowa ciekawa oferta kredytu gotówkowego eurobanku

Opłaca się być sumiennym kredytobiorcą. Nie tylko dlatego, że nie warto zalegać ze spłatą rat. Warto ze względu na dodatkowe korzyści. eurobank w swojej nowej promocji nagradza tych klientów, którzy regularnie spłacają swój kredyt. Jak?

Promocyjne warunki oferty to 0 zł prowizji i 0 zł marży, co daje niższą, bardziej atrakcyjną ratę. Prócz tego, spłacając w terminie 12 rat, klient może raz do roku otrzymać premię, tj. zwrot części pobranych odsetek. W zależności od kwoty kredytu premia może wynieść nawet do 800 zł rocznie. Jeszcze bardziej gorliwy kredytobiorcy, którzy zdecydują się na krótszy czas spłaty, zyskają proporcjonalnie jeszcze więcej.

Jak widać, sumienność to chwalebna cecha, a oceniając ją trochę pragmatycznie – również bardzo opłacalna.

Szczegóły znajdziesz w: „kredyt gotówkowy z premią roczną” od eurobanku

Bank BGŻ: promocja kredytu hipotecznego i budowlanego

Te osoby, które są zainteresowane wzięciem kredytu hipotecznego bądź budowlanego na wiosnę mają teraz okazję skorzystać z nowej promocji Banku BGŻ, która obejmuje również kredyty preferencyjne z programu „Rodzina na Swoim”. Co konkretnie oferuje BGŻ? Zwolnienie z opłaty przygotowawczej w zamian za spełnienie kilku warunków: złożenie wniosku w terminie do 30 kwietnia 2011 roku, otwarcie konta osobistego, gwarancja miesięcznych wpływów na poziomie co najmniej 2 000 zł.

Warto nadmienić, że BGŻ udziela kredytów finansujących 100% wartości nieruchomości, czyli bez wkładu własnego.

Więcej przeczytasz w: W Banku BGŻ kredyt hipoteczny i budowlany – bez prowizji!

Kredyt gotówkowy plus karta kredytowa od ręki w Banku Pocztowym

Posiadacze kart kredytowych z możliwością dokonywania płatności zbliżeniowych, a także z programami zapewniającymi zwrot części kwoty transakcji, wiedzą, jaka tom wygoda i oszczędność: czasu i pieniędzy. Grunt to oczywiście płacić rozsądnie. Tym, którzy próbują przekonać się do tego typu finansowania Bank Pocztowy ma dobrą wiadomość. Od marca wszyscy klienci, którzy otrzymają pozytywną decyzję odnośnie kredytu gotówkowego, mogą automatycznie podpisać umowę o kartę kredytową – bez dodatkowych formalności, od ręki. Dlaczego warto?

Karta kredytowa Banku Pocztowego ma wszystko, czego powinniśmy oczekiwać od tego typu produktu: wygodny mechanizm spłaty kredytu (równe raty, SMS przypominający o spłacie), długi okres bezodsetkowy i uwaga – program „Premia za zakupy” w ramach, którego w zamian za przeprowadzone kartą transakcje, klient otrzymuje zwrot części wydanej kwoty – czyli dodatkowe pieniądze praktycznie za nic. Bank Pocztowy udowadnia nam, że płacenie taką kartą po prostu się opłaca.

Szczegóły znajdziesz w: W banku Pocztowym dostaniesz kartę kredytową bez formalności

„FM Kredyt na PIT”

Z myślą o przedsiębiorcach FM Bank przygotował nową ofertę kredytową. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które rozliczając PIT, muszą uregulować niedopłaty, mogą skorzystać z „FM Kredytu na PIT”, w ramach którego bank przeleje wymaganą kwotę (nawet do 20 tysięcy złotych) na konto Urzędu Skarbowego.

Plusem oferty jest uproszcza procedura analizy wniosku kredytowego i brak wymaganych zabezpieczeń. Czas spłaty kredytu – stosunkowo długo – od 3 do 24 miesięcy.

Produkt z pewnością wzbudzi zainteresowanie przedsiębiorców, którzy niekiedy muszą stanąć przed koniecznością spłaty nawet kilku, kilkunastu tysięcy złotych.

Szczegóły znajdziesz w: FM Bank da Ci kredyt na PIT

Nowa promocyjna lokata Polbanku

Od 7 marca do końca kwietnia 2011 roku obowiązuje nowa oferta promocyjna Polbanku przeznaczona zarówno dla starych, jak i nowych klientów banku. Dotyczy ona 8-tygodniowej Lokaty zysk tydzień w tydzień, której oprocentowanie zostało podwyższone do 3,75% na okres pierwszych czterech tygodni i 4% – na następne cztery.

Promocyjne warunki dotyczą osób, które w okresie promocyjnym założą lokatę, a także tych klientów firmowych, którzy zwiększą saldo swoich środków na depozycie.

Zważywszy na to, że lokata Polbanku cieszy się zainteresowaniem, podwyżka oprocentowanie z pewnością ucieszy i zachęci wiele osób do skorzystania z oferty

Szczegóły znajdziesz w: Lokata zysk tydzień w tydzień – promocja w ofercie Polbanku dla firm