Archiwum dla Wrzesień, 2009

Z miłości do oszczędności zakładamy lokaty w AIG Banku! :)

 

Nie tylko 9-miesięczna lokata o stałym oprocentowaniu wynoszącym aż 6,6%, ale również konkurs z robiącymi wrażenie nagrodami (200 000 PLN w gotówe, 100 złotych łańcuszków itd.) może zachęcić do założenia lokaty w AIG Banku Polska.

Robić coś z miłości, to robić to z pasją i z wyobraźnią. Takie
nastawienie gwarantuje sukces.
Dlatego AIG Bank Polska tak właśnie
podchodzi do tematu OSZCZĘDNOŚCI – Z MIŁOŚCIĄ!

  • Z pasją dostarcza Klientom coraz bardziej atrakcyjne produkty depozytowe.
  • Dba o to, żeby Klienci naprawdę lubili oszczędzanie w AIG Banku.
  • Chce, żeby pomnażanie pieniędzy kojarzyło się z czymś przyjemnym i wzniosłym

 

Z MIŁOŚCI do oszczędności ogłosili (AIG Bank) Wielki Konkurs! 
Z MIŁOŚCI do oszczędności naprawdę wszystko jest możliwe!

Źródło: www.aigbank.pl

Tańsza “hipoteka” dla posiadaczy konta w Allianz Banku

Od 21 września Allianz Bank Polska S.A. rozpoczął promocję cenową kredytu hipotecznego. Teraz w ramach oferty promocyjnej osoby posiadające konto w tym banku będą mogły skorzystać z niższej marży dla kredytu hipotecznego.

Promocyjna oferta skierowana jest do osób, które posiadają lub otworzą konto w Allianz Banku i złożą wniosek o kredyt hipoteczny. Dla takich klientów bank obniżył marżę kredytu, dzięki czemu oprocentowanie kredytu hipotecznego stało się jeszcze atrakcyjniejsze. W ramach promocyjnych warunków marża dla kredytu hipotecznego wynosi od 2,1% do 2,7%, w zależności od kwoty kredytu i wysokości wkładu własnego. Oznacza to obniżenie marży w porównaniu do standardowej oferty o od 0,7 do 0,9 punktu procentowego. Warunkiem skorzystania z promocyjnej oferty jest posiadanie lub założenie konta w Allianz Banku z miesięcznymi wpływami w wysokości min. 2000 zł oraz wykonywanie przynajmniej 3 transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Allianz Bank oferuje kredyty hipoteczne na okres do 50 lat i do 105% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu. Kredyt ten można przeznaczyć m.in. na zakup mieszkania, budowę domu, remont nieruchomości, zakup działki budowlanej oraz wykup lokalu.

Promocyjna oferta kredytu hipotecznego obowiązuje do końca października.

Źródło: www.allianz.pl

Nowy rok szkolny z wyprawką od Fundacji Fortis i Starpaka

Fundacja Fortis i Starpak przekazali podopiecznym TPD około 17 tysięcy artykułów szkolnych.

Ponad tysiąc plecaków szkolnych, 2 tysiące zestawów artystycznych, oraz blisko 14 tysięcy piórników trafiło do podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w całej Polsce. Przekazała je firma Euro-Trade, będąca właścicielem marki Starpak, we współpracy z Fundacją Fortis.
Artykuły szkolne trafiły do zarządów TPD we wszystkich województwach , w dalszej kolejności będą dystrybuowane do świetlic i ognisk wychowawczych. Starpak już po raz drugi udziela wsparcia przy realizacji projektów realizowanych w ramach partnerstwa Fundacji Fortis i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do podopiecznych TPD trafią piórniki i plecaki z wizerunkami ulubionych dziecięcych bohaterów oraz zestawy artystyczne złożone z kilkudziesięciu akcesoriów piśmienniczo – plastycznych.

Żródło: www.fortisbank.pl

Alior Bank liderem rankingów dla “NAJ-” banku

Alior Bank zajął pierwsze miejsce w rankingu miesięcznika “Forbes”, “Najlepszy bank dla firm”, a w rankingu “Przyjazny Bank Newsweeka 2009″ pierwsze miejsca w aż trzech kategoriach: “Najlepszy bank tradycyjny”, “Najlepszy bank internetowy” i “Najlepszy bank dla emerytów”. W kategorii “Najlepszy bank dla osób niepełnosprawnych” Alior Bank zajął drugie miejsce.

Źródło: www.alior.pl

Kredyty gotówkowe Banku Pocztowego – saldo za ponad pół miliarda złotych!

W sierpniu 2009 roku uśrednione saldo udzielonych przez Bank Pocztowy kredytów gotówkowych przekroczyło pół miliarda złotych.

W 2009 r. Bank Pocztowy zanotował wzrost sprzedaży kredytów gotówkowych o 80%. Dzięki temu w sierpniu 2009 r. uśrednione saldo kredytów detalicznych, bez kredytów hipotecznych, przekroczyło barierę pół miliarda złotych. Ostatniego dnia miesiąca wyniosło 523 mln zł.

Spośród oferowanych przez Bank Pocztowy kredytów bardzo dobrze sprzedaje się szybki kredyt gotówkowy Raz Dwa, którego udział w łącznej sprzedaży kredytów gotówkowych udzielonych od początku roku wynosi blisko 40%. 

Info za www.pocztowy.pl

Zbigniew Jagiełło Prezesem PKO BP!

Zarząd Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółki Akcyjnej (”PKO BP SA”) poinformował, że w dniu 14 września 2009 r. Rada Nadzorcza PKO BP SA powołała Pana Zbigniewa Jagiełło do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu PKO BP SA z dniem 1 października 2009 r. na wspólną kadencję Zarządu rozpoczętą się w dniu 20 maja 2008 r. Rada Nadzorcza powierzyła Panu Zbigniewowi Jagiełło pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu PKO BP SA od dnia 1 października 2009 r. do dnia wyrażenia przez Komisję Nadzoru Finansowego zgody na pełnienie przez niego funkcji Prezesa Zarządu PKO BP SA.
Jednocześnie decyzją Rady Nadzorczej Pan Wojciech Papierak, Wiceprezes Zarządu PKO BP SA, z dniem 1 października 2009 r. przestanie pełnić obowiązki Prezesa Zarządu PKO BP S.A.

Info za: www.pkobp.pl

“Nieziemski” rachunek dla MŚP w BPH kosmicznie niskiej cenie?

Rachunek Biznes Symetria PRO kosztujący 50 PLN miesięcznie oferuje w ramach pakietu m.in.: BusinessNet (system bankowości internetowej), DealingNet (platformę walutową on-line), Usługę TransPłace (umożliwiający przelewy płacowe), TradeNet (zarządzanie akredytywami i inkasami przez Internet) oraz trzy karty debetowe. Dodatkowo można skorzystać z karty debetowej MasterCard Business Access – dzięki której możliwe będą wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji!

Źródło www.bph.pl

Korzyści w kredycie hipotecznym dla ubezpieczających się w Allianz

 

Klienci Allianz Banku, którzy zaciągając kredyt hipoteczny skorzystają także z ochrony ubezpieczeniowej, odniosą dodatkowe korzyści. Mogą oni otrzymać ochronę ubezpieczeniową na atrakcyjnych warunkach, a także obniżyć koszt swojego kredytu.

W ramach wprowadzonej niedawno oferty kredytu hipotecznego Allianz Bank zaoferował atrakcyjną ofertę ubezpieczeń we współpracy z należącym do Grupy Allianz Polska towarzystwem ubezpieczeń. Przez pierwsze 12 miesięcy od dnia uruchomienia kredytu klienci otrzymują bezpłatne ubezpieczenie nieruchomości. Dzięki temu nie muszą ponosić przez ten okres dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem nieruchomości będącej przedmiotem zabezpieczenia. Klienci Allianz Banku mogą też skorzystać z dobrowolnych ubezpieczeń m.in. na życie oraz od utraty pracy. Dzięki współpracy z ubezpieczycielem w ramach grupy, stawki tych ubezpieczeń są atrakcyjne.

Szansą na obniżenie kosztów kredytu jest natomiast oferta kredytu z malejącą marżą. Klienci, którzy skorzystają z oferty ubezpieczeniowej TU Allianz., mają możliwość trzykrotnego obniżenia marży w okresie kredytowania po 3, 6 i 9 roku spłaty. Dzięki temu można łącznie zredukować marżę nawet o 0,5 p.p. co pozwala dodatkowo obniżyć oprocentowanie, a co za tym idzie koszty kredytu. Obniżona marża pozostaje stała do końca okresu kredytowania.

Źródło: www.allianz.pl

Kto obejnie stery w PKO BP?

Na giełdzie nazwisk (dziękujemy nieoficjalnym informatorom:) ) liczą się obecnie jedynie trzej kandydaci: Piotr Kamiński (Prezes Banku Pocztowego), Zbigniew Jagiełło (Prezes Pioneer TFI) oraz Wojciech Papierak (aktualny p.o. Prezesa PKO BP).

Kto ma największe szanse? Wygrajzbankiem.pl prognozuje powrót desant fachowców z Banku Pocztowego do PKO BP :) Zagadka wyjaśni się zapewne w nadchodzącym tygodniu…

HSBC sprzedaje Alior Bankowi portfel kredytowy pod marką HSBC Credit

• HSBC Bank Polska zmienia strategię w segmencie detalicznym i koncentruje się na zamożnych klientach indywidualnych i tych należących do klasy średniej 
• Alior Bank wzmacnia strategiczny segment kredytowania osób fizycznych

HSBC Bank Polska SA – należący do jednej z największych instytucji finansowych na świecie Grupy HSBC – podpisał w miniony piątek umowę o sprzedaży portfela kredytów ratalnych i pożyczek gotówkowych działającego pod marką HSBC Credit (wcześniej Beneficial Credit), jak również portfela kart kredytowych na rzecz Alior Banku, największego start-up’u w europejskiej bankowości od 30 lat. Rozliczenie transakcji nastąpi gotówką według wartości netto portfela wierzytelności na dzień zamknięcia transakcji wraz z premią. Zakończenie transakcji sprzedaży jest przewidziane na czwarty kwartał br. Według stanu z 31 lipca br., wartość brutto portfela pożyczek, kredytów i kart kredytowych HSBC wynosiła 1 mld PLN. 

HSBC ma ambitne plany rozwoju w Polsce
Decyzja o sprzedaży portfela wierzytelności jest kontynuacją repozycjonowania HSBC w segmencie detalicznym w Polsce. Bank ogłosił w czerwcu tego roku, że skala działalności na rynku consumer finance nie gwarantuje Bankowi uzyskania przewagi konkurencyjnej w długim okresie.
Warunki i standard usług co najmniej takie same
Po zakończeniu transakcji, klienci posiadający karty kredytowe HSBC, którzy przyjmą ofertę nowego banku, jak również posiadacze pożyczek gotówkowych i kredytów ratalnych staną się klientami Alior Banku. Transakcja nie ma żadnego wpływu na dotychczasową sytuację kredytową klientów. Wszyscy będą obsługiwani tak jak dotychczas, za pośrednictwem call centre i zespołu obsługi klienta HSBC. Wkrótce przedstawiciele Banku HSBC będą kontaktować się z klientami i informować o tym, w jaki sposób będą kontynuowane ich umowy kredytowe. Od 8 września br. wszystkie potrzebne informacje będą także dostępne na stronie dedykowanej transakcji http://hsbc.aliorbank.pl.