Archiwum dla Luty, 2011

Nowe Konto Firma To Ja w Idea Banku

Idea Bank znów wkracza na rynek z nowym innowacyjnym produktem, od którego zapewne zadrży konkurencja. Jest to  Konto Firma To Ja – pierwszy darmowy rachunek rozliczeniowy, połączenie rachunku firmowego i osobistego. Takie usługi jak np. prowadzenie rachunku, dostęp online, przelewy do ZUS, US, innego banku, obsługa karty płatniczej, czy zlecenia stałe są w pełni darmowe.

Konto Firma to Ja jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą i chcą  na bieżąco kontrolować środki uzyskane zarówno z tego tytułu, jak i inne, dzięki temu, iż finanse przedsiębiorcy i osobiste są zarządzane równolegle i traktowane na równi.

Plusem jest łatwa procedura zakładania konta, za pośrednictwem Internetu. W sam raz dla zapracowanych biznesmenów.

Więcej przeczytasz w: Nowe Konto Firma To Ja w Idea Banku

Bank BPH: „Zbliżaj kartę i wygrywaj”

Bank BPH uruchomił nową akcję promocyjną, która potrwa do 21 kwietnia 2011 roku. Posiadacze klasycznych kart kredytowych VISA automatycznie mają szansę wygrać jeden z 200 ekspresów do kawy NESCAFE. Aby znaleźć się w gronie zwycięzców, wystarczy w ciągu 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy dokonać transakcji zbliżeniowych o wartości do 50 zł. Te osoby, które  wykonają największą liczbę transakcji, otrzymają prezent.

Nic dziwnego, że banki, tak jak BPH, starają się zachęcić i przekonać klientów do używania kart zbliżeniowych. Taka forma płatności jest bardzo praktyczna w życiu codziennym przy drobnych zakupach: szybka, wygodna, a przy tym w pełni bezpieczna. Dodatkowo w przypadku niektórych kart Banku BPH klient może uzyskać zwrot do 2,5% kwoty transakcji.

Więcej przeczytasz w: Promocja „Zbliżaj kartę i wygrywaj” w Banku BPH

Przenieś kartę kredytową do Lukas Banku!

Lukas Bank przygotował nową promocję, która ma zachęcić klientów do przenoszenia kart kredytowych wraz z zadłużeniem z innego banku. Czym bank ten chce przekonać użytkowników?

Oprocentowanie dla transakcji bezgotówkowych i gotówkowych zostało obniżone do 7,9% ze standardowej stawki 19,9% dla karty Visa/MasterCard Gold i 20,0% dla karty Visa Silver. Niższa wartość oprocentowania obowiązuje przez 6 miesięcy od momentu podpisania umowy o kartę.

Trzeba przyznać, że jest to kusząca propozycja, w dodatku mamy do dyspozycji możliwość skorzystania z planu spłat ratalnych, nawet na 24 raty.

Szczegóły znajdziesz w: Lukas Bank zachęca do przenoszenia kart

Bank Pocztowy: nowa 3-miesięczna lokata z dzienną kapitalizacją odsetek

Dla tych, którzy mają nadwyżki finansowe, nawet niewielkie i zastanawiają się gdzie ulokować je przez krótki okres czasu, Bank Pocztowy proponuje nowy produkt: 3-miesięczną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, która jest dostępna w ofercie od 21 lutego tego roku.

Minimalna wymagana kwota do założenia lokaty to 500 zł. Oprocentowanie kształtuje się na poziomie 3,80%, co daje zysk porównywalny do 4,70% na lokacie standardowej. Mechanizm dziennej kapitalizacji oznacza, że odsetki naliczane są każdego dnia, co pozwala na uniknięcie tzw. podatku Belki (od zysków kapitałowych), a przy tym posiadacz lokaty może codziennie obserwować, jak rośnie jego zysk ; ) Jak to bywa w przypadku lokat, zerwanie umowy przed terminem jest równoznaczne z utratą nagromadzonych odsetek.

Więcej znajdziesz w: Lokata 3-miesięczna z dzienną kapitalizacją odsetek w Banku Pocztowym

MEGApożyczka gotówkowa w ING Banku Śląskim

Klienci indywidualni ING Banku Śląskiego, którzy szukają dofinansowania, od 21 lutego mają do dyspozycji nowy produkt kredytowy o nazwie MEGApożyczka. Oferta jest skierowana do stałych klientów, którzy są właścicielami nieruchomości mieszkalnej i uzyskują wpływy 2 000 zł netto z tytułu zarobków. Tyle o wymaganiach banku. Co w zamian?

Maksymalna kwota kredytu to 100 000 zł, która może być przeznaczona na dowolny cel. Oprocentowanie może być zmienne lub stałe i w zależności od wyboru, klient może uzyskać indywidualnie dopasowany okres spłaty. Równocześnie formalności związane z przyznaniem kredytu, zostały zredukowane do minimum.

Jeśli zatem szukasz większej ilości gotówki, warto sprawdzić szczegóły propozycji…

Więcej przeczytasz w: Nowa pożyczka gotówkowa w ING Banku Śląskim

Czas na przeprowadzkę z eurobankiem…

Wiosna to czas, w którym aktywnie podejmujemy działania dotyczące realizacji celu, jakim jest zakup mieszkania, czy rozpoczęcie budowy domu. Nim jednak poświęcimy na to czas i energię, musimy wcześniej gruntownie przeanalizować dostępne możliwości finansowania naszego przedsięwzięcia. Dla wielu z nas będzie to kredyt mieszkaniowy. I choć obecnie na rynku propozycji jest bez liku, to jednak osoba, która „nie siedzi” w finansach na co dzień, może mieć mały problem z wyborem. Pozwólcie, że ułatwię sprawę ; )

Do 30 kwietnia br. eurobank oferuje klientom ciekawą opcję: kredyt mieszkaniowy na promocyjnych warunkach, funkcjonujący pod nazwą „Przeprowadzka gratis”.  Promocja jest skierowana także do tych klientów, którzy planują skorzystać z rządowego programu „Rodzina na swoim”. Dlaczego warto zainteresować się właśnie tą propozycją?

0 zł prowizji, niska marża (od 1 %) to główne atuty cenowe oferty eurobanku. Ciekawym aspektem jest także zwrot kosztów przeprowadzki, do kwoty 600 zł. W ramach kredytu klient może otrzymać środki za zakup mieszkania, remont, czy wykończenie domu.

Sprawdźmy szczegóły tej interesującej oferty…

Więcej znajdziesz w: Promocja hipoteczna w eurobanku

Na duży zysk – FM Bank!

Nie tylko AIG Bank może się pochwalić dobrą ofertą depozytową. FM Bank w tym roku już kolejny raz podnosi stawki oprocentowania depozytów terminowych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Zmiana dotyczy lokat standardowych, oferowanych w złotówkach, zakładanych na 6, 12, 24 miesiące. Przykładowo, na lokacie 24-miesięcznej można otrzymać aż 6% zysku w skali roku. Mimo, że obecnie lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zaczynają wieźć na rynku prym, to jednak poprzez takie kroki, FM Bank z pewnością zaskarbi sobie klientów.

Osoby, które cenią oszczędność czasu i wygodę mają możliwość założenia lokaty za pośrednictwem Internetu, a także telefonicznie.

Więcej przeczytasz w: 6 proc. na lokacie dwuletniej w FM Banku

A na oszczędzanie… Lokaty AIG Bank!

AIG Bank, który do tej pory poważnie „kasował” konkurencję na polu produktów depozytowych, wystawił niedawno prawdziwie „grube działa”. Mowa o dwóch nowych lokatach z dzienną kapitalizacją odsetek: „Zysk+Doskonała” oraz „Direct+Doskonała”. Dlaczego w stwierdzeniu, że nazwy produktów nie są tylko tanim chwytem reklamowym jest dużo prawdy?

Przede wszystkim dużym atutem jest oprocentowanie produktu: stałe, o wartości nawet do 5,1% w skali roku (dla lokaty 15 miesięcznej), co daje zysk porównywalny, jak w przypadku oprocentowania 6,50% na lokacie tradycyjnej. Ponadto AIG oferuje szeroki wachlarz okresów trwania lokaty: praktycznie na każdy kwartał od 3 do 36 miesięcy. Plusem jest też to, że klient może założyć więcej niż jedną lokatę, maksymalnie 7. Ci, którzy nie posiadają zbyt dużego kapitału, również mają szansę skorzystać z produktu. Minimalna kwota inwestycji nie jest wygórowana (od 1000 zł).

Sprawdźmy więcej wiadomości na temat tej ciekawej propozycji…

Więcej dowiesz sę z: Nowe, „Doskonałe” lokaty AIG Banku

Teraz uzyskasz tańszy kredyt mieszkaniowy w Kredyt Banku!

W związku z przewidywanym wiosennym ożywieniem na rynku budowlanym, Kredyt Bank wprowadził nowe warunki udzielania kredytu mieszkaniowego Ekstralokum. Dla tych, którzy z początkiem wiosny planują rozpoczęcie prac budowlanych lub szukają nowego lokum mieszkaniowego, to dobra okazja na uzyskanie środków na atrakcyjnych warunkach, obecnie znajdujących się w czołówce najlepszych ofert na rynku.

Zmiany Ekstralokum objęły stawki marż dla kredytów w PLN i EUR oraz prowizji. Przykładowo, w zależności od wkładu własnego, klient może uzyskać marżę już od 1,4% dla kredytów w PLN i 1,9% dla kredytów w EUR. Prowizja za udzielenie kredytu została zmniejszona do 0% dla stałych klientów banku i 1% dla nowych klientów.

Więcej przeczytasz w: Tańszy kredyt mieszkaniowy Ekstralokum w Kredyt Banku

Oszczędzaj i zarabiaj na Dobrym Koncie Banku Millennium!

Zgodnie z oczekiwaniami klientów Bank Millennium wprowadził do swojej oferty nowy rachunek osobisty pod nazwą Dobre Konto. Określenie nieco trywialne, oferta bynajmniej ; )

Nawet Ci bardzo wymagający powinni być usatysfakcjonowani. Dlaczego? Jako posiadacze Dobrego Konta mogą korzystać nie tylko ze „standardowych” przywilejów typu darmowe przelewy internetowe i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, czy brak opłat za kartę debetową, prowadzenie konta, ale także otrzymują 3% zwrotu wartości wydatków dokonanych kartą Millennium Visa Dobre Konto w wielu placówkach handlowo-usługowych. Mówiąc krótko: pieniądze za darmo (i to całkiem niemałe w skali rocznej), przy jednoczesnym ograniczeniu opłat do zera. Kto by nie chciał? Pytanie tylko, czy każdemu jest to dane. Na szczęście warunki, jakie należy spełnić nie są zbyt wygórowane, przeciętnemu zjadaczowi chleba nie powinny stać na przeszkodzie.

Spragnieni szczegółów oferty?

Więcej informacji znajdziesz w: Dobre Konto w Banku Millennium