Archiwum dla Listopad, 2010

Przelewy on-line między MultiBankiem i mBankiem

Klienci MultiBanku i mBanku będą zadowoleni. Od 28 listopada 2010 roku przelewy krajowe w PLN z rachunków rozliczeniowych i rachunków kart kredytowych pomiędzy MultiBankiem a mBankiem są realizowane on-line. Oznacza to, ze pieniądze znajdą się na rachunku odbiorcy praktycznie natychmiast, niezależnie od godziny realizacji ostatniej sesji wychodzącej (dotychczas zlecenia nie były wykonywane np. w weekendy). Przelewy będą więc realizowane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Trzeba przyznać całkiem praktyczne i jakże pożądane udogodnienie.

Ponadto, modyfikacji uległa także realizacja przelewów między MultiBankiem, mBankiem, a BRE Bankiem.

Szczegóły znajdziesz w: Przelewy on-line między MultiBankiem i mBankiem

„Otwarte Soboty Pożyczki Ekspresowej” w Pekao SA

Bank Pekao SA z myślą o gorącym przedświątecznym okresie ogłosił akcję promocyjną pod hasłem „Otwarte Soboty Pożyczki Ekspresowej”. Przez trzy kolejne soboty (tj. 27 listopada, 4 i 11 grudnia) liczba otwartych oddziałów banku będzie zwiększona, dzięki czemu klienci będą mogli uzyskać pożyczkę ekspresową nie tylko w dzień powszedni i to już podczas jednej wizyty w banku.

Jednak pożyczka ekspresowa jest atrakcyjna nie tylko z powyższych powodów. Szczególnie zachęcająco brzmi: zerowa prowizja, brak opłaty przygotowawczej, brak obowiązkowego ubezpieczenia, czy limitu minimalnego dochodu klienta. A oprócz tego, co ważne, oferta nie jest przeznaczona tylko dla klientów Pekao SA. Trzeba przyznać, że te cechy mogą się okazać wręcz strategiczne przy wyborze produktu kredytowego, w razie nagłej potrzeby podreperowania domowego budżetu. Zwłaszcza przed świętami… Nic dziwnego więc, że pożyczka ekspresowa cieszy się dużą popularnością.

Szczegóły znajdziesz w: Pekao SA: Pożyczka na święta dostępna także w sobotę

Świąteczna oferta kredytów gotówkowych w Kredyt Banku

Okres od 22 listopada do 15 grudnia to wyjątkowy czas dla klientów Kredyt Banku. W tym bowiem okresie w ramach świątecznej promocji każdy, kto weźmie w banku kredyt gotówkowy, nie będzie musiał płacić prowizji za jego udzielenie. Czy trzeba spełnić jeszcze jakieś warunki? Promocyjna prowizja 0% jest dla tych, którzy wybiorą produkt z ubezpieczeniem na życie lub od utraty pracy.

Specjalna oferta kredytowa Kredyt Banku to miły przedświąteczny gest, zwłaszcza, że nadchodzi okres, który zwykle poważnie obciąża portfel. Niektórzy z nas będą zapewne rozważać wzięcie pożyczki z banku. Warto zastanowić się nad tym już teraz, zważywszy, że promocja taka, jak ta nie trwa długo.

Więcej szczegółów znajdziesz w: „Wypieczone Święta” z Kredyt Bankiem

FM Bank: „Zakupy z premią”

FM Bank przygotował dla swoich klientów ciekawą promocję „Zakupy z premią”. Każdy, kto ma otwarty rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy i korzysta z kart debetowych w FM Banku, przystępuje do promocji automatycznie, w momencie dokonania transakcji bezgotówkowej.

Na czym dokładnie polegają „Zakupy z premią”? Każdorazowo za dokonanie transakcji przy użyciu karty debetowej bank przyznaje premię w wysokości 0,5% kwoty transakcji, przy czym „zarobione” pieniądze są wypłacane jako suma premii po zakończeniu jednego kwartału.

Wydawać by się mogło, że korzystają tylko ci, którzy lubią wydawać… Nic bardziej mylnego! Dla tych, którzy cenią oszczędzanie, FM Bank zapewnia oprocentowanie środków w wysokości 3,5% w skali roku – można zatem zarobić w dwojaki sposób.

Więcej znajdziesz w: Pewny zarobek z FM Bankiem

Nordea Bank dla klientów wymagających…

Od 24 listopada do 22 grudnia 2010 dostępna jest nowa lokata w ofercie Nordea Bank Polska, stworzona po to, by wpasować się w potrzeby klientów wymagających, którzy szukają intensywnego sposobu oszczędzania. Tak przynajmniej ją reklamują…

Lokata Nordea Hit, bo tak brzmi pełna nazwa produktu, to lokata jedno bądź trzymiesięczna z oprocentowaniem odpowiednio: 12% (!) i 7% w skali roku. Na wysokim oprocentowaniu jednak się nie kończy. Nowy produkt Nordea łączy lokatę terminową z inwestycją w fundusze lub Plan Systematycznego Oszczędzania, przy czym klient może sam określić jak dużą część pieniędzy chce zainwestować.

Dzięki takiemu mechanizmowi, Nordea Hit pozwala uzyskać znacznie większe niż w przypadku tradycyjnych lokat zyski. Zainteresowany?

Więcej przeczytasz w: Nordea Hit – niestandardowa propozycja dla wymagających klientów: nawet 12% na lokacie jednomiesięcznej

MultiBank: nowa usługa – powiadomienie SMS

MultiBank wprowadził dla swoich klientów nową, praktyczną usługę. Osoby zainteresowane mogą mieć 24 godzinny dostęp do informacji na temat stanu swojego konta, dzięki powiadomieniu sms. W momencie wystąpienia wydarzenia wysyłana jest praktycznie natychmiast wiadomość dotycząca zmiany. Oczywiście godziny wysyłania wiadomości można zdefiniować.

Jak wygląda przykładowe powiadomienie? Mogą być w nim zawarte informacje o przelewach, kartach debetowych i kredytowych, zmianach na rachunkach inwestycyjnych, czy maklerskich oraz kredytach (np. zbliżający się termin spłaty raty).

Aktywacja nowej usługi nie jest skomplikowana. Oprócz powiadomienia sms, klient raz dziennie dostaje informacje z dnia poprzedniego za pośrednictwem poczty e-mail.

Pomysł MultiBanku jest całkiem niezły. Nowa usługa usprawnia zarządzanie środkami, z pewnością znajdzie zwolenników, zwłaszcza wśród tych, którzy lubią mieć silne poczucie kontroli nad tak ważną kwestią, jaką są finanse.

Więcej przeczyasz w: Powiadomienia sms w MultiBanku

Lokata Ekstra Premia w ING Banku Śląskim

Klienci ING Banku Śląskiego znów mają powód do zadowolenia. Od 19 listopada w ofercie banku jest dostępny nowy produkt depozytowy dla klientów indywidualnych – Lokata Ekstra Premia 12M w euro. To dobra wiadomość zwłaszcza dla klientów pracujących za granicą, którzy swoją nadwyżkę finansową lokują w euro. Dzięki nowej lokacie mogą oni bezpiecznie powierzyć swoje pieniądze na optymalny okres czasu przy stosunkowo korzystnym oprocentowaniu (1,5% w skali roku).

Szkoda tylko, że do skorzystania z nowej lokaty konieczne jest posiadanie Otwartego Konta Oszczędnościowego w euro oraz wpłata kwoty co najmniej 2 500 euro. Cóż, jak to zwykle bywa, w ofertach bankowych zawsze jest jakieś „ale”…

Szczegóły znajdziesz w:  Nowa lokata w ING Banku Śląskim

FM Bank S.A. i Masterlease

FM Bank S.A. podpisał umowę o współpracy z firmą Masterlease Polska, zajmującą się leasingiem samochodowym w Polsce. Od października oferta FM Banku jest dostępna także dla klientów Masterlease, zaś klienci FM Banku będą mogli skorzystać z leasingu samochodów firmowych w Masterlease.
Co to znaczy dokładnie? Przykładowo jest to obniżenie prowizji i oprocentowania zimowego kredytu ekspresowego do 12 000 PLN w FM Banku, a także preferencyjne warunki oferty leasingowej MasterCollection oraz inne…

Krótko mówiąc, zarówno jedna, jak druga strona czerpie korzyści. Oczywiście przede wszystkim klienci, których opinie w dużej mierze zadecydowały o zawarciu umowy o współpracy.
Szczegóły znajdziesz w: FM Bank rozpoczął współpracę z Masterlease

Zmiany stawek oprocentowania dla kart kredytowych w ING Banku Śląskim

Od 15 listopada 2010 roku obowiązują nowe stawki oprocentowania dla niektórych kart kredytowych w ING Banku Śląskim. Dla kart Visa Classic i MasterCard oprocentowanie wzrosło z 19,50% do 20%. Bez zmian natomiast pozostają stawki dla pozostałych kart.

Ponadto zostały przeprowadzone zmiany w ofercie kart kredytowych Visa. Od teraz zamiast karty Pomarańczowej dostępna jest nowa embosowana karta Visa dla nowych klientów oraz tych, którzy chcą wznowić kartę Pomarańczową. Oprócz tego zmiany objęły także warunki posiadania kart, m.in.  kwoty, od których bank zwalnia z opłaty za posiadanie karty.

Trzeba przyznać, że ING Bank Śląski idzie jak burza, jeśli chodzi o wprowadzanie udogodnień dla posiadaczy kart kredytowych. Dla nas – klientów to dobra okazja, zwłaszcza, że nadchodzi okres sporych wydatków związanych z przygotowaniami do świąt…

Więcej przeczytasz w: Wyższe oprocentowanie kart kredytowych w ING. Z oferty znika karta Pomarańczowa

ING Bank Śląski na święta

Okres przedświąteczny to czas sprzyjający wydatkom. Nie zawsze jednak domowy budżet jest je w stanie pokryć. Niekiedy, aby podreperować domowe finanse zaciągamy w banku pożyczkę. ING Bank Śląski dla klientów indywidualnych zaciągających kredyt gotówkowy przygotował niespodziankę. W ramach promocji „Gotuj na święta” każdy, kto przed 17 grudnia 2010 roku skorzysta z oferty kredytowej, otrzyma w prezencie świąteczny przewodnik kulinarny wydany przez wydawnictwo Pascal.

Zainteresowani kredytem gotówkowym w ING Banku Śląskim mogą wybrać pożyczkę w programem ubezpieczeniowym Bezpieczna Pożyczka lub bez programu – z zabezpieczeniem lub bez – z różnymi wariantami oprocentowania.

Więcej przeczytasz w: ING wprowadza pożyczkę świąteczną