Archiwum dla Styczeń, 2011

Alior płaci za rekomendację konta osobistego

Klienci Alior Banku mają teraz okazję zarobić w prosty i niezbyt kłopotliwy sposób. W ramach prowadzonej akcji, każdy kto skutecznie zarekomenduje znajomemu konto osobiste w Aliorze, otrzyma premię w wysokości 50 zł. Ci, którzy polecą rachunek największej liczbie osób, otrzymają dodatkowo nagrodę – czytnik e-book Amazon Kindle 3G. Wniosek o konto musi być złożony na stronie Alior Banku na Facebook’u.  Nowi użytkownicy również będą się ucieszyć prezentem w postaci 100 zł.

Oferta Alior Banku z pewnością przyciągnie nowych klientów – trzeba przyznać, że jest całkiem atrakcyjna.  Nie mniej jednak pomysł nie jest nowy. Alior zafundował nam powtórkę w lipca tamtego roku, kiedy to po raz pierwszy nagradzał użytkowników Facebook’a. Kilka innych banków poszło następnie w jego ślady. Szkoda, że jeden z większych innowatorów bankowych na rynku nie zaskoczył nas niczym oryginalnym.

Więcej przeczytasz w: „Konto z premią” od Alior Banku na Facebooku

Nowe ubezpieczenie spłaty zadłużenia w Banku Pekao S.A.

Klienci banku Pekao, którzy korzystają z kart kredytowych mogą spać spokojnie. 27 stycznia bank wprowadził bowiem możliwość skorzystania z szerokiego zakresu ubezpieczenia spłaty zadłużenia. Wszystko to w ramach Grupowego Ubezpieczenia na Życie, czyli tzw. pakietu życiowego (od zdarzeń losowych: śmierć, stała niezdolność do pracy, inwalidztwo) oraz Grupowego Ubezpieczenia na wypadek utraty pracy,  czasowej niezdolności do pracy w ramach – tzw. pakietu majątkowego. Każdy, kto skorzysta z ubezpieczenia dostaje gwarancję spłaty całości zadłużenia na karcie.

Największe atuty propozycji? Pekao oferuje bardzo szeroki i elastyczny zakres ubezpieczenia, przy jednocześnie uproszczonych procedurach przystąpienia oraz wygodnym mechanizmie opłacania składek.

Znane wszystkim słowa: „przezorny – zawsze ubezpieczony” powinny być dla wielu życiową dewizą,  zwłaszcza jeśli chodzi o duże zadłużenie pieniężne.

Szczegóły znajdziesz w: Gwarancja spłaty zadłużenia na karcie – nowe ubezpieczenie w Banku Pekao

„Kapitalnie” wygodne konto w Banku BPH

W ofercie Banku BPH pojawił się nowy rachunek osobisty o wdzięcznie brzmiącej nazwie Kapitalne konto, stworzone z myślą o potrzebach i oczekiwaniach Polaków w zakresie kont osobistych. Dlaczego nowy produkt BPH jest tym, czym warto się zainteresować?

Posiadacze Kapitalnego konta, w ramach jednej miesięcznej opłaty (9,90 zł) otrzymują dostęp do szeregu praktycznych usług i udogodnień. Wszelkie operacje takie, jak np. realizacja przelewów, dostęp do konta przez internet wypłaty z bankomatów są wówczas darmowe. Ponadto bank udostępnił ciekawy mechanizm umożliwiający w łatwy i efektywny sposób oszczędzanie na wysoko oprocentowanym koncie. Oprócz tego, użytkownik kapitalnego konta w ramach oferty otrzymuje szeroki pakiet assistance, w skład którego wchodzą pakiety medyczne, domowe, samochodowe oraz inne usługi.

Wszystko po to, by codzienne czynności związane z prowadzeniem rachunku osobistego były jeszcze bardziej wygodne.

Szczegóły znajdziesz w: Kapitalne konto w Banku BPH

Konto osobiste z pakietem medycznym w Nordea Bank Polska

Dla tych, którzy prócz rachunku osobistego z wysokim standardem szukają także dodatkowej opcji opieki medycznej Nordea ma coś w sam raz. 21 stycznia 2011 roku pojawiła się nowa oferta : Konto Nordea Spektrum z pakietem Nordea Zdrowie. Warto dodać – po atrakcyjnej cenie.

Prócz darmowego prowadzenia rachunku, bezpłatnych przelewów internetowych oraz bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce w ramach nowej oferty otrzymujemy także całodobowy dostęp do prywatnej opieki medycznej – w trzech pakietach, sklasyfikowanych według zakresu usług medycznych.

Ponadto, do 8 kwietnia trwa promocja, w ramach której przez pierwsze trzy miesiące bank nie pobiera opłat za pakiet medyczny Zdrowie Start.

Szczegóły znajdziesz w:  Konto Nordea Spektrum z pakietem medycznym

Oszczędzaj i inwestuj z Raiffeisen Bankiem

Teraz w ofercie depozytowej Raiffeisen Bank Polska 6-miesięczna lokata dostępna jest z wyższym oprocentowaniem – do 7%, zaś 3-miesięczna – 6,5% w skali roku. Jest to propozycja, dla tych, którzy prócz pewnego wysokiego zysku, są gotowi także zainwestować część swojego kapitału na rynku. Wyższa stawka oprocentowania jest bowiem dostępna pod warunkiem zakupu wybranych funduszy inwestycyjnych (połowa środków trafia na lokatę, zaś połowa stanowi inwestycję).

Kwota minimalna to 6.000 zł, a maksymalna to 500.000 zł. Do wyboru jest szereg funduszy, w tym znajdujące się w czołówce prestiżowych rankingów. Dla lubiących ryzyko, ale i spore zyski – oferta w sam raz.

Szczegóły znajdziesz w: 7% lokata z funduszem inwestycyjnym w Raiffeisen Banku

Lukas Bank i „Rodzina na Swoim”

Do 4 marca zainteresowani kredytem mieszkaniowym w ramach programu „Rodzina na Swoim” mogą skorzystać z promocyjnych warunków w Lukas Banku. W związku ze zmianą w ustawie programu, która wejdzie w życie już od kwietnia tego roku, Lukas Bank zachęca do skorzystania z kredytu, jeszcze przed zmianami.

Stąd tzw. promocja 3×0, w ramach której bank nie pobierze prowizji, opłaty za wycenę nieruchomości oraz nie będzie wymagał wkładu własnego.

Warto także wspomnieć, że Lukas Bank oferuje klientom korzystne oprocentowanie, jedno z najlepszych na rynku.

Szczegóły znajdziesz w: Prosto do mieszkania z Lukas Bankiem

Krótka promocja Meritum Banku

Tylko od 20 do 25 stycznia 2011 r. trwa promocja Meritum Banku dotycząca promocyjnej 3-miesięcznej lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Jej oprocentowanie jest obecnie najwyższe na rynku i wynosi maksymalnie 5,30% (tj. 6,72%, jak na lokacie tradycyjnej). Dzięki tej krótkoterminowej promocji klienci, którzy zdecydują się na nowy produkt Meritum mogą osiągnąć całkiem wysokie zyski.

Promocja jest dostępna zarówno dla klientów Meritum Banku, jak i tych, którzy nie posiadają rachunków w banku.

Ci, którzy szukają w tej chwili dobrego produktu oszczędnościowego, mogą śmiało korzystać z okazji!

Więcej informacji znajdziesz w: 5,3 proc. na lokacie 3M w Meritum Banku

Promocja pakietu dwóch ubezpieczeń w Lukas Banku

Lukas Bank proponuje klientom na nowy rok promocję pakietu dwóch ubezpieczeń – zdrowotnego i na życie. Po pakietach medycznych wprowadzonych przez Lukas Bank w zeszłym roku, przyszła kolej na zwrócenie uwagi klientów na ubezpieczenia na życie.

Do 28 lutego potrwa promocja pakietu dwóch ubezpieczeń – zdrowotnego i na życie. Przy zakupie obu produktów opłata za jeden z nich będzie wynosić 50 proc. dotychczasowej ceny przez 3 miesiące.

Jeśli już wcześniej zastanawialiśmy się nad dobrym ubezpieczeniem, to mamy teraz na to dobrą okazję – oszczędności mogą być całkiem spore, zaś promocyjne warunku obejmują zarówno osoby, które nie mają jeszcze żadnego z ubezpieczeń, jak i te, które mają jedno, a zdecydują się na drugie.

Jeden produkt z pakietu – ubezpieczenie na życie – zapewnia bezpieczeństwo finansowe na wypadek śmierci klienta, drugi – pozwala na nielimitowane korzystanie z usług opieki medycznej w wybranych placówkach w kraju.

Jak wyglądają szczegóły oferty?

Więcej przeczytasz w: Tańsze ubezpieczenia z Lukas Bankiem

Polbank z myślą o młodzieży…

Tym razem oferta Polbanku jest skierowana do młodszych klientów. Z myślą o młodzieży w wieku 13-18 lat Polbank wprowadził na rynek nowy rachunek Ale! Konto, który może być dobrą nauką dysponowania pieniędzmi, korzystania z usług bankowych oraz ma zachęcić do oszczędzania już w gimnazjum.

Ale! Konto jest dostępne od 17 stycznia 2011 r. Rachunek jest w pełni funkcjonalny, wysoko oprocentowany (7% do 1000 zł), z darmową kartą VISA. Dostęp do rachunku przez Internet oraz możliwość dokonywania płatności przez Internet jest dla nastolatków szczególnie ważny – raz, że stanowi to dobrą lekcję posługiwania się bankowością elektroniczną, dwa, że dla aktywnych klientów sklepów internetowych to bardzo praktyczne. Ponadto, co ważne dla młodszych użytkowników, którzy nie dysponują zwykle dużymi pieniędzmi – opłata za prowadzenie rachunku jest niewielka lub po dokonaniu kartą płatnicza przynajmniej 2 płatności w miesiącu – zerowa.

Rachunek osobisty dla starszego dziecka to dobry pomysł. A konto młodzieżowe Polbanku jest ciekawą propozycją. Zważywszy na okres promocyjny trwający do 30 wrześnie tego roku, w którym konto jest darmowe.

SzczegTym razem oferta Polbanku jest skierowana do młodszych klientów. Z myślą o młodzieży w wieku 13-18 lat Polbank wprowadził na rynek nowy rachunek Ale! Konto, który może być dobrą nauką dysponowania pieniędzmi, korzystania z usług bankowych oraz ma zachęcić do oszczędzania już w gimnazjum.

Ale! Konto jest dostępne od 17 stycznia 2011 r. Rachunek jest w pełni funkcjonalny, wysoko oprocentowany (7% do 1000 zł), z darmową kartą VISA. Dostęp do rachunku przez Internet oraz możliwość dokonywania płatności przez Internet jest dla nastolatków szczególnie ważny – raz, że stanowi to dobrą lekcję posługiwania się bankowością elektroniczną, dwa, że dla aktywnych klientów sklepów internetowych to bardzo praktyczne. Ponadto, co ważne dla młodszych użytkowników, którzy nie dysponują zwykle dużymi pieniędzmi – opłata za prowadzenie rachunku jest niewielka lub po dokonaniu kartą płatnicza przynajmniej 2 płatności w miesiącu – zerowa.

Rachunek osobisty dla starszego dziecka to dobry pomysł. A konto młodzieżowe Polbanku jest ciekawą propozycją. Zważywszy na okres promocyjny trwający do 30 wrześnie tego roku, w którym konto jest darmowe.

Szczegóły znajdziesz w: Ale! Konto – 7% na koncie dla młodzieży w Polbanku

Niższe oprocentowanie kredytu z kontem w eurobanku

eurobank wprowadził zmiany w ofercie kredytowej dla klientów indywidualnych. Od stycznia można skorzystać z obniżonego oprocentowania kredytu gotówkowego, którego wartość może wynieść nawet 9%. Na czym dokładnie to polega?

Klient może sam obniżyć oprocentowanie kredytu o 3 punkty procentowe w stosunku do oferty standardowej po zadeklarowaniu swoich wpływów na konto osobiste w euro banku. Oferta dotyczy wszystkich dostępnych w euro banku kredytów gotówkowych i jest skierowana do wszystkich klientów.

Prócz wyżej wymienionej opcji, bank proponuje klientom szereg innych udogodnień, takich jak np. możliwość uzyskania kredytu bez zabezpieczeń, dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe, możliwość odnowienia kredytu, zawieszenia raty i inne.

Szczegóły znajdziesz w: W eurobanku tańszy kredyt z kontem