Archiwum dla Czerwiec, 2009

Karta Visa Electron Banku Pocztowego najlepsza na wakacje za granicą?

Kartą można płacić bez żadnych prowizji za towary i usługi, za zakupy w sklepie z wakacyjnymi pamiątkami, bilety, noclegi, obiad w restauracji itp.,
· do 31 grudnia 2009 r. za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą Bank nie pobiera żadnych opłat,
· transakcje zagraniczne są rozliczane na bardzo korzystnych warunkach – Bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie kwoty transakcji na złotówki.

Karta Visa Electron przyda się także w kraju: 
· kartą można płacić za codzienne zakupy w supermarkecie, za paliwo na stacji benzynowej, za leki w aptece oraz w wielu, wielu innych sklepach,
· kartą można bez prowizji wypłacić gotówkę z ponad 5000 bankomatów w kraju (sieci: Banku Pocztowego, PKO BP, Kredyt Banku Cash4You oraz Euronetu),
· jedynie tą kartą można bezpłatnie wypłacić gotówkę w urzędzie pocztowym – nawet tam, gdzie nie ma bankomatu (w ponad 6000 terminali pocztowych).

Płacąc kartą Visa Electron Banku Pocztowego za zakupy można:
· otrzymać zwrot miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku,
· nie płacić miesięcznej opłaty za kartę,
· zwiększyć oprocentowanie na Nowym Koncie Oszczędnościowym.

Informacja za www.pocztowy.pl

Wyróżnienia dls banku Pekao S.A.

W 4. edycji rankingu PremiumBrand Bank Pekao SA otrzymał tytuł “Marki Wysokiej Reputacji” w kategorii finanse. Jednocześnie pozycja Banku Pekao SA jako rynkowego lidera została potwierdzona na arenie międzynarodowej przez dwumiesięcznik “emeafinance”, który przyznał Pekao tytuł “Best Bank in Poland 2009″.

źródło: strona internetowa banku Pekao S.A.

Promocja w Banku Pocztowym – konto za darmo!

Bank Pocztowy z przyjemnością poinformował o uruchomieniu wielkiej promocji Konta Nestor. Klienci, którzy w czerwcu 2009 roku założą Konto Nestor zostaną zwolnieni przez okres 6 miesięcy z opłaty za jego prowadzenie.

Warunkiem zwolnienia z opłaty jest podpisanie przez Klienta dyspozycji przelewania świadczenia na konto w Banku Pocztowym.

Materiał pochodzi z serwisu www.pocztowy.pl

Rekompensaty za mienie zabużańskie wypłacane przez BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego w roku 2009 w okresie od 1 stycznia do 31 maja wypłacił 8995 rekompensat na łączną kwotę 419,9 mln złotych.

W 2009 roku BGK wypłacił:
- w styczniu 1939 rekompensat na kwotę 80,1 mln złotych
- w lutym 1922 wniosków na kwotę 103,3 mln złotych
- w marcu 1452 rekompensaty na kwotę 69,8 mln złotych
- w kwietniu 2208 rekompensat na kwotę 93 mln złotych
- w maju 1474 rekompensat na kwotę 73,7 mln złotych.

Od początku wypłacania rekompensat do 31 maja br. Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił 16824 rekompensat o łącznej wartości 713,3  mln złotych.

Termin składania wniosków dotyczących mienia zabużańskiego w Urzędach Wojewódzkich upłynął z końcem 2008 roku. Obecnie rozpatrywane są wnioski, a następnie wypłacane odszkodowania. Weryfikacja wszystkich wniosków o stwierdzenie prawa do rekompensaty zakończy się w 2011 roku.

Mienie zabużańskie to mienie osób repatriowanych w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną do Polski. Ustawa o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza granicami RP przyznaje uprawnionym osobom odszkodowania w wysokości 20% wartości pozostawionego mienia.

Informacja pobrana z serwisu www.bgk.pl

Member get Member w Kredyt Banku

Kredyt Bank promuje ostatnio swoją najnowszą akcję, w ramach której każda nowa osoba, która założy konto osobiste i będzie miała ‘bilet rekomendacyjny’ oraz zasili swoje konto w przeciągu dwóch miesięcy kwotą 500zł z tytułu wynagrodzenia, emerytury, stypendium itp. otrzyma w prezencie od banku 50 zł (polecający i nowy klient na dobry poczatek)! Aż chce się konta otwierać :) Maksymalnie na takiej akcji da się “wyciągnąć” 750 zł na osobę – jak komuś się uda to proszę się pochwalić – laureata udekorujemy również na łamach www.wygrajzbankiem.pl

Jak płacić mniej – kredyt konsolidacyjny!

Z bardzo ciekawą propozycją wystartowął ostatnio w mediach Lukas Bank. Zaproponował mianowicie wszystkim klientom posiadającym zobowiązania kredytowe skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, którego głównymi atatutami są:

-oprocentowanie nominalne już od 5%
-okres kredytowania aż do 6 lat
-kwota kredytu do 50 000zł

Bardzo ciekawie zobrazowane sa korzysci płynące z refinansowania (konsolidacji) posiadanych zobowiązań – jedna data płatności, niższa rata a może nawet ekstra gotowka na dowolny cel.

Aż chce się spróbować, ale żeby byc pewnym, że za taką przyjemność nie przepłacimy warto porównać kredyty konsolidacyjne – za darmo zrobisz to w tym miejscu!

Kredyt z przerwą w Eurobanku!

Każdy kredytobiorca który regularnie obsługuje swój kredyt gotówkowy “Kredyt z Przerwą” zaciągnięty w Eurobanku może liczyć w każdym roku kredytowania na miesięczne “wakacje kredytowe”! Reklama telewizyjna produktu jest bardzo interesująca i wiadomo ze źródeł zbliżonych do banków, że w ślad za bankiem z Wrocławia pójda kolejne instytucje finansowe…

Aby bezpłatnie porównać kredyty i pożyczki gotówkowe wystarczy tutaj kliknąć.

20 lat temu powstał Bank Millennium

 7 czerwca 1989 roku w siedzibie Rady Krajowej Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Gospodarczych w Warszawie podpisano akt notarialny zawiązania spółki akcyjnej pod nazwą Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA (dziś Bank Millennium SA) z kapitałem założycielskim wynoszącym 1 068 500 000 zł (przed denominacją) podzielonym na 10 685 akcji imiennych założycielskich o nominalnej wartości 100 000 zł każda.

Akt założenia Banku podpisało i kapitał założycielski objęło 11 akcjonariuszy instytucjonalnych i 14 akcjonariuszy indywidualnych. W ten sposób, na podstawie znowelizowanego Prawa bankowego, powstał pierwszy w powojennej historii Polski bank z udziałem kapitału prywatnego. Tego samego dnia akcjonariusze przyjęli statut Banku, wybrali jego Radę Nadzorczą oraz powołali Pana Bogusława Kotta na stanowisko Prezesa Zarządu Banku.

 

Działalność operacyjną, związaną przede wszystkim z finansową obsługą firm, Bank rozpoczął 17 lipca 1989 roku. Pierwszy, niepełny rok swojej działalności Bank zakończył zyskiem w wysokości 1 203 403 790 zł (przed denominacją).

 

 

Kamieniami milowymi w dwudziestoletniej historii Banku były: wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (1992), połączenie z Bankiem Gdańskim SA i powstanie BIG Banku Gdańskiego (1997), utworzenie wraz z portugalskim bankiem BCP sieci detalicznej Millennium (1998), wdrożenie nowej strategii rynkowej i zmiana nazwy na Bank Millennium (2002) oraz realizacja programu rozwoju sieci detalicznej i rebranding marki Millennium (2006). Dziś Bank Millennium jest jednym z największych banków w Polsce pod względem wielkości aktywów. Kapitał własny Banku wynosi obecnie 2 815 mln złotych, a ubiegłoroczny zysk netto Banku wyniósł 413,4 mln złotych.
Bank posiada czwartą co do wielkości sieć niemal 500 oddziałów na terenie całego kraju, która obsługuje ponad 1,2 miliona Klientów, głównie osób fizycznych.

Informacja pobrana z witryny www.bankmillennium.pl

Kredyt gotowkowy z oprocentowaniem 0% i prowizją 0%!

Brzmi to niewiarygodnie, ale jest faktem – biorąc udział w najnowszym konkursie Getin Banku mamy możliwość powalczenia o kredyt gotówkowy z oprocentowaniem nominalnym 0% oraz bezprowizyjnym udzieleniem przedmiotowego kredytu! Warunkiem otrzymania tak przyjaznego kredytu (taki kredyt polubiłby chyba nawet największy maruda – do spłaty jest jednie kapitał:)) jest wzięcie udziału w… grze internetowej dostępnej na stronie www.gra.getinbank.pl i zebranie jak największej ilości punktów – gra jest naprawdę dziecinnie prosta, więc nie ma się co rozpisywać nt. regulaminu i zasad gry ;) Nagrodami pocieszenia sa ponadto portfel i kurtka :)

Marketingowcom z Getin Banku naprawdę gratulujemy pomysłowości!!!

Pakiet medyczny dla kredytobiorców Allianz Banku

Kolejne, po Koncie z Pensją, innowacyjne połączenie produktu finansowego w ramach bancassurance proponuje swoim klientom Allianz Bank. Otóż osoby, które zdecydują się zaciągnąć kredyt gotówkowy w kwocie nie niższej niż 10 000 złotych z okresem spłaty wynoszącym minimum 36 miesięcy wraz z wykupionym ubezpieczeniem (fakultatywnym!!!) mogą skorzystać z usług dostępnych w placówkach medycznych współpracujących z Allianz. W ramach tychże usług dostępne są m.in. odwiedziny u lekarzy internistów i lekarzy rodzinnych. Allianz Bank po swoich perypetiach związanych z wejściem na rynek w czasie dekoniunktury, nieoczekiwaną zmianą prezesa stawia kolejny bardzo udany krok na swojej bankowej drodze – oby tak dalej!

Szczegóły na www.allianz.pl