Archiwum dla Styczeń, 2010

Stopy procentowe NBP bez zmian a Bank Pocztowy podwyśza oprocentowanie lokat!

Począwszy od 25 stycznia br. podwyższeniu ulega oprocentowanie lokat w sklepie lokaty online Banu Pocztowego.
 
Oprocentowanie lokaty 6 miesięcznej zostaje podwyższone z 4,2% na 5,5%,
a 12 miesięcznej z 4,4% na 5,75%
Obie lokaty posiadają stałe oprocentowanie naliczane po zakończeniu okresu, na który lokata została założona.
Minimalna kwota lokaty to 1000 PLN.

Źródło: www.pocztowy.pl

Szukasz najkorzystniejszej lokaty – zajrzyj tutaj!

Zimą oprocentowanie kredytu gotówkowego w Getin Bank spada do zera!

A jednak, stało się – mamy kredyt z oprocentowaniem 0% – ale z wieloma “gwiazdkami”…

Najnowsza Promocja kredytów gotówkowych w GETIN Banku!

Kredyt gotówkowy:

 • oprocentowanie kredytu 0% w całym okresie kredytowania*
 • kwota kredytu do 20 000 zł
 • okres kredytowania do 8 miesięcy
 • już od 550 zł dochodu
 • bez zgody współmałżonka 
 • wystarczy dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach
 • do kredytu może przystąpić dwóch wnioskodawców
 • wysokość prowizji zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji
 • kredyt z ubezpieczeniem

Promocja obowiązuje do 28.02.2010. i dotyczy kredytu z ubezpieczeniem na wypadek zgonu lub trwałej i całkowitej niezdolności do zarobkowania i prowizją 5%. RRSO dla kredytu 5 tyś zł na 8 miesięcy z ubezpieczeniem i prowizją 5% i oprocentowaniem 0% wynosi 50.62%. Dodatkowe warunki oferty w Oddziałach.

Źródło: www.getinbank.pl

Szukasz najlepszego kredytu???

UWAGA NA OSZUSTÓW!!! ATAK NA KLIENTÓW PKO BP!!!

Poniżej zamieszczam treść wiadomości, którą hakerzy przeyłają od rana na wybrane skrzynki poczty elektronicznej celem pozyskania danych od naiwnych klientów… Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pamiętając o tym, że bank NIGDY nie poprosi nas o autoryzację w ten sposób!!!
Szanowni Klienci,

Z naszych danych wynika, ze w Internecie sesji zostalo zablokowane z powodu
nastepujacych powodów.

1. Zaloguj sie na próbach z nieprawidlowych informacji.

2. Niekompletne lub brakujacych danych dla tego konta PKO Bank Polski online.

Apelujemy takze do przywrócenia PKO Bank Polski online koncie natychmiast
w celu unikniecia ostatecznego zamkniecia konta.

Kliknij ponizszy link, aby przywrócic PKO Bank Polski online:

PKO Bank Polski Online Account

© 2010 PKO Bank Polski.

Powołanie nowego Prezesa Zarządu Banku Pekao S.A.

Zarząd Banku Pekao S.A. informuje, że zgodnie z podjętą uchwałą Rady Nadzorczej, która wejdzie w życie w dniu 15 lutego 2010 r., Pani Alicja Kornasiewicz została powołana na Prezesa Zarządu Banku na bieżącą, wspólną kadencję Zarządu Banku z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie. 

Do chwili uzyskania wyżej wymienionej zgody, Pani Alicja Kornasiewicz została powołana na Członka Zarządu Banku pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu Banku z dniem 15 lutego 2010.

Pan Luigi Lovaglio będzie pełnił obowiązki Prezesa Zarządu Banku do dnia 14 lutego 2010.


Alicja Kornasiewicz

Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Pani Alicja Kornasiewicz pełni w chwili obecnej funkcję Prezesa Zarządu UniCredit CAIB Poland S.A. Od września 2008 r. zarządza również UniCredit CAIB AG w Austrii. Jest także odpowiedzialna za bankowość inwestycyjną Grupy UniCredit w regionie Europy Środkowo- Wschodniej oraz pełni funkcję Członka Komitetu Wykonawczego UniCredit Markets and Investment Banking.

Pani Alicja Kornasiewicz zajmowała liczne stanowiska o coraz większym zakresie odpowiedzialności, wykorzystując szeroką wiedzę z dziedziny finansów, księgowości, ekonomii i biznesu, a także doskonałe umiejętności negocjacyjne w sektorach prywatnym
i publicznym. Pani Kornasiewicz jest Biegłym Rewidentem (licencja no. 1777) oraz członkiem Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

W okresie 1993-1997 pracowała w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, początkowo w Londynie jako Senior Banker, a następnie w Warszawie jako Dyrektor Przedstawicielstwa Banku na Polskę.

W latach 1997-2000 zajmowała stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W latach 1998-1999 była Przewodniczącą Rady Nadzorczej Banku Pekao S.A.

Od listopada 2001r. do czerwca 2008r. była Przewodniczącą Rady Nadzorczej Banku BPH S.A.

Pani Alicja Kornasiewicz posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych nadany przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu i jest autorką licznych publikacji i artykułów w prasie krajowej i zagranicznej, jak również wystąpień i referatów z zakresu bankowości inwestycyjnej oraz rynku kapitałowego na konferencjach i sympozjach w kraju i za granicą. 

Ukończyła również programy Advanced Management Programme na Harvard Business School w  Bostonie oraz Executive Management Programme (INSEAD).

Pani Alicja Kornasiewicz jest absolwentką studiów magisterskich z dziedziny finansów Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoły Głównej Handlowej). 

Funkcje pełnione w organach spółek:

 • Prezes Zarządu (Chief Executive Officer) UniCredit CAIB Poland S.A.
 • Chief Executive Officer w UniCredit CAIB AG
 • Członek Rady Nadzorczej UniCredit CAIB Hungary Ltd.
 • Członek Rady Nadzorczej UniCredit CAIB Czech Republic a.s.
 • Członek Rady Nadzorczej UniCredit CAIB Slovakia, a.s.
 • Członek Rady Nadzorczej CA IB Securities (Ukraine) AT
 • Członek Komitetu Audytu UniCredit CAIB Romania SRL
 • Członek Komitetu Audytu UniCredit CAIB Bulgaria EOOD
 • Członek Komitetu Audytu UniCredit CAIB Serbia Ltd., Belgrade (Audit Committee)
 • Członek Rady Nadzorczej Banku Pekao S.A. od 6 maja 2009r. do 12 stycznia 2010

Źródło: www.pekao.com.pl

PKO Bank Polski wprowadzi ponad 6 milionów kart z mikroprocesorem i funkcją zbliżeniową

PKO Bank Polski będzie pierwszym bankiem w Polsce masowo wdrażającym funkcję zbliżeniową Visa payWave wraz z rozpoczęciem wydawania kart z mikroprocesorem. Bank wyda ponad 6 milionów kart zbliżeniowych Visa payWave.

 PKO Bank Polski, jako pierwszy bank w naszym kraju, podjął decyzję o wymianie wszystkich swoich debetowych kart Visa wydawanych dla klientów indywidualnych dotychczas w tradycyjnej technologii paska magnetycznego na karty Visa z mikroprocesorem i  z dodatkową funkcją zbliżeniową Visa payWave. Oznacza to wyemitowanie docelowo ponad 6 mln debetowych kart z funkcją ułatwiającą dokonywanie drobnych płatności Visa payWave. Wymienione zostaną wszystkie karty debetowe wydawane do rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych (PKO Express, Aurum, Platinium, Graffiti) oraz do internetowego konta Inteligo. Technologia mikroprocesorowa zwiększa bezpieczeństwo kart oraz umożliwia oferowanie ich użytkownikom dodatkowych funkcji, m.in. płatności zbliżeniowych.

PKO Bank Polski, który jest w pierwszej dziesiątce wydawców debetowych kart Visa w Europie, planuje rozpocząć wymianę swoich kart Visa w połowie 2010 r.

PKO Bank Polski wydał łącznie ponad 6,5 mln kart Visa; jest największym emitentem kart Visa w Polsce oraz jednym z dziesięciu największych wydawców debetowych kart  Visa w gronie 4,6 tys. banków należących do organizacji Visa Europe. 

PKO Bank Polski już wcześniej podejmował działania wspierające rozwój rynku płatności zbliżeniowych w Polsce. Spółka eService (należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego) była do tej pory jedynym agentem rozliczeniowym tworzącym sieć placówek detalicznych przyjmujących płatności kartami z funkcją Visa payWave (kolejni agenci rozliczeniowi kończą proces certyfikacji).

Udział PKO Banku Polskiego w rynku kart debetowych w kraju sięga 28%, w tym w kart Visa około 40%. Wdrożenie na tak masową skalę nowoczesnych rozwiązań nie tylko pozwoli milionom polskich konsumentów skorzystać z najbardziej bezpiecznej i nowoczesnej technologii kart  z mikroprocesorem w standardzie EMV, lecz również umożliwi dokonywanie szybkich płatności w nowy, wygodny sposób. Jednocześnie detaliści otrzymają bodziec do akceptowania kart Visa payWave skracających czas transakcji tam, gdzie jest to najbardziej pożądane. Karty z funkcją zbliżeniową Visa payWave są intensywnie wdrażane w Europie; komercyjnie są wydawane w Polsce, w Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, a programy pilotażowe są prowadzone w Finlandii, Hiszpanii, Francji i Niemczech.

Informacja za www.pkobp.pl

Bank Pocztowy podwyższa oprocentowanie

 

Od 10 stycznia 2010 roku Bank Pocztowy wprowadził nowe oprocentowanie lokaty terminowej 6 miesięcznej. 4 proc. zostało zastąpione 5,5 proc. w skali roku.

 Rozszerzona została także dostępność lokaty 4 miesięcznej. Do tej pory lokata oferowana była tylko dla posiadaczy rachunków ROR, teraz natomiast sprzedawana będzie jako lokata standardowa. Bank Pocztowy informuje również, że z oferty wycofana została lokata w „Nowym Koncie Oszczędnościowym” z ubezpieczeniem od utraty pracy.

źródło: www.Pocztowy.pl

Poszukujesz najkorzystniejszej lokaty – zajrzyj tutaj!

Innowacyjna oferta kredytów gotówkowych w Polbanku

 

Polbank EFG przygotował nową ofertę kredytów gotówkowych, która premiuje sumiennych klientów. Można w ten sposób uzyskać jeszcze tańszy kredyt gotówkowy.

 „Premia za sumienność” to nagroda finansowa obniżająca koszt kredytu dla klientów regularnie spłacających raty. Od 1 stycznia 2010 roku Polbank EFG wprowadził ofertę, w ramach której po każdym roku terminowej spłaty zwraca klientowi część zapłaconych odsetek – równowartość obniżki oprocentowania o 1 punkt procentowy. Maksymalna kwota zwrotu to 500 zł. Oferta Polbanku nagradza sumiennych klientów i premiuje trwałe relacje z bankiem.

Przykładowo, biorąc na kwotę 50 tys. zł, po roku terminowej spłaty można otrzymać 480 zł zwrotu odsetek, a przy kwocie 25 tys. zł można otrzymać zwrot 240 zł.

Na początku stycznia 2010 roku rozpoczęła się kampania reklamowa promująca nową ofertę kredytów gotówkowych. W reklamach wykorzystywany jest dotychczasowy format komunikacyjny przedstawiający sceny z życia rodziny. Kampania ma zakomunikować, że kredyt gotówkowy w Polbanku nie jest obciążeniem, a premię otrzymaną za sumienną spłatę rat można przeznaczyć na dodatkowe przyjemności. Spoty reklamowe można zobaczyć m.in. na antenie TVP1, TVP2, TVN i Polsatu. Spot reklamowy można obejrzeć pod adresem: http://www.polbank.pl/aktualnosci/rek…>

W ofercie kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych Polbanku dostępne są:

 • Kredyt Bezpieczny – jedyny kredyt gotówkowy w Polsce posiadający możliwość elastycznej regulacji wysokości rat, w tym w razie potrzeby jej obniżenie do bezpiecznego minimum. Umożliwia on wykorzystanie tylko części przyznanego limitu kredytu – odsetki naliczane są tylko od wykorzystanej kwoty. Do kredytu wydawana jest karta debetowa, która umożliwia płatności bezgotówkowe, wypłaty z bankomatów oraz spłatę kredytu we wpłatomatach.
 • Kredyt na Miarę – tani kredyt gotówkowy o stałych ratach i prostej konstrukcji, gdzie klient wybiera sobie kwotę i czas spłaty kredytu oraz datę płatności raty na miarę swoich potrzeb. Kredyt na Miarę stanowi najlepszą ofertę w kategorii kredytów do 10 tys. zł, do 36 m-cy (m.in. wg. Open Finance, Expander, Gold Fianance, Comperia).

Szczegóły na temat nowej oferty są dostępne na stronie www.polbankefg.pl oraz w placówkach banku.

źródło: Polbank EFG

Aby znaleźć najtańszy kredyt – kliknij TUTAJ

Bank BPH i GE Money Bank połączone

 

Połączenie Banku BPH i GE Money Banku zostało zarejestrowane przez Sąd Rejonowy w Krakowie. Fuzja prawna Banków została sfinalizowana.

 Połączony bank ma wyższy potencjał rozwoju: pełną ofertę produktową, zróżnicowane kanały dystrybucji, większą bazę klientów. Połączenie pozwala wykorzystać atuty obydwu spółek. 

Bank aspiruje do zdobycia pozycji w pierwszej piątce banków w Polsce oraz pozycji banku pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz średniej wielkości klientów korporacyjnych. Zgodnie z przyjętą w lipcu strategią bank dąży do tego, aby do 2012 roku osiągnąć wskaźnik zwrotu na kapitale (ROE) w wysokości 17% lub więcej oraz wskaźnik kosztów do dochodów (Cost/Income) poniżej 50%.


Dla klientów obu banków fuzja prawna nie powoduje zmian w sposobie korzystania z dotychczas posiadanych produktów i usług:

 • numery rachunków pozostają bez zmian,
 • wszystkie umowy pozostają w mocy i nie wymagają sporządzania aneksów, 
 • identyfikatory i hasła używane w systemach Sez@m, BusinessNet i GEM24 nie zmieniają się,
 • wszystkie karty płatnicze i kredytowe pozostają ważne, a zasady ich obsługi nie zmieniają się.

 

Dla klientów GE Money Banku połączenie z Bankiem BPH oznacza zmianę nazwy i logo, ponieważ połączony bank działa pod nazwą Bank BPH oraz marką, która od początku listopada została wprowadzona w Banku BPH.

 Bank BPH dysponuje obecnie ponad 300 oddziałami własnymi oraz siecią placówek partnerskich i agencji uniwersalnych w całej Polsce. 

Połączenie Banku BPH i GE Money Banku nastąpiło na podstawie art. 124 § 1 oraz § 3 Prawa bankowego, w związku z art. 492 § 1 ust. 1 Ksh, poprzez przeniesienie całego majątku GE Money Banku na Bank BPH.

Źródło: www.bph.pl