Archiwum dla Marzec, 2010

Fundusze inwestycyjne w Alior Banku!

Fundusze  inwestycyjne znajdujące się w ofercie Alior Banku zajmują czołowe miejsca w zestawieniach przygotowanych przez redakcje finansowe i niezależnych analityków.

Redakcja Dziennika Giełdy Parkiet po raz kolejny wyróżniła fundusze inwestycyjne, które w danym roku osiągnęły najlepsze wyniki inwestycyjne. “Złoty portfel 2009” w kategorii najlepszy fundusz akcji krajowych został przyznany Aviva Investors TFI (Aviva Investors Małych Spółek), którego stopa zwrotu w 2009 roku wyniosła 83,3 procent. Portfel funduszu składa się głównie z akcji spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Silna pozycja Aviva Investors TFI została potwierdzona w lutowym rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych opracowanym przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej i niezależnych analityków firmy Expander. Aviva Investors TFI znalazło się na pierwszym miejscu zestawienia. W czołówce tego samego rankingu uplasowały się również Fundusze Inwestycyjne Alior SFIO.

Fundusz SKARBIEC-AKCJA, również dostępny w ofercie produktowej Alior Baku, zajął trzecie miejsce w styczniowym zestawieniu opublikowanym przez Gazetę Wyborczą, analizującym wyniki funduszy inwestycyjnych za ostatnie 5 lat. Fundusz SKARBIEC-AKCJA odnotował w tym okresie stopę zwrotu na poziomie ok. 65%.

Subfundusz ALIOR Selektywny w ramach ALIOR SFIO, który zakończył właśnie pierwszą rocznicę swojej działalności, odnotował zaś najwyższą na polskim rynku funduszy inwestycyjnych otwartych stopę zwrotu za okres ostatnich 3 miesięcy w kategorii funduszy „zrównoważonych” (9,75%).

Biuro Maklerskie Alior Banku posiada szeroką ofertę atrakcyjnych funduszy inwestycyjnych. Wśród nich Klienci mogą wybierać zarówno fundusze polskie jak i zagraniczne, dostosowane do różnych strategii inwestycyjnych.

Aktualna oferta Biura Maklerskiego Alior Banku obejmuje:

• Fundusze Inwestycyjne ALIOR SFIO (prowadzone są przy współpracy z IPOPEMA TFI, dwa subfundusze o zróżnicowanej polityce inwestycyjnej, planowane jest uruchomienie kolejnych dwóch subfunduszy);
• Fundusze Inwestycyjne BlackRock (ponad 50 funduszy zagranicznych);
• Fundusze Inwestycyjne Aviva Investors (10 różnych subfunduszy o zróżnicowanej polityce inwestycyjnej oraz fundusz z udziałem aktywów zagranicznych Aviva Investors FIO Aktywnej Alokacji);
• Fundusze Inwestycyjne Skarbiec (3 fundusze o zróżnicowanej polityce i możliwościach inwestycyjnych. oraz jeden fundusz parasolowy Skarbiec FIO z wydzielonymi 13 sybfunduszami.)

Źródło: www.alior.pl

Szukasz najkorzystniejszych sposób ulokowania nadwyżek finansowych – zajrzyj tutaj!

Lokata Szefa w Polbank EFG!

Znając dobry gust i wysokie wymagania Klientów firmowych, Polbank EFG zaserwował Lokatę Szefa, z wysokim oprocentowaniem 6% w skali roku i możliwością skomponowania lokaty wedle upodobań – na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Dla kogo przeznaczona jest Lokata Szefa?
Oferta skierowana do Klientów firmowych, prowadzących działalność jako:
• osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą,
• spółki osobowe prawa handlowego,
• wspólnicy spółek cywilnych.

Jakie składniki decydują o wyjątkowości Lokaty Szefa?
• bardzo wysokie oprocentowanie 6% w skali roku, tyle samo co dla Klientów indywidualnych, niezależnie od długości trwania lokaty,
• przystępna kwota minimalna – jedynie 2 000 zł,
• możliwość wyboru czasu trwania lokaty.

W jakich porcjach serwowana jest Lokata?
Lokatę Szefa można założyć na:
• 3 miesiące,
• 6 miesięcy,
• 12 miesięcy.

Kto może zasmakować w promocji?
Każdy Klient, który:
• posiada Dynamiczne Konto Firmowe w PLN,
• wykona co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego z Dynamicznego Konta Firmowego w PLN w okresie co najmniej 30 dni poprzedzających datę złożenia dyspozycji otwarcia Lokaty Szefa.

Źródło: www.polbank.pl

Szukasz najkorzystniejszej lokaty – koniecznie odwiedź ten serwis!

Zmiany w Taryfie Getin Banku od 1 kwietnia!

Z dniem 1 kwietnia 2010 roku Getin Bank wprowadza m.in. zmiany w zakresie karty debetowej Visa Electron wydawanej do wszystkich kont osobistych:

  • Wprowadzona zostanie opłata za sprawdzenie dostępnych środków w bankomatach w wysokości 0,99 zł. Opłata ta będzie dotyczyła wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych, które udostępniają opcję sprawdzenia dostępnych środków.
  • Wprowadzona będzie również prowizja 0,99 zł za wypłatę gotówki w bankomatach należących do sieci Banku Zachodniego WBK oraz eCard. Wypłaty gotówki w bankomatach należących do sieci Euronet pozostają nadal bez prowizji.
  • Dla kart wydanych do rachunków Getin24 (dotychczas e-GETIN) usunięty zostanie zapis dotyczący bezpłatnej obsługi karty przez okres pierwszych 6 miesięcy od jej wydania. Dla klientów, którzy obecnie posiadają kartę wydaną w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, półroczny okres jej bezpłatnej obsługi pozostaje bez żadnych zmian.
  • Zmienione zostaną również zasady przewalutowania transakcji dokonywanych kartą w walutach obcych – dla wszystkich kart Visa będzie zmieniona waluta rozliczeniową na PLN, co oznacza że transakcje dokonywane w walucie obcej będą od 1 kwietnia 2010 roku przewalutowane przez Visa bezpośrednio na złote polskie, bez dodatkowego przewalutowania transakcji przez inne waluty (np. USD czy EUR). Wraz ze zmianą waluty rozliczeniowej wprowadzona będzie dodatkowa prowizja w wysokości 2% za przewalutowanie transakcji.

Od dnia 1 kwietnia 2010 r. obowiązywać będzie nowa „Tabela prowizji za czynności bankowe oraz opłat za inne czynności w obszarze GETIN Banku” (zwana dalej Tabelą), uwzględniająca wyżej wymienione zmiany w zakresie karty debetowej oraz inne zmiany niektórych opłat i prowizji.

Źródło: www.getinbank.pl

Przerażają Cię nowe opłaty i koszty związane z Twoim dotychczasowym rachunkiem? Zajrzyj tutaj – wiele kont dostępnych jest wciąż za darmo!

FM Lokata w FM Bank nawet 7%!

Wysokie zyski
- oprocentowanie nawet do 7,00% w skali roku!
- możliwość negocjowania stawek oprocentowania
Wygoda
- brak konieczności posiadania konta w FM Banku
- możliwość założenia o każdej porze przez Internet – bez wychodzenia z domu
- lokata może się automatycznie odnawiać – nie musisz pamiętać o terminie jej zakończenia
Elastyczność
- szeroki wybór terminów: 7, 14 dni oraz 1, 3, 6, 12, 24 miesięcy
- dostępne w PLN oraz EUR, USD i GBP
Bezpieczeństwo
- depozyty FM Banku objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 50 000 euro w zakresie określonym ustawą

źródło: www.fmbank.pl

szukasz najlepszej lokaty – zajrzyj bezwzględnie tutaj!

Aktualny ranking lokat i kont oszczędnościowych

“Dlaczego warto korzystać z rankingów?” – to pytanie pojawia się, kiedy chcemy obejrzeć kolejne zestawienia produktów bankowych. Odpowiedź jest prosta – mamy pełny pogląd na sytuację i możemy wybierać wśród najlepszych ofert. Istotną kwestią jest ich aktualność oraz rzetelne wykonanie.

Początek roku przyniósł znaczne zmiany na rynku, jeśli chodzi o lokaty terminowe. Banki prześcigają się w ofertach, próbując przyciągnąć do siebie klientów i ich oszczędności. Aktualnie trzy najlepsze oferty lokat bankowych to:

- dla okresu 1 miesiąca: lokata terminowa eurobanku, El Dorado Polbank EFG, Allianz Lokata Allianz Banku;
- dla okresu 3 miesięcy: lokata db Pełny Zysk (z kapitalizacją dzienną) Deutsche Banku, Lokata Standardowa Internetowa Meritum Banku, lokata standardowa Toyota Bank.

Pełny ranking znajdziemy w: Ranking lokat terminowych – luty 2010 r.

Oszczędności możemy również ulokować na kontach oszczędnościowych. Dzięki rankingom wiemy, które konto najbardziej nam się opłaci i przedstawi najlepsze oprocentowanie. Pierwsze trzy pozycje w rankingu zajęły odpowiednio: BOŚ Bank z Kontem Wyjątkowym (8%), Polbank EFG z Rachunkiem Mocno Oszczędzającym (5,35%) oraz bank BPH z Sezam Oszczędzam (5,05%).

Polecam zapoznanie się z pełnym rankingiem: Ranking kont oszczędnościowych – luty 2010 r.

Szukasz innych rankingów, potrzebujesz szczegółowego porównania ofert lub potrzebujesz skorzystać z kalkulatorów, by obliczyć koszty i zyski? Znajdziesz je tutaj.

Złoto vs. Ropa – nowe ubezpieczenie inwestycyjne w Alior Bank

Od początku marca w ofercie Alior Banku dostępne jest ubezpieczenie inwestycyjne o skróconej nazwie “Złoto vs. Ropa”. Ubezpieczenie oferowane jest klientom Alior Banku w ramach Grupowego Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym “Złoto vs. Ropa” wspólnie z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA.

Dzięki takiej formule klienci przystępujący do ubezpieczenia uzyskują szereg korzyści prawno-podatkowych oraz solidną ochronę ubezpieczeniową, w tym zabezpieczenie na wypadek śmierci, śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku oraz trwałego inwalidztwa. Ubezpieczenie inwestycyjne “Złoto vs. Ropa” zawiera także część inwestycyjną, dzięki której klient w okresie trzydziestu miesięcy uczestniczy we wzroście indeksu AURUM 3 (udział 80% do 100%), przy zapewnionej 100% ochronie kapitału w dniu zakończenia ubezpieczenia.

Jak działa indeks AURUM 3?
Indeks AURUM 3 to dynamiczna strategia, która co dwa tygodnie bada trend relacji złota i ropy naftowej. Porównując bieżącą relację cen tych dwóch aktywów z 60-cio dniową średnią, strategia wyznacza korzystniejsze aktywo i w nie inwestuje na kolejne dwa tygodnie. Wysokość zaangażowania w aktywo uzależniona jest od poziomu zmienności (mechanizm stabilizacji ryzyka). Taka strategia pozwala inwestować w złoto lub ropę w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej, a krótki dwutygodniowy okres sprawdzania adekwatności alokacji pozwala w sposób dynamiczny ją dostosowywać do bieżącego ryzyka rynkowego.

Strategia ta sprawdza się w okresach zawirowań rynkowych. Analizując jakie stopy zwrotu przynosiłaby inwestycja w okresach historycznych tj. od 01.03.1999 do 17.12.2009 r., możemy zauważyć, że w najgorszym przypadku strategia ta wypracowałaby 12,79% (5,12 p.a.), a w najlepszym – 68,19% (27,28 p.a.).*

Deklaracje przystąpienia do ubezpieczenia można składać w oddziałach Banku i wybranych placówkach partnerskich w okresie subskrypcji do 26 marca 2010 r. Minimalna wartość zapisu to 3.000 PLN, a opłata początkowa wynosi max 1,95%. Ubezpieczenie inwestycyjne „Złoto vs. Ropa” dostępne jest w połączeniu z atrakcyjnie oprocentowaną lokatą w promocji „Razem Zyskujesz”.

Źródło:  www.alior.pl

Zmiana oprocentowania lokat w AIG Bank

AIG Bank podnosi stawki oprocentowania lokat zakładanych na 6 do 12 miesięcy. Teraz za lokatę roczną otrzymamy 5,70% odsetek (w skali roku), niezależnie od wysokości depozytu.

W przypadku depozytu Zysk+, lokując np. już 1000 zł na okres 6 miesięcy otrzymamy 5,30%, a 5,35% w przypadku wkładu od 10 000 zł.

Wzrosło również oprocentowanie lokaty Zysk+ Progresja oraz lokat z grupy Direct+.

Lokatę Zysk+ można założyć w jednym z ponad 240 oddziałów AIG Bank Polska Finanse dla Domu, minimalna wysokość wkładu to 1000 zł. Lokaty Direct+ można założyć za pośrednictwem Internetu lub Centrum Telefonicznego banku. Minimalny wkład w przypadku lokat Direct+ wynosi 5000 zł. Założenie i prowadzenie rachunku lokaty w AIG Banku jest nieodpłatne, nie ma konieczności zakładania ROR. Lokata prolongowana jest automatycznie.

Oprocentowanie lokat Zysk+ i Direct+ jest stałe, zatem klient może być pewien, że oprocentowanie nie zmieni się w trakcie trwania lokaty.

Nowe warunki zakładania lokat obowiązują od 1 marca 2010 r.

Źródło: www.aigbank.pl

Poszukujesz najkorzystniejszej lokaty – zajrzyj tutaj.