Archiwum dla Grudzień, 2010

Zmiana oprocentowania na książeczkach SKO

PKO Bank Polski zgodnie z obietnicą zmienia oprocentowanie środków gromadzonych przez dzieci w Szkolnych Kasach Oszczędności – najstarszego w Polsce programu edukacji finansowej dla dzieci.

Nowa stawka wynosząca aż do 4,5 proc będzie obowiązywać od 3 stycznia do 31 maja 2011 roku, po tym okresie oprocentowanie będzie wynosić 3,5 proc.

Tym sposobem PKO BP chce zachęcić najmłodszych do nauki oszczędzania i przedsiębiorczości oraz wpłynąć na pozytywny odbiór programu przez opiekunów SKO i szkoły.

Więcej znajdziesz w: Od nowego roku wyższe oprocentowanie na książeczkach SKO

mBank: pakiety Assistance do eKONTA

Potrzebujesz kogoś do opieki pielęgniarskiej? Chcesz mieć pewność, że w razie nieprzewidzianej sytuacji możesz liczyć na fachową pomoc w domu? Cenisz bezpieczeństwo na drodze? Dla takich klientów, jak ty, mBank wprowadził do oferty pakiety ubezpieczeniowe Assistance Dom24h, Opieka24h lub Auto24h. Osoby zainteresowane mogą wybrać jeden z trzech wariantów produktu: Standard, Komfort i Premium, różniące się zakresem świadczeń i ceną, dzięki czemu mogą uzyskać ochronę ubezpieczeniową, która najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom.

Co ciekawe, korzystający z co najmniej dwóch produktów ubezpieczeniowych mBanku, mogą liczyć na zniżkę.

Zainteresowany? Przyjrzyjmy się bliżej ofercie…

Szczegóły znajdziesz w: Nowe dodatki do eKONTA: pakiety Assistance

Pocztowa Karta Kredytowa

Z myślą o zwyczajnej polskiej rodzinie Bank Pocztowy wzbogacił swoją ofertę o nową kartę kredytową. Pocztowa Karta Kredytowa to produkt przeznaczony szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy chcą korzystać z takiej formy płatności, stąd jej wygodny i prosty mechanizm spłaty kredytu (tj. spłaty w równych miesięcznych ratach). Niski próg dochodowy oraz stosunkowo długi okres bezodsetkowy to cechy, które mogą zainteresować wiele rodzin, które planują mniejsze lub większe wydatki, a przy tym nie chcą się zapożyczać np. u znajomych.

Warto jeszcze wspomnieć o specjalnym programie Banku Pocztowego „Premia za zakupy”, który premiuje klientów aktywnie korzystających z karty w postaci zwrotu części kwoty transakcji.

Nie masz doświadczenia z kartą kredytową? Może dobrze zacząć od Pocztowej Karty Kredytowej?

Więcej przeczytasz w: Karta kredytowa w Banku Pocztowym

DnB NORD: solidna oferta solidnego banku

Kolejna obniżka marży kredytu hipotecznego w euro w DnB NORD. Zmiany dotyczą listopadowej oferty, w ramach której osoby zaciągające kredyt hipoteczny w pierwszym roku kredytowania mają zagwarantowaną marżę w wysokości 0% oraz 1,6% w dalszym okresie kredytowania. Teraz stawka marży po pierwszym roku kredytowania jest niższa o 0,2% i wynosi 1,4%. Zmiany dotyczą także tych kredytobiorców, którzy w ofercie DnB NORD zdecydują się tylko na pakiet i kartę kredytową. Hmm… Zapowiada się dobrze…

Nowa oferta jest reklamowana w ogólnopolskiej kampanii DnB NORD o charakterze wizerunkowo-sprzedażowym, której spot można obejrzeć w telewizji, prasie i internecie.

DnB NORD – „bank o solidnych korzeniach”. Czy rzeczywiście? Przekonamy się po dłuższym czasie. A Ty masz już opinię?

Szczegóły znajdziesz w: 0% marży i pierwsza kampania reklamowa DnB NORD

Citi Handlowy: bankomaty dla niewidomych i niedowidzących

Bank Citi Handlowy z myślą o niewidomych i niedowidzących planuje w 2011 roku wymienić wszystkie swoje bankomaty na takie, które będą technicznie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do tej pory zostało uruchomionych 10 takich urządzeń w kilku miastach Polski.

Ciekawe, czy inne banki wezmą przykład…

Więcej informacji znajdziesz w: Bankomaty Citi Handlowy dla niewidomych i niedowidzących

A może tak Idea Bank?

Luka bankowości kierowanej do mikroprzedsiębiorstw została wypełniona. Na rynku pojawiła się nowa propozycja dla przedstawicieli małego biznesu. Oto Idea Bank, który stawia na innowacyjne rozwiązania finansowe. A zwłaszcza, jeśli chodzi o sposób traktowania przedsiębiorców. Idea Bank zapewnia im pomoc doradców finansowych, pomoc w zakresie obsługi księgowej, podatków, czy pomnażania kapitału. Wszystko po to, by poprawić sytuację polskiego przedsiębiorcy, wspierać tych, którzy niedawno weszli na rynek i którzy chcą dalej rozwijać działalność.

Idea Bank pomaga też przedstawicielom tzw. wolnych zawodów. Oferta hipoteczna, jaką prezentuje jest kierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i ich właścicieli, dla znawców rynku, jak i dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na tym polu.

Ponadto, bank ten oferuje produkty depozytowe. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tzw. Lokatę Przedsiębiorczą na Start, w ramach której osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na lepsze warunki (jako pierwsza na rynku!).

Podsumowując… drodzy przedsiębiorcy: marsz do Idea Bank! ;)

Więcej przeczytasz w: Idea Bank wchodzi na rynek

Zdrowie 24h z mBankiem

Dla tych, którzy nie są usatysfakcjonowani ofertą publicznej służby zdrowia, mBank przygotował ciekawy produkt ubezpieczeniowy dostępny on-line. Dość uciążliwego stania w kolejkach! Pakiet medyczny mBanku gwarantuje szybki dostęp do pomocy medycznej (ponad 700 placówek w całej Polsce), konsultacji, badań laboratoryjnych i diagnostycznych, szczepień, wizyt domowych, czy doraźnych porad lekarskich, dzięki całodobowej infolinii. Nic dziwnego, że tego typu ubezpieczenia cieszą się dużą popularnością.

Pakiet jest dostępny w dwóch wariantach różniących się zakresem oferowanych usług medycznych: komfortowym i maksymalnym oraz rodzinnym i indywidualnym.
Nawet najbardziej wymagający pod względem jakości oferowanych świadczeń powinni być zadowoleni…

Więcej znajdziesz w: Ochrona zdrowia z pakietem medycznym mBanku

Interligo: karta kredytowa VISA payWave

Bank Interligo poszerzył swoją ofertę o przyjazna klientom kartę kredytową VISA payWave. Dlaczego karta jest przyjazna klientom?

VISA payWave elastycznie wpasowuje się w potrzeby klientów, dzięki swojej funkcjonalności. Umożliwia m.in.: wybór rzeczywistego stałego dnia spłaty, swobodnie zarządzanie dziennymi limitami na transakcje, możliwość połączenia funkcji karty kredytowej i debetowej oraz wiele innych praktycznych rozwiązań.

Ponadto każdy użytkownik karty może wybrać sposób autoryzacji transakcji, w tym za pomocą czytnika generującego kody do potwierdzenia operacji.

Szczegóły znajdziesz w: Inteligo: karta kredytowa Visa payWave do płacenia, wypłacania i autoryzacji

Inwestujesz? Zyskujesz! – nowa promocja Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK razem z BZ WBK-Aviva TUnŻ przygotował na klientów indywidualnych nową promocję. Do 31 stycznia 2011 roku klienci dokonujący inwestycji w Program Inwestycyjny In Plus BZ WBK, mogą otrzymać premię w wysokości 1% wpłaconych środków (nawet 500zł).

Klienci mogą wybierać w szerokiej gamie funduszy inwestycyjnych o różnych poziomie ryzyka. Dodatkowo, In Plus zapewnia korzyści ubezpieczeniowe. A wszystko po to, by zachęcić potencjalnych inwestorów. Trzeba przyznać, że strategia działa…

Więcej przeczytasz w: Premia za inwestycję w Banku Zachodnim WBK

Premiowe oprocentowanie dla aktywnych klientów City Handlowy

Od 13 grudnia 2010 aktywni klienci banku City Handlowy mogą uzyskać wyższe oprocentowanie na swoim Koncie Oszczędnościowym. Zamiast standardowej stawki w wysokości 3,03% bank oferuje im 3,53%. Co w zamian? Wystarczy spełnić następujący warunek: w danym miesiącu dokonać transakcji za pomocą karty debetowej do konta City Handlowy na łączną kwotę 500 zł.

Biorąc pod uwagę to, że wielu z nas posługuje się na co dzień głównie kartą, nie są to zbyt wygórowane wymagania, a premia za aktywność  to bardzo pozytywny akcent.

Szczegóły znajdziesz w: Citi Handlowy premiuje aktywnych klientów wyższą stawką na koncie oszczędnościowym