Archiwum dla Lipiec, 2010

Sezam Direct w BPH, jak się z nim sprawa ma?

Konta internetowe cieszą się coraz większą popularnością, a oferty proponujące wirtualny rachunek osobisty wyrastają, jak grzyby po deszczu. Bank BPH nie pozostał w tyle, a powstałe w 2009 roku internetowe konto osobiste Sezam Direct proponuje klientom szereg parametrów, wyróżniających je na tle konkurencji.

Jednym z nich bezpłatna wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w całej Polsce. To rzeczywiście duży atut, gdyż nadal nie jest to bowiem obligatoryjna cecha. Oprócz tego w ofercie BPH mamy „standardowe” atrybuty, takie jak  np. darmowe prowadzenie konta, czy bezpłatne przelewy przez Internet.

Czyżby Sezam Direct był  pozbawiony wad?  Tak niestety nie jest, do słabszych aspektów można zaliczyć np. stosunkowo duże opłaty za przelew do innego banku.  Opłata za kartę debetową również nie pozostaje mała, jeśli zgodnie z umową nie zrealizujemy w ciągu miesiąca 4 transakcji.

Niemniej jednak, oferta Sezam Direct skierowana do aktywnych użytkowników internetu wydaje się być korzystna, a jego pozycja nie powinna być zagrożona.

Dowiedz się więcej, przeczytaj: Konto Sezam Direct w banku BPH – pod lupą

Dodatkowy zastrzyk gotówki na wakacje!

Nareszcie idziemy na zasłużony urlop. Pogoda i nastrój dopisuje. Pojawia się tylko jeden, niestety istotny problem. Nie przewidzieliśmy paru wydatków, a teraz doskwiera nam brak gotówki. Co zrobić, żeby mimo przeciwności, nie rezygnować z wymarzonego wyjazdu?

Jednym ze sposobów  może być karta kredytowa, rozwiązanie dobre  w przypadku, gdy już jesteśmy jej posiadaczami, a zobowiązanie wobec banku gotowi jesteśmy w stanie uregulować w krótkim terminie. Dla wieloletnich klientów korzystny może być kredyt gotówkowy w „swoim” banku, możemy także wziąć pod uwagę debet na koncie, pamiętając jednak,  że sprawdzenie zdolności kredytowej zajmuje sporo czasu. Niekiedy rozwiązaniem może być wzięcie kredytu hipotecznego – opcja jednak nie dla tych, którzy korzystają z ofert wakacyjnych last minute.

Warto najpierw dobrze określić nasze realne możliwości finansowe i do nich dostosować najlepsze dla nas rozwiązanie, tak by uniknąć pułapki kredytowej.

Zainteresowany szczegółami? Czytaj: Cztery sposoby na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu

Sezam Direct BPH – wypłaty z bankomatów bez prowizji!

Użytkownicy internetowego konta Sezam Direct w Banku BPH mogą wypłacać gotówkę  bez naliczania prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce przy użyciu karty VISA Sezam Direct.

Oferta zawiera szereg darmowych usług, w tym bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta,  wydanie karty debetowej Visa Sezam Direct, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, przelewy krajowe przeprowadzane przez Internet – bez ograniczenia ich liczby oraz bezpłatną obsługę karty w przypadku, gdy klient dokona w ciągu miesiąca minimum 4 transakcji bezgotówkowych.

Ponadto użytkownik ma możliwość dokonywania transakcji kartą przez Internet, dostęp on-line do usług, produktów bankowych i inwestycyjnych, a także dużej oferty produktów depozytowych oraz opcję dostępu do rachunku poprzez telefon, platformę internetową Sez@am  i sieć 300 odziałow.

Szczegóły w:  Wypłata gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce – konto Sezam Direct Banku BPH