Archiwum dla Sierpień, 2010

Bankomaty PKO BP bez prowizji

Jesienią klienci PKO Banku Polskiego będą mogli wypłacać gotówkę bez prowizji w sieci ok. 1 tysiąca bankomatów Banku Zachodniego WBK. Zawarta 25 sierpnia 2010r. umowa pomiędzy wymienionymi bankami została wprowadzona 1 września dla kart Inteligo, natomiast dla pozostałych kart debetowych nastąpi to 15 listopada 2010r. Jest to pierwszy tego typu układ dla PKO BP.

Oprócz tego, do bezprowizyjnych bankomatów należą również bankomary eService spółki Grupy Kapitałowej PKO BP (2,4 tys. urządzeń). Klienci indywidualni, którzy posiadają karty debetowe PKO Ekspres, PKO Graffiti, PKO Ekspres Aurum, PKO Ekspres Platinium, a także klienci firmowi i prywatni Inteligo, korzystający z kart Inteligo Visa Electron Inteligo i Visa Electron z Sercem będą mieć możliwość wypłaty środków bez prowizji z 1048 bankomatów Banku Zachodniego WBK.

Więcej przeczytasz w: 3,5 tyś. bezprowizyjnych bankomatów dla klientów PKO BP

Nowe lokaty z dzienną kapitalizacją w FM Banku

FM Bank wprowadził do swojej oferty nowe lokaty z kapitalizacją dzienną na 9 i 18 miesięcy. Dotychczas klient miał do wyboru lokaty na 3, 6, 12 i 24 miesiące. Oprocentowanie nowych lokat wynosi 4,80% i 5,10% – tyle samo, co 6,04% oraz 6,55%, jeśli chodzi o zysk w przypadku standardowych lokat.

Oprócz tego FM Bank podwyższył oprocentowanie lokat na 3 i 6 miesięcy, których nowe oprocentowanie wynosi 4,20% i 4,50%, czyli 5,20% i 5,60% dla standardowej lokaty.

Lokaty można otworzyć bez konieczności posiadania konta i bez wychodzenia z domu. Oferta depozytowa FM Banku jest skierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale także do przedsiębiorców.

Więcej przeczytasz w: FM Bank wprowadza nowe lokaty z dzienną kapitalizacją

Zmiany w ofercie kredytu hipotecznego w DnB NORD

DnB NORD wprowadził zmiany w swojej ofercie kredytowej. Każdy, kto złoży w banku wniosek o kredyt hipoteczny i założy równocześnie konto osobiste w pakiecie PERSONALE lub EKSKLUSIV, a także złoży wniosek o kartę kredytową, może uzyskać obniżenie marży (ze standardowego poziomu od 1,95% do 2,4%) do wys. 1,7% (kredyty od 300 do 500 tys. zł) oraz 1,4% (kredyty powyżej 500 tys. zł). Nowa marża obowiązuje przez cały okres kredytowania.

Do 12 września istnieje również możliwość obniżenia marży kredytów indeksowanych do EUR. Klienci korzystający z planu systematycznego oszczędzania Twoja Stabilizacja mogą liczyć na marżę wynoszącą 1,6% przez okres trzech lat od wzięcia kredytu (marża standardowa to 2% – 2,95%).

Więcej przeczytasz w: DnB NORD nowa oferta kredytu hipotecznego w PLN

Justyna Kowalczyk w reklamie Polbank EFG

14 sierpnia ruszyła kampania reklamowa Polbanku z udziałem mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk. Spoty reklamowe można zobaczyć w prasie, telewizji oraz Internecie, a także usłyszeć w radiu. Ponadto wizerunek sportsmenki wykorzystywany jest na materiałach marketingowych. Kampania promuje nową ofertę depozytową Polbanku – Konta Mocno Oszczędzającego i będzie trwała do końca września 2010r.

Nowy spot reklamowy trwa 30 sekund i jest emitowany w stacjach ogólnopolskich, regionalnych i tematycznych. Medalistka porównuje w nim „pracę” pieniędzy na Koncie Mocno Oszczędzającym do wysiłku, jaki musi włożyć, by utrzymać olimpijską formę.

Konto Mocno Oszczędzające ma najwyższe oprocentowanie na rynku. Cechuje je dzienna kapitalizacja, bezpłatne przelewy ROR bez limitu i dostęp do oszczędności bez ryzyka utraty zgromadzonych odsetek.

Więcej przeczytasz w: Justyna Kowalczyk debiutuje w reklamie Polbank EFG

Nowe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Polbanku

Polbank zmienił oprocentowanie na Koncie Mocno Oszczędzającym. Nowe oprocentowanie obowiązuje od 13 sierpnia i dotyczy wszystkich otwartych kont. W skali roku wynosi ono 5%  i jest to nadal najwyższe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego na rynku (dotychczas wynosiło 5,5%).

Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek, na  Koncie  Mocno Oszczędzającym można zarobić więcej niż np. na tradycyjnej 6 miesięcznej lokacie ze standardowym oprocentowaniem 6,2%. Użytkownicy rachunku mają wolny dostęp do oszczędności bez ryzyka utraty odsetek, a także bezpłatne przelewy ROR bez limitu.

Więcej przeczytasz w: Zmiana oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Polbanku

Kredyt na szkolną wyprawkę w mBanku

Dla tych, których czeka spory wydatek związany ze szkolną wyprawką dla dziecka, mBank ma dwie propozycje kredytu gotówkowego bez prowizji i z niższym oprocentowaniem. Oferty obowiązują do 15 października 2010r.

Z pierwszej, „Gotówki na mały procent” oprócz stałych użytkowników, mogą skorzystać również osoby nie będące do tej pory klientami mBanku. W tej ofercie oprocentowanie jest obniżone do 8,59%, kwota kredytu wynosi maks. 4 tys. złotych z okresem kredytowania do 24 miesięcy.

Druga propozycja „Ekspresowa gotówka bez prowizji” jest dla tych wszystkich klientów mBanku, którzy przed 16 sierpnia (tj. dzień rozpoczęcia promocji) przystąpili do Otwartej Umowy Produktowej, dzięki której kolejne zawierane z bankiem umowy nie wymagają osobnych dokumentów. W ramach tej promocji każdy kredyt gotówkowy niezależnie od jego kwoty i okresu kredytowania jest udzielany bez prowizji.

Więcej przeczytasz w: mBank oferuje kredyt na szkolną wyprawkę

„Przenośnik konta” – nowa kampania konta osobistego w Alior Banku

Alior Bank ruszył z nową kampanią konta osobistego z komunikatem: „Zmień konto na najlepsze. Formalności zostaw nam”. Spoty z charakterystycznym „Przenośnikiem konta” można zobaczyć do końca września w telewizji i w Internecie. Ponadto promocja odbywa się za pośrednictwem oznakowanych witryn oddziałów, maili bezadresowych i reklam w pojazdach komunikacji miejskiej.

W ramach kampanii Alior podkreśla podstawowe korzyści płynące z posiadania konta osobistego, takie jak: darmowe wypłaty z bankomatów na terenie kraju i na świecie, bezpłatne prowadzenie konta, przelewy internetowe i pakiet assistance „Pomocni Fachowcy”, a także możliwość skorzystania z pomocy konsultantów Alior Banku przy przeniesieniu konta z innego banku.

Na specjalnej stronie internetowej Alior Banku znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zalet konta osobistego, pakietu „Pomocni Fachowcy”, możliwości przeniesienia konta z innego banku oraz porównanie oferty Alior Banku z ofertami innych banków.

Więcej przeczytasz w: „Przenośnik konta” – nowa kampania konta osobistego w Alior Banku

Karta kredytowa plus polisa na dziecko w Allianz Banku

Pojawiła się nowość w ofercie Allianz Banku – karta kredytowa Allianz Dziecko. Jest to połączenie bankowej karty kredytowej i polisy posagowej. Oznacza to, iż klient korzystając z limitu kredytowego, jednocześnie zapewnia środki finansowe na przyszłość swojego dziecka. Co miesiąc na podstawie polecenia zapłaty z rachunku karty kredytowej automatycznie pobierana jest opłata na rachunek polisy swojego dziecka w wysokości min. 100zł. Oprócz tego 1% od sumy dokonanych transakcji bezgotówkowych oraz część pieniędzy przy płatności kartą zostaje przelany na rachunek ubezpieczenia. Możliwe jest także dokonywanie składek dobrowolnych oraz zmienienie ubezpieczenia na bezskładkowe.

Karta Allianz Dziecko dzięki wariantowi ubezpieczeniowemu zapewnia także ochronę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Umowa związanego z kartą ubezpieczenia zawierana jest na okres od 5 do 25 lat.

Jeśli chodzi o funkcjonalność rachunku kredytowego, klient ma zapewniony dostęp do otwartego limitu kredytowego oraz możliwość korzystania z niego bez naliczania odsetek do 59dni

Więcej szczegółów znajdziesz w: Allianz dziecko nowa karta kredytowa z polisą na dziecko

DnB NORD wprowadza ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego w kredycie hipotecznym

Zgodnie z zaleceniem rekomendacji T, 23 sierpnia 2010 r. DnB NORD wprowadza ubezpieczenie niskiego wkładu własnego dla klientów biorących kredyt hipoteczny w EUR na kwotę powyżej 80% wartości nieruchomości. W obecnej chwili można uzyskać kredyt do 90% wartości nieruchomości, jednakże nadwyżka kwoty przekraczającej 80% podlega ubezpieczeniu.

Zabezpieczenie za okres 3 lat będzie kosztować 0,975% wartości brakującej kwoty wkładu własnego  i o tę dodatkową sumę można powiększyć kwotę kredytu.

Oprócz tego, jakiś czas temu została wprowadzona możliwość obniżenia marży kredytu złotówkowego – do 1,7% bądź 1,4%, w zależności od kwoty kredytu.

Więcej szczegółow znajdziesz w: Kredyt w DnB NORD z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego

Nowe marże kredytów mieszkaniowych w Deutsche Banku

Deutsche Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych dla PLN i EUR, dla których ponadto do końca września przewidywana jest promocja dotycząca zniesienia prowizji z tytułu udzielenia kredytu. Nowe obniżone stawki dotyczą tradycyjnej oferty kredytu mieszkaniowego, a także „Nowej Hipoteki w PLN”.

Dla klientów z miesięcznymi dochodami przekraczającymi 12 tysięcy zł netto zostaje zwiększona dodatkowa zniżka do 0,3%. Można również uzyskać kolejne obniżki (do 0,4%) np. przy zakupie produktów inwestycyjno-ubezpieczeniowych z linii db Inwestuj w Przyszłość.

Klienci o najwyżej zdolności kredytowej, zależnie od poziomu wkładu własnego, mogą wybrać ofertę kredytu mieszkaniowego z marżą już od 1,1% dla PLN, 1,3% dla EUR i 2,7% dla CHF.

Więcej przeczytasz na: Deutsche Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych