Archiwum dla Sierpień, 2009

PKO BP z nowym szefem Rady Nadzorczej

Cezary Banasiński został nowym przewodniczącym rady Nadzorczej PKO BP. Wczesniej z zajmowanego stanowiska zrezygnowała Marzena Piszczek – zdecydowało walne zgromadzenie akcjonariuszy PKO BP.

Banasiński jest ekspertem w dziedzinie orzecznictwa europejskiego. Przez 6 lat był prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Walne zgromadzenie akcjonariuszy na wniosek MSP odwołało dwóch dotychczasowych członków rady Jerzego Stachowicza i Ryszarda Wierzbę. W związku z tym, że dwaj inni członkowie rady zrezygnowali w ostatnich tygodniach, na wniosek Ministra Skarbu Państwa, walne powołało nowych członków rady: Alojzego Nowaka, Ireneusza Fąfarę, obecnego prezesa BGK i Mirosława Czekaja.

LUKAS Bank proponuje specjalną ofertę pożyczki gotówkowej

 

 

 Z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym LUKAS Bank oferuje klientom specjalną ofertę pożyczki gotówkowej z obniżonym oprocentowaniem.

W specjalnej ofercie „Witaj Szkoło!” LUKAS Bank zaproponował promocyjne oprocentowanie pożyczki gotówkowej. Dla osób, które zaciągną kredyt w wysokości 2.500 zł , będzie to 15 proc. zamiast standardowych 16,5 czy 18,5 proc. Oferta obowiązuje od 24 sierpnia do 20 września br.

LUKAS Bank nagradza klientów korzystających aktywnie z konta, obniżając im o połowę prowizję za udzielenie kredytu do 2,5 proc. Dodatkowo, by otrzymać pożyczkę gotówkową, mogą oni skorzystać z uproszczonych formalności – nie muszą przedstawiać dokumentów poświadczających dochód, wystarczy jedynie okazanie dowodu osobistego. Nowi klienci, by uzyskać kredyt gotówkowy powinni przedstawić dwa dokumenty tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach.

Kredyt gotówkowy uzyskamy przychodząc do jednej z ponad 400 placówek lub centrów kredytowych LUKAS Banku. Wniosek kredytowy można również złożyć dzwoniąc na LUKASlinię lub przez Internet.

 
Informacja z komunikacji Lukas Banku

14 chętnych na prezesowanie PKO BP S.A.

Zgodnie z warunkami ogłoszenia o postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko prezesa i wiceprezesa zarządu PKO Banku Polskiego w ustalonym terminie, czyli do 21 sierpnia br. godz. 15.30. 36 osób złożyło 38 zgłoszeń, w tym 14 na stanowisko prezesa zarządu PKO BP i 24 na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP. 

Przebieg dalszego postępowania obejmuje weryfikację złożonych zgłoszeń oraz rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Rozmowy kwalifikacyjne będą przeprowadzone w terminie od 1 do 15 września br.
 
Info za komunikatem prasowym PKO BP S.A.

Meritum Zysku 6M – tyle co na zwykłej lokacie 7,75%

Meritum Bank odpowiada na ogromne zainteresowanie klientów (zgodnie z komunikatem Banku w tym zakresie) lokatą „Meritum Zysku” z dzienną kapitalizacją odsetek i poszerza swoją ofertę produktową. Od dziś klienci mogą również zakładać depozyty 3-miesięczne, których oprocentowanie wynosi 5,25% (odpowiadające lokacie 6,5% z kapitalizacją na koniec okresu deponowania, od której odprowadzony byłby podatek).

Kwota minimalna lokaty to 3 000 zł, maksymalna 10 000 zł. Co ważne, każdy klient może założyć dowolną liczbę takich lokat.

Meritum Bank wprowadził również zmiany w oprocentowaniu dostępnych już lokat sześcio- i dwunastomiesięcznych. Lokata „Meritum Zysku” z dzienną kapitalizacją odsetek założona na sześć miesięcy zapewni klientowi 6,2% zysku z depozytu (co jest równe 7,75% na zwykłej lokacie), a lokata założona na cały rok przyniesie klientowi 5,55% zysku (porównywalne z oprocentowaniem 7,0% na lokacie z podatkiem).

Tak wysoka stopa zwrotu z depozytów możliwa jest dzięki temu, że dzienna kwota odsetek nie przekracza 2,49 zł co oznacza, że podatek od tych odsetek nie zostaje pobrany. Zysk z lokaty powiększany jest również o efekt dziennej kapitalizacji, co oznacza, że każdego kolejnego dnia oprocentowanie liczone jest od kwoty powiększonej o odsetki z dnia poprzedniego

Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek w Meritum Bank dostępne są teraz na okres trzy- sześcio- i dwunastomiesięczny. Lokatę Meritum Zysku można założyć przez Internet nie wychodząc z domu. Nie jest potrzebna żadna papierowa dokumentacja ani posiadanie rachunku w Meritum Bank. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej www.meritumbank.pl. Następnie klient otrzymuje e-mail potwierdzający złożenie dyspozycji wraz z numerem rachunku, na który powinien przelać środki na lokatę. Dokonanie przelewu decyduje o terminie rozpoczęcia lokaty. Po wpłynięciu środków do banku klient otrzymuje podpisany elektronicznie e-mail z potwierdzeniem otwarcia lokaty. Po upływie terminu deponowania lokaty środki wraz z odsetkami są przelewane z powrotem na rachunek, z którego zostały wpłacone do Meritum Banku.

Źródło: www.MeritumBank.pl

Bank BPH i GE Money Bank mają nowe logo!!!

Bank BPH i GE Money Bank przedstawiły w środę swoje nowe, wspólne logo. Tym logo będą posługiwać się po pełnym połączeniu banków w IV kw. tego roku.

Jak poinformowałszyldy obecnych placówek Banku BPH będą wymieniane od października, natomiast GE Money Banku po fuzji prawnej.

Połączony bank będzie działał pod nazwą Bank BPH SA, z siedzibą zarejestrowaną w Krakowie. Główne biuro centrali Banku będzie zlokalizowane w Warszawie, a główne centra operacyjne – w Gdańsku i w Krakowie.

PS: a jak Wam podoba się nowe logo?

Nowy kanał komunikacji z klientami ING Banku

Internetowe Forum  ING Banku Śląskiego to nowy kanał komunikacji banku z klientami. Od 13 sierpnia pod adresem http://forum.ingbank.pl/ internauci mogą zadawać pracownikom ING pytania, dzielić się uwagami i wymieniać opiniami.

Do końca sierpnia promocja kart kredytowych BZ WBK

Dlaczego warto skorzystać z trwającej tylko do końca sierpnia promocji kart kredytowych w BZ WBK? 

wakacje kredytowe
przez pierwsze 3 miesiące nie naliczane są żadne odsetki  i w tym czasie nie musisz spłacać wszystkich swoich wakacyjnych wydatków. Wystarczy, że regulować będziesz kwotę minimalną (5%, min. 50 zł), a pozostałą część zapłacisz bez odsetek nawet trzy miesiące później

szybko
decyzję o przyznaniu karty kredytowej podejmowana już w 10 minut

 

wszystko na raty
z kartą kredytową możesz rozłożyć na raty dosłownie każdy zakup, skorzystaj z wygodnej opcji Ratio

 

przelewy z karty
dzięki usługom BZWBK24 masz możliwość opłacania przelewem rachunków za prąd, wodę, gaz itp.; od takich opłat także należy Ci się 3-miesięczny okres bezodsetkowy

 

bezpieczeństwo
każda z  kart BZ WBK jest wyposażona w mikroprocesor, dzięki któremu płatność najczęściej potwierdza się kodem PIN; karta jest także dodatkowo ubezpieczona na wypadek jej nieuprawnionego użycia

 

kontrola
dzięki usługom BZWBK24 zawsze i wszędzie masz dostęp do informacji na temat tego, ile wydałeś i na co jeszcze Cię stać; raz w miesiącu możesz otrzymywać podsumowanie wydatków w formie elektronicznej lub w postaci drukowanego wyciągu

Info za www.bzwbk.pl

Wracają dobre czasy dla “struktur”? Pekao S.A. daje przykład…?

Certyfikat Strukturyzowany Rynku Polskiego

W dniach 06-28.08.2009 r. trwa subskrypcja Certyfikatów Strukturyzowanych Rynku Polskiego. Zapisu można dokonać w Punktach Przyjmowania Zleceń Domu Maklerskiego Pekao znajdujących się w placówkach Banku Pekao S.A. na terenie całego kraju (pełna lista placówek).

Ryzyko inwestycyjne – ile możemy zyskać, a ile stracić?

Nigdy nie można mieć pewności, jak w danym okresie zachowają się wartości indeksów giełdowych. Ryzyko jest nieodłącznym elementem inwestowania, warto jednak się zastanowić, jak je zmniejszyć i jak uniknąć strat przy inwestowaniu na rynku akcji.

Bezpieczne rozwiązanie

Przygotowaliśmy ofertę, która minimalizuje ryzyko, a jednocześnie oferuje znaczny potencjał wzrostowy, gdyż:

  • zapewnia 100% ochronę kapitału na zakończenie inwestycji*.
  • umożliwia czerpanie korzyści z inwestycji na rynku polskich akcji,

Kupując nasze certyfikaty, każdy z Klientów ma szansę na uzyskanie odsetek, których wysokość będzie naliczona wg ściśle określonej formuły i zależna od zachowania indeksu giełdowego grupującego akcje największych spółek notowanych na GPW w Warszawie. Jednocześnie każdemu z naszych Klientów dajemy gwarancję, że po zakończeniu inwestycji (trwającej 3 lata) otrzyma zainwestowany kapitał niezależnie od koniunktury giełdowej w tym okresie.

Silny rynek polski

Polska gospodarka pomimo obecnego kryzysu pozostaje relatywnie silna na tle innych krajów europejskich, utrzymuje przy tym dodatni wskaźnik przyrostu PKB. Wszystko to wpływa korzystnie na kondycję polskich przedsiębiorstw.

Pomimo, że względnie dobra pozycja polskiej gospodarki nie daje gwarancji wzrostów na warszawskiej giełdzie, zwiększa szansę, że rynek polski będzie jednym z głównych beneficjentów w sytuacji korzystnych zmian koniunktury na świecie.

Słuszna decyzja

Jeżeli:

  • chcesz mieć gwarancję 100% ochrony kapitału na zakończenie inwestycji,
  • uważasz, że w ciągu najbliższych 3 lat ceny polskich akcji będą silnie wzrastać,
  • nie chcesz ryzykować, inwestując bezpośrednio na rynku polskich akcji,
  • jesteś zdecydowany ulokować swoje pieniądze na okres 3 lat,

już dziś odwiedź jeden z oddziałów Banku Pekao S.A., poznaj bliżej warunki emisji i podejmij decyzję o zakupie naszych certyfikatów.

Subskrypcja trwa tylko do 28 sierpnia 2009 r.!
 
Pobranie z witryny internetowej Pekao S.A.

Oferta specjalna Kart Kredytowych w Alior Banku

Alior Bank oferuje półroczne obniżenie oprocentowania transakcji bezgotówkowych klientom, którzy przeniosą kartę z dotychczasowego banku. Oferta ważna jest do 31 października 2009 roku.

Oznacza to, że oprocentowanie w zależności od salda zadłużenia wyniesie od 8,5% do 10%. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert kart kredytowych w Polsce. Po zakończeniu półrocznego okresu promocyjnego transakcje będą rozliczane według oprocentowania standardowego.

Oferta dotyczy wszystkich typów kart kredytowych, które zapewniają wiele przywilejów:

- wysoki limit kredytowy – nawet do 150 tys. złotych,
- okres bezodsetkowy nawet do 58 dni,
- darmowy pakiet ubezpieczeń,
- możliwość ustalania indywidualnych limitów transakcyjnych, kodu PIN oraz cyklu rozliczeniowego,
- zmniejszenie oprocentowania kredytu wraz ze wzrostem zadłużenia,
- możliwość dokonywania przelewu z rachunku karty jako transakcji bezgotówkowej.

Oferta specjalna skierowana jest dla wszystkich klientów, którzy do 31 października 2009 roku zdecydują się na kartę kredytową Alior Banku rezygnując jednocześnie z karty banku dotychczasowego. Osoby te mogą otrzymać limit w takiej samej wysokości jak w poprzedniej instytucji.

Obecnie w ofercie Alior Banku dostępne są:

Karty Kredytowe Silver i Gold: oprócz wymienionych już zalet posiadacz kart uzyskuje dostęp do usługi CashBack, dzięki której bank zwraca 1% transakcji bezgotówkowych dokonanych w danym cyklu rozliczeniowym. Ta dodatkowa funkcjonalność sprawia, że bardziej opłaca się płacić za pomocą karty niż gotówki.

Lotnicza Karta Kredytowa (Silver i Gold): płacąc tą kartą klient gromadzi specjalną premię, którą może następnie wykorzystać na zakup biletów lotniczych bądź wycieczek w biurach podróży. Dodatkowo klienci uzyskują pomoc konsultantów przy wyborze dogodnych i tanich połączeń lotniczych. Karta Silver wyposażona jest w nowoczesną technologię MasterCard® PayPass™, umożliwiającą dokonywanie transakcji bezgotówkowych bezstykowo, jedynie przez zbliżenie karty do terminalu. Dodatkowo klienci, którzy w okresie do 15 września dokonają 3 transakcji karta Silver Lotniczą, otrzymają od Alior Banku 100 zł w prezencie.

Samochodowa Karta Kredytowa: płacąc tą kartą klient może skorzystać z dwóch rodzajów premii – 1,5% na zakup paliwa oraz 1% na zakup polisy w Link4. Dodatkowo posiadacz karty otrzymuje w prezencie 100 złotych po dokonaniu pierwszej transakcji bezgotówkowej. Samochodowa Karta Kredytowa uprawnia również do zniżek na polisy Link4 oraz w salonach sprzedaży Inter Cars.

Karta Kredytowa Platinum: posiadacz karty uzyskuje dostęp do usługi CashBack w wysokości 1% oraz do zwiększonego limitu kredytowego do kwoty 150 tys. złotych. Wraz z kartą oferowany jest bogaty pakiet ubezpieczeń.

Pobrano z www.aliorbank.pl

Nowe Konto Sezam Oszczędzam w BPH

Wprowadzone zostało do oferty BPH nowe Konto Sezam Oszczędzam, które cechuje m.in.:

- bezpłatne prowadzenie konta

- brak minimalnej wpłaty przy zakładaniu rachunku

- dzienna kapitalizacja odsetek - nie musisz czekać miesiąc aż Twoje odsetki zostaną doliczone do kapitału, u nas wzrasta on każdego dnia. Dzięki temu w każdym momencie masz możliwość wypłaty środków bez utraty odsetek

- stały dostęp do pieniędzy – w każdym miesiącu 2 pierwsze przelewy wewnętrzne realizowane są bez opłat 1

 

- wygoda – dostęp do rachunku poprzez sieć placówek, Internet oraz Teleserwis

W BPH gwarantowane jest (postanowieniami Regulaminu), że minimalne oprocentowanie środków na Koncie Sezam Oszczędzam będzie zawsze o 1% wyższe niż stopa depozytowa Narodowego Banku Polskiego!

Podsumowując największą zaletą konta jest oczywiście… dzienna kapitalizacja odsetek – dzięki czemu nie przyjdzie nam dostąpić zaszczytu opłacania tzw. Podatku Belki :)