Archiwum dla Wrzesień, 2010

mBanku – „najbardziej przyjazny Klientom” po raz drugi

mBank po raz drugi został nagrodzony Godłem Jakości Obsługi 2010 i tym samym znalazł się w gronie stu polskich firm obdarzonych przez społeczność konsumentów największym zaufaniem i uznaniem.

W rankingu „Jakość Obsługi” mBank uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii banki, równocześnie uzyskując wartość wskaźnika obsługi na poziomie 46 proc. – przewyższającym średnią wszystkich polskich banków. Oprócz tego, mBank został także najlepiej oceniony jako bank internetowy.

Szczegóły znajdziesz w: mBank znów z Godłem Jakości Obsługi

DnB Nord: nowa pożyczka gotówkowa

W ofercie Banku DnB NORD pojawiła się nowa pożyczka gotówkowa dla klientów indywidualnych, adresowana do osób, których miesięczne dochody przekraczają 5 tys. zł netto. Kwota pożyczki wynosi od 10 tys. zł do 100 tys. zł, bez dodatkowego zabezpieczenia, w zależności od zdolności kredytowej. Kredytobiorcy o dochodach powyżej 6,5 tys. zł miesięcznie mogą uzyskać pożyczkę nawet do 130 tys. zł. Okres kredytowania wynosi od 6 miesięcy do 6 lat.

Oprocentowanie pożyczki oparte jest o 3-miesięczny WIBOR i marżę banku, i wynosi od 8% do 17% w skali roku w zależności od okresu kredytowania, kwoty kredytu i faktu bycia klientem banku. Dla osób zaciągających kredyt hipoteczny DnB NORD ma specjalną propozycję – oprocentowanie dla każdego, kto zaciągnie pożyczkę, w wysokości 11%.

Szczegółów szukaj w: Nowa pożyczka gotówkowa w DnB Nord

Konkurs Deutsche Bank i Orange

Od 27 września do 10 października trwa organizowany przez Deutsche Bank i Orange konkurs, w którym każdy, kto posiada  telefon na kartę w sieci Orange, ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dokonanie doładowania na min. 50zł za pośrednictwem systemu bankowości internetowej db easyNET, w dowolnej, pełnej godzinie zegarowej.

W ciągu 7 dniu zostanie wyłonionych 10 zwycięzców. Nagroda za zdobycie pierwszego miejsca to telefon (smartfon) HTC Desire, laureat drugiego miejsca otrzyma iPoda Touch 8GB. Kolejne cztery osoby dostaną iPody Shuffle 2GB, a trzy ostatnie z dziesiątki – nawigację GPS NTT.

W przypadku uzyskania takiego samego wyniku czasowego przez kilku uczestników, o kolejności przyznania miejsc będzie decydowała wysokość kwoty doładowania. Liczba doładowań telefonu w czasie trwania konkursu może być dowolna.

Więcej przeczytasz w:  Deutsche Bank i Orange startują ze wspólnym konkursem

Alior Banku poszerza zakres usług konta osobistego

Dobra wiadomość dla użytkowników Konta osobistego w Alior Banku. Od 1 października br. w skład usług rachunku osobistego wejdzie bezpłatny pakiet concierge „Osobisty Asystent”, dotychczas dostępny tylko dla Klientów VIP i Private Banking. Concierge to osobisty konsultant, który pomaga klientom w zorganizowaniu szerokiego zakresu usług, takich jak np. rezerwacja biletów, miejsc w restauracji itp. oraz uzyskiwaniu bieżących informacji np. o warunkach pogodowych, imprezach kulturalnych. Pozwala to za zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Drugim przywilejem, o jakie zostanie wzbogacone Konto osobiste Alior Banku, jest możliwość otrzymania bezpłatnie wypukłej karty debetowej Debit MasterCard® PayPass™, która umożliwia dokonywanie transakcji zbliżeniowych oraz transakcji w internecie.

Nie ulega wątpliwości, że w chwili obecnej Alior Bank oferuje najszerszy na rynku zakres korzyści przypisanych do konta osobistego.

Więcej znajdziesz w: Nowe przywileje dla posiadaczy konta osobistego w Alior Banku

Nowa kampania mBanku

20 września wystartowała nowa kampania mBanku. Spoty reklamowe, które można obejrzeć w telewizji oraz w Internecie, promują rachunek bankowy eKONTO jako bezpłatny innowacyjny produkt, który umożliwia całkowicie samodzielne, zdalne kontrolowanie i zarządzanie swoimi pieniędzmi. W ramach eKONTA klient może wykonywać zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane operacje bankowe, takie jak np. kredyt on-line, czy zakupienie ubezpieczenia lub jednostek funduszy.

Przewodnim hasłem kampanii jest określenie „po wuju”, ze względu na pojawiającą się w spocie postać wąsatego wuja, który symbolizuje nieodpowiadające wymaganiom klientów rachunki bankowe ze skromnym zakresem funkcjonalności.

Kampania mBanku będzie trwała 6 tygodni i zakończy się w październiku.

Więcej przeczytasz: Nowa twarz kampanii mBanku

Nordea Bank: nowa kampania kredytów hipotecznych

Nordea Bank, który zajmuje czwarte miejsce na rynku sprzedaży kredytów hipotecznych, 17 września ruszył z nową kampanią reklamową. Celem kampanii jest zainteresowanie klientów nową ofertą kredytu hipotecznego z niską ratą. Szczególnie podkreśla ona konkurencyjne cechy kredytu oraz przyjazny proces kredytowy, dzięki profesjonalnej pomocy doradców Nordea.
Przekaz akcji reklamowej jest skierowany głównie do mieszkańców dużych miast, którzy są aktywni zawodowo i szukają możliwości sfinansowania budowy domu, czy zakupu mieszkania w złotych lub obcej walucie, jednocześnie licząc na ułatwienia w procedurach bankowych.

Spoty reklamowe można zobaczyć w telewizji ogólnopolskiej i na kanałach tematycznych, a także na mikroserwisie www.kredyt.nordea.pl oraz na kanale Nordea tv na youtube. W reklamie występuje ambasador marki Nordea – Tony Hyyryläinen, znany z programu „Europa da się lubić”.

Kampania obejmie swoim zasięgiem także portale społecznościowe, ekrany bankomatów, wyciągi oraz witryny placówek.

Więcej przeczytasz w: Nordea Bank rusza z nową kampanią kredytów hipotecznych

ING Bank – znaczy jakość

ING Bank Śląski to bank przez wiele osób cieniony ze względu na profesjonalizm, dobrą jakość obsługi, rzetelność. ING znaczy solidny. I chyba takim opiniom nie powinniśmy mieć nic do zarzucenia. W trzeciej edycji programu dotyczącego najlepiej ocenianych firm przez klientów, ING Bank Śląski uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej przyjaznych banków w Polsce ze względu na jakość obsługi i tym samym został wyróżniony Godłem Jakość Obsługi 2010.

ING uzyskał wskaźnik jakości obsługi wynoszący 46 procent. Szczególnie docenione przez klientów banku zostało zachowanie i wygląd personelu, które zebrało 84 procent wskaźnika pozytywnych opinii (średnia dla całej branży to 43 procent).
Jak widać ING cały czas pracuje na swoją dobrą opinię. A wy, jakie macie doświadczenie z tym bankiem?

Więcej szczegółów znajdziesz w: ING Bank doceniony przez klientów za wysoką jakość obsługi

Coś dla klientów Banku Pocztowego…

Bank Pocztowy ogłosił III edycję konkursu z okazji 20-lecia istnienia. Każdy, kto posiada przynajmniej jeden produkt Banku Pocztowego, ma szanse wygrać od 20 do 26 września atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania znajdujące się na stronie internetowej , dotyczące wiedzy o Banku Pocztowym oraz wymyślić hasło reklamowe na temat bezpłatnego dostępu do bankowości elektronicznej Pocztowy24. Dziesięciu najlepszych uczestników ma szansę wygrać: notebooka HP, odtwarzacz płyt Philips Blu-ray, miniwieżę Philips i oryginalne kubki Banku Pocztowego.

Z serwisem Pocztowy24, związana jest również inna promocja. Osoby, które do 30.09.10r. za pośrednictwem serwisu Pocztowy24 doładują swój telefon Tak Tak w sieci Era mogą uzyskać nawet 1000zł na rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet w ramach sieci. Osoby, które do 24.09.10r.za pomocą Pocztowy24 lub PocztowySMS dokonają doładowania swojego telefonu Simplus, Mix, 36.6 , czy Sami Swoi w sieci Plus mogą otrzymać 20% na rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet w ramach sieci.

Więcej przeczytasz w: Nowy konkurs dla klientów Banku Pocztowego

Zmiany oprocentowania: Kredyt Bank i Bank Pocztowy

Niestety kolejne zmiany, jakie przyszykowały dla nas banki nie napawają optymizmem. Znów mamy do czynienia ze spadkiem oprocentowania produktów oszczędnościowych. Tym razem stawki obniżył Kredyt Bank oraz Bank Pocztowy.

W przypadku Kredyt Banku zmiany dotyczą konta oszczędnościowego. Od 17 września obowiązują nowe stawki oprocentowania, które w przypadku Kredyt Banku są zależne od zgromadzonej na rachunku kwoty. Przykładowo dla kapitału na koncie do wysokości 2999,99 zł oprocentowanie wynosi 3,5% (poprzednio 4%). Pocieszeniem może być to, że w przypadku pozostałych produktów oszczędnościowych, stawki nie uległy zmianie. Uff…

Mniej optymistycznie wygląda sprawa z Bankiem Pocztowym, który 20 września nie tylko obniżył oprocentowanie wybranych depozytów terminowych, ale także lokat internetowych oraz Nowego Konta Oszczędnościowego, na którym zysk został pomniejszony o 0,3% (obecna stawka 4%). A szkoda.

Zobaczmy dokładnie jak prezentują się zmiany w poszczególnych ofertach…

Pocztowy obniża oprocentowanie depozytów

Kredyt Bank zmienia oprocentowanie konta oszczędnościowego

Oszczędzaj! – A co będzie z moimi pieniędzmi?

Gdzie człowiek by się nie obejrzał, wszędzie dudniące reklamy: „Oszczędzaj, to się opłaci!” „ Z nami zyskasz dużo więcej!” „Twoje pieniądze same się rozmnożą!”. Zysk, korzyści, pieniądze, wzrost, stawka, promocja, nowy, lepszy, tylko teraz. Rzeczywiście, może się zakręcić w głowie od tego wszystkiego. Nic dziwnego, że przeciętny Kowalski zachłyśnięty perspektywą dużych pieniędzy, chętnie decyduje się na oszczędzanie. Bo tak trzeba. Bo sąsiad też ma lokatę. Za każdym razem, jak wyobrażam sobie takiego Kowalskiego, to razem z nim przed oczami mam masę panów z aktówkami w garniturach, którzy ciągną go za ręce, zapewniając, że u każdego z nich w banku najbardziej się opłaca, bo warunki są fenomenalnie korzystne.

A tymczasem obserwuję kolejne zmiany na rynku w oprocentowaniu produktów oszczędnościowych i załamuję ręce. Jak tu chcieć oszczędzać, skoro niemalże każdy bank obniża oprocentowanie swoich lokat? ING Bank Śląski – od 9 września obowiązują nowe stawki mniejsze o 0,25% w stosunku do poprzednich.

Alior Bank, ten który jako nieliczny jeszcze w sierpniu podwyższał, dziś obniża oprocentowanie lokat. Niewątpliwie niemiłe zaskoczenie, choć trzeba przyznać, że bank informował, że nowe oprocentowanie obowiązuje tylko do 12 września. I tak przykładowo Lokata 180-dniowa do niedawna oprocentowana na 5,00%, dziś jest już tylko na 4,00%.

Honor ratuje w zasadzie tylko Meritum Bank, który po raz kolejny podwyższył stawki swoich lokat z dzienną kapitalizacją odsetek tj. „Lokaty internetowa z kapitalizacją dzienną” oraz “Lokaty Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną” zakładanych na 12 i 18 miesięcy.

Przywraca to trochę wiarę w banki. Miejmy tylko nadzieję, że konkurencja nie będzie próżnować i pójdzie śladem chwalebnego przykładu.

Szczegółów szukaj  między innymi w:

ING Bank zmienia oprocentowanie Lokaty dla Inwestora

Meritum Bank zmienia oprocentowanie Lokat

Alior Bank obniża oprocentowanie lokat