Archiwum dla Październik, 2009

Kolejne zmiany w zarządzie Banku Pocztowego

Rada nadzorcza Banku Pocztowego dokonała zmian w składzie zarządu banku.

Podczas posiedzenia rady nadzorczej, w dniu 29 października br., Jakub Korczak – członek zarządu Banku Pocztowego, oddał się do dyspozycji rady z powodów osobistych. W związku z powyższym rada podjęła decyzję o odwołaniu go z funkcji członka zarządu z dniem 30 października br.

Zgodnie z przyjętą uchwałą zarządu, z dnia 29 października br., do czasu uzupełnienia składu zarządu Pion Finansów będzie nadzorowany przez członka zarządu Michała Sobiecha, a Pion Administrowania Produktami i Zaplecza przez p.o. prezesa zarządu Tomasza Bogusa.

Jakub Korczak pełnił funkcję członka zarządu Banku Pocztowego od 1 lutego br.

Źródło: www.pocztowy.pl
Poszukujesz najlepszych pożyczek i lokat? Zajrzyj TUTAJ

Lokata internetowa w Allianz Banku

Allianz Bank wprowadza do oferty lokatę internetową, która łączy w sobie atrakcyjne oprocentowanie – 5,7% i wygodny sposób korzystania.

Net.lokata w Allianz Banku to 4-miesięczny depozyt ze stałym, atrakcyjnym oprocentowaniem 5,7%. Aby skorzystać z oferty wystarczy mieć konto osobiste w Allianz Banku i założyć lokatę w systemie bankowości internetowej Allianz24. Lokatę można założyć w złotych, a jej minimalna kwota to 3.000 zł.

Źródło: www.allianz.pl

Otwarcie wystawy poświęconej 90-leciu marki PKO na Skwerze Hoovera

Jak przez ostatnie 90 lat rozwijała się bankowość w Polsce? Już od soboty 24 października można się o tym przekonać oglądając multimedialną wystawę o historii marki PKO „Tradycja i Nowoczesność. 1919 – 2009”, w Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny.

Jubileuszowa wystawa w sposób nowatorski dokumentuje 90-letnią historię banku, ukazaną na tle najnowszych dziejów Polski oraz zachodzących w naszym kraju przemian społecznych i obyczajowych.

Przygotowaną w nowoczesnej, interaktywnej formie ekspozycję podzielono na części składające się w opowieść o historii banku – począwszy od utworzenia przedwojennej Pocztowej Kasy Oszczędności oraz burzliwych czasów wojny okupacji, poprzez PRL aż do przemian ustrojowych w kraju w 1989 roku i transformacji PKO BP w nowoczesny bank komercyjny.

Trzon ekspozycji stanowią projekcje multimedialne – prezentują fotografie dokumentalne i reportażowe ukazujące ludzi: sceny życia codziennego (w tym klientów i personel banku) oraz wydarzenia z życia kraju; Tło i większą perspektywę budują fotogramy architektury i wnętrz bankowych; Istotnym elementem wystawy są oryginalne eksponaty m.in.: dokumenty książeczki oszczędnościowe, materiały promocyjno–reklamowe.

Jednym z elementów wystawy są również fragmenty polskich filmów, w których “występował” bank. Uzupełnieniem jest kiosk multimedialny z prezentacją filmu korporacyjnego, działalności charytatywnej i sponsorskiej banku, materiałów promocyjno-reklamowych. Zwiedzający mają również możliwość wejścia na okolicznościową stronę internetową www.90lat.pkobp.pl i obejrzenia jej w formacie 3D.

Wystawę można oglądać do 30 listopada br. w Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (Krakowskie Przedmieście 60 A, Skwer Hoovera), od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.30 – 20. Wstęp wolny.

Porównywarka najlepszych produktów finansowych i nie tylko – kliknij tutaj

Tańsze ubezpieczenia dla posiadaczy konta w Allianz Banku

Allianz wprowadził nową promocję dla klientów, którzy wykupią lub przedłużą ubezpieczenie autocasco lub ubezpieczenie mieszkaniowe. Jeśli przy zawieraniu umowy otworzą oni dodatkowo konto osobiste w Allianz Banku – otrzymają zniżkę na składkę ubezpieczeniową w wysokości do 50%. Jednocześnie uproszczony został proces zakładania konta u agenta ubezpieczeniowego Allianz.

Duże zniżki na ubezpieczenia
Promocja „Zniżka na składkę” obejmuje klientów, którzy w czasie jej trwania zawrą lub odnowią umowę ubezpieczenia autocasco, ubezpieczenia budynków i lokali mieszkalnych lub ubezpieczenia ruchomości domowych. Jeśli jednocześnie otworzą konto osobiste w Allianz Banku mogą otrzymać zniżkę w wysokości 25% na ubezpieczenie autocasco oraz 50% na ubezpieczenie mieszkaniowe.

Promocja kierowana jest nie tylko do osób, które zdecydują się na otwarcie rachunku, ale także do klientów posiadających już konto. Aby otrzymać zniżki na ubezpieczenia wystarczy regularnie zasilać swoje konto w Allianz Banku kwotą 2 tys. zł oraz wykonywać min. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie przez co najmniej cztery miesiące w przypadku ubezpieczeń mieszkaniowych lub siedem miesięcy przy polisie AC.

Konto z pudełka
Wraz ze startem promocji Allianz Bank wprowadza również nową procedurę zakładania kont, dzięki której otwarcie rachunku u agenta Allianz jest bardzo proste. W czasie spotkania z agentem klient podpisując umowę rachunku od razu otrzymuje pakiet startowy, w którym znajdzie wszystkie dokumenty m.in. numery rachunków czy kartę na start, umożliwiające korzystanie ze środków na rachunku. Do korzystania z konta wystarczy jedynie jego telefoniczne aktywowanie przez Centrum Obsługi Klienta. Dzięki temu samo otwarcie konta jest niemal tak szybkie jak w oddziale bankowym.

Źródło: www.allianz.pl

Zmiana oprocentowania kredytu odnawialnego w PKO BP

PKO Bank Polski poinformował, że od 1 stycznia 2010 r. oprocentowanie kredytu odnawialnego w rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym będzie wynosić 14% w skali roku. Nowa wysokość oprocentowania będzie dotyczyła umów zawartych do dnia 31 sierpnia 2009 r., z wyjątkiem umów objętych klauzulą ograniczającą wysokość oprocentowania.

Należy pamiętać o tym, że wprowadzona zmiana musi uzyskać akceptację klienta. Jeżeli nie – to przysługuje kredytobiorcy prawo wypowiedzenia umowy kredytu odnawialnego na warunkach określonych w umowie/regulaminie. W takim przypadku należy złożyć wypowiedzenie w oddziale PKO Banku Polskiego.

Info za www.pkobp.pl

Świetlice internetowe ING

Fundacja ING Dzieciom otworzyła 16 świetlicę internetową dla dzieci. Placówka działa w Wilamowie przy Szkole Podstawowej imienia Marii Skłodowskiej – Curie.
Fundacja ING przeprowadziła całkowity remont pomieszczenia – pomalowano ściany, wymieniono płytki i oświetlenie, przygotowano sieć. Nowa świetlica wyposażona została w 9 stanowisk komputerowych, z których w sumie będzie korzystało około 90 dzieci.

Świetlice internetowe ING to program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, będący czymś więcej niż tylko sposobem na bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Dzięki nim dzieci mogą uzyskać pomoc dydaktyczną w realizacji zadań szkolnych i pozaszkolnych. Poprzez takie przedsięwzięcia Fundacja pomaga wyrównywać szanse startu w zawodowe życie. Świetlice otwarte są w takich godzinach, aby dzieci bez problemu mogły spędzać w nich czas wolny zaraz po zakończeniu zajęć w szkole.

W każdej z kawiarenek przebywa codziennie około 20 młodych internautów, którzy oprócz surfowania po sieci mają także dostęp do innych, ciekawych projektów. Świetlice funkcjonując przy różnych stowarzyszeniach i ośrodkach, realizują w ciągu roku zróżnicowane projekty edukacyjne i wolontarystyczne takie jak: kursy czy warsztaty tematyczne. Opiekunowie starają się także pomagać dzieciom w nauce – w świetlicach obowiązuje zasada „najpierw nauka – potem zabawa”, dlatego przed uruchomieniem komputerów dzieci odrabiają zadania domowe.

Oprócz świetlicy w Wilamowie, Fundacja ING utworzyła już podobne miejsca w Katowicach, Pabianicach, Bielsko-Białej, Olkuszu, Opolu, Poznaniu, Zabrzu, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Piekarach Śląskich, Koszalinie, Łysołajach, Zawierciu i Bledzewie. Fundacja pokrywa koszt remontu i wyposażenia pomieszczenia, w którym mieści się świetlica. W każdej świetlicy znajduje się od 7 do 10 komputerów.

Źródło: www.ing.pl

Nowości w systemie transakcyjnym Alior Banku

14 października 2009 roku do Systemu Bankowości Internetowej zostały wprowadzone nowe funkcje i udogodnienia w obsłudze. Klienci zyskali możliwość otrzymywania powiadomień SMS i e-mail dotyczących zdarzeń na ich rachunkach oraz zlecania wysłania potwierdzenia realizacji przelewu na wskazany adres e-mail.

Źródło: www.alior.pl

Ubezpieczenie do Pożyczki Tu i Teraz Banku BGŻ

Bank BGŻ poszerzył zakres oferty w ramach produktu „Pożyczka Tu i Teraz” skierowanego do klientów indywidualnych. Od dziś osoby zaciągające kredyt gotówkowy w Banku BGŻ mogą, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, ubezpieczyć się na życie i od utraty pracy.

Podstawowe atuty poszerzonej oferty to:
-  atrakcyjne warunki cenowe
-  poczucie bezpieczeństwa
-  prosty sposób przystąpienia do ubezpieczenia (TU AVIVA) - bez żadnych dodatkowych badań oraz ankiet medycznych

„Pożyczkę Tu i Teraz” klient otrzymuje podczas jednej wizyty w Banku. Jest to jeden z najłatwiej dostępnych i najszybciej udzielanych kredytów na rynku.

Info za: www.bgz.pl

Allianz uruchamia portal edukacji finansowej

W ramach projektu związanego z poprawą wiedzy finansowej klientów Allianz uruchomił nową edukacyjną stronę internetową: Finanse od A do Z (www.financefroma-z.com).

Wykonana przy współpracy z Time Warner Global Media Group strona pokazuje osobom w każdym wieku i sytuacji społeczno-ekonomicznej w jaki sposób można przygotować się finansowo do różnych etapów życia, takich jak emerytura czy rodzicielstwo. Strona Finanse od A do Z ma intuicyjną nawigację i w zabawny sposób podaje pouczające informacje.

Ostatnie badania przeprowadzone przez OECD w czerwcu 2009 pokazują, że konsumenci w krajach OECD nie tylko mają niski poziom edukacji finansowej, co uniemożliwia im podejmowanie dobrych i świadomych decyzji finansowych, ale także często przeceniają swoje umiejętności finansowe, wiedzę i świadomość w tym obszarze.

“Klienci indywidualni powinni otrzymywać więcej informacji potrzebnych do planowania własnych finansów”, powiedział Joachim Faber, członek zarządu Allianz SE. “Mamy nadzieję, że strona Finanse od A do Z przybliży klientom świat finansów osobistych, tak aby mogli oni racjonalnie podejmować swoje osobiste decyzje inwestycyjne.”

Na stronie znaleźć można także treści redakcyjne pochodzące z CNN International, CNNMoney.com, Time.com, AOL Money & Finance WalletPop i Health.com.

Użytkownicy serwisu mogą zdobyć ciekawe informacje na wiele tematów finansowych, począwszy od pomocy finansowej na studiach czy połączenia portfeli po zawarciu małżeństwa, aż po emerytury. Mogą również korzystać z narzędzi do planowania przyszłych kosztów nauki czy obliczyć wysokość rat hipotecznych.

Serwis składa się z dwóch podstawowych części:

Obraz finansów – to część edukacyjna zawierająca wytłumaczenie ponad 350 pojęć finansowych, materiały video i porady podzielone według siedmiu różnych etapów życia: od edukacji, poprzez małżeństwo i rodzicielstwo aż po emeryturę.

Strefa czasu – to część pokazująca jak zmienia się wartość pieniądza w czasie. Na podstawie przykładów możemy sprawdzić jak zmieniała się wartość dóbr i usług jakie nabywamy od 1979 roku oraz prognozy pokazujące jak zmieni się ona w ciągu następnych 30 lat.

Serwis dostępny jest pod adresem:  www.financefroma-z.com.

Aktualne porównanie najkorzystniejszych ofert kredytów i lokat znajdziecie tutaj.

Z serii najdziwniejsze hasła reklamowe produktów bankowych…

Kredyt Bank wprowadził do swojej oferty najnowszy produkt depozytowy – Lokatę Constans, w ramach której klienci, którzy zdecydują się na założenie lokaty o umownym terminie 20 (dwudziestu-sic!) miesięcy otrzymają oprocentowanie 6% w skali roku.

Jaki komunikat promuje produkt na stronie internetowej www.kredytbank.pl ??

Z czasem nawet trawa zamienia się w mleko”

Macie podobne kwiatki w zanadrzu? Podzielcie się nimi! :)