Archiwum dla Maj, 2009

0% prowizji za “gotówkę” w Kredyt Banku

Do 5 czerwca 2009 roku trwa w Kredyt Banku promocja, w ramach której gdy odwiedzisz dowolną placówkę Kredyt Banku i złożysz wniosek o kredyt gotówkowy-dostaniesz go, nie płacąc prowizji! Jedynym warunkiem jest posiadanie Ekstrakonta. Nowi klienci, którzy biorąc kredyt gotówkowy, założą Ekstrakonto, będą przez 3 miesiące zwolnieni z opłat za prowadzenie rachunku.

Jaka promocja skusiłaby Was skutecznie do wzięcia kredytu?
Lepiej wcześniej porównać oferty!

Materiał na podstawie  informacji z www.kredytbank.pl

“Pozytywy naszych miast” – konkurs fotograficzny Alior Banku.

Rozpoczął się ogólnopolski internetowy konkurs fotograficzny Alior Banku pod nazwą “Pozytywy naszych miast”, który potrwa 10 tygodni. Jego celem jest przedstawienie polskich miast oczami ich mieszkańców oraz zebranie interesującej kolekcji zdjęć, obrazujących najciekawsze fragmenty otaczającej nas przestrzeni. Jest to także kolejny krok w budowaniu lokalnych społeczności wokół Alior Banku.

Na portalu konkursowym, stworzonym wspólnie z agencją Artegence, pod adresem http://konkurs.aliorbank.pl, można odwiedzić stronę każdego z 66 miast, w których znajdują się placówki Alior Banku. Po zarejestrowaniu swojego udziału w konkursie jego uczestnicy mogą zamieszczać zdjęcia swojego autorstwa w galeriach poszczególnych miast, a także oceniać i komentować zdjęcia innych uczestników. Na autorów najciekawszych zdjęć z całej Polski czekają cenne nagrody: 3 nowoczesne laptopy oraz 7 wysokiej klasy aparatów fotograficznych firmy Olympus.

Konkurs “Pozytywy naszych miast” to także sprawdzian wiedzy o swoim mieście. Przez 6 tygodni na stronie każdego miasta na portalu konkursowym będzie publikowane zdjęcie, prezentujące jakiś obiekt w tej miejscowości – zadaniem uczestników konkursu jest rozpoznanie tego obiektu i wskazanie go na mapie. Na tych, którzy zlokalizują je w najkrótszym czasie, czekają atrakcyjne nagrody.

Nagrody główne przyzna specjalne jury, które tworzą Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku, Adam Iwański, uznany fotograf, Dariusz Kozdra, Strategic Planning Director w Agencji United PR, oraz pracownicy Departamentu Marketingu i PR Alior Banku. Zostanie także przyznane 66 nagród publiczności w postaci cyfrowych ramek na zdjęcia. Otrzymają je autorzy zdjęć, które uzyskają najlepsze oceny od pozostałych uczestników konkursu w każdym mieście.

Alior Bank już od początku istnienia bardzo silnie angażował się lokalnie i wyrażał zainteresowanie “Małymi Ojczyznami” swoich Klientów. Przykładem takich działań były Rady Założycielskie. Jeszcze przez rozpoczęciem działalności operacyjnej, Bank zaprosił do konsultacji liderów społeczności lokalnych, ludzi kultury i biznesu oraz przyszłych Klientów. Zorganizowano ponad 100 spotkań, które umożliwiły przygotowanie oferty banku z uwzględnieniem ich potrzeb i preferencji. Wystrój placówek Alior Banku także podkreśla związek z lokalną społecznością – w każdym oddziale znajdują się wielkoformatowe czarno-białe zdjęcia, prezentujące ciekawe obiekty architektoniczne w danym mieście.

Dla wszystkich uczestników konkursu Alior Bank przygotował również specjalną ofertę swoich produktów. Konkursowicze, którzy w trakcie trwania konkursu zdecydują się na założenie w Alior Banku Konta z lokatą nocną, nie zapłacą nie tylko za prowadzenie konta, przelewy internetowe i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, ale także zostaną zwolnieni z opłaty za kartę debetową przez 12 miesięcy. Ci natomiast, którzy skorzystają z oferty karty kredytowej, otrzymają obniżone oprocentowanie oraz dodatkowo 100 zł na zakupy w prezencie.

Konkurs “Pozytywy naszych miast” stanowi kolejny istotny etap w tworzeniu społeczności Alior Banku. Kamieniem węgielnym był konkurs internetowy “Zbuduj z nami nowy bank!”, w którym Bank zaprosił przyszłych Klientów do wspólnego budowania banku. Wskazówki oraz sugestie 93 000 uczestników internetowej społeczności zostały wykorzystane przy opracowaniu oferty i modelu obsługi Alior Banku. Jednocześnie aż 23 500 osób, biorących udział w konkursie, skorzystało z usług Alior Banku.  

Informacja na bazie www.alior.pl

Aby skorzystać z bezpłatnego porównania usług finansowych kliknij tutaj.

PKO BP liderem sprzedaży kredytów „Rodzina na Swoim”

 

W pierwszych czterech miesiącach br. wartość sprzedaży preferencyjnych kredytów mieszkaniowych z dopłatami z Banku Gospodarstwa Krajowego w PKO Banku Polskim przekroczyła 413 mln zł.

Kredyty mieszkaniowe udzielane przez PKO BP w ramach programu „Rodzina na Swoim” cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2009 r. ich sprzedaż przekroczyła 413 mln zł. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku oznacza to ponad pięciokrotny wzrost wartości udzielonych kredytów. Od początku roku udział PKO BP w sprzedaży kredytów mieszkaniowych z dopłatami z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniósł niemal 38%, a w samym kwietniu blisko 50%.
PKO Bank Polski był pierwszą instytucją finansową, która podpisała umowę z BGK. Bank udziela preferencyjnych kredytów mieszkaniowych w ramach programu „Rodzina na Swoim” od stycznia 2007 r.
 
Wysokość pierwszej raty kredytu mieszkaniowego z dopłatami wynosi:
Kwota kredytu
Rodzaj rat
Metraż kredytowanego mieszkania
Wysokość marży
Wysokość raty
250 000 zł
Równe (annuitetowe)
50 m kw.
1,80 pp
807,66 zł
300 000 zł
Równe (annuitetowe)
50 m kw.
1,80 pp
969,19 zł
350 000 zł
Równe (annuitetowe)
50 m kw.
1,80 pp
1 130,72 zł
 
- WIBOR S3M obowiązujący od 1.04.2009 r. – 4,37%
- oprocentowanie banku – 6,17%
- okres kredytowania 30 lat
 
Informacja pobrana z www.pkobp.pl
 
Aby bezpłatnie porównać oferty kredytów hipotecznych kliknij tutaj.

Bancassurance PKO BP i Generali

Począwszy od maja 2009 r. posiadacze i współposiadacze rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych Superkonto prowadzonych w PKO Banku Polskim mogą korzystać z nowego ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) przygotowanego we współpracy z Generali TU SA.

Zakres ubezpieczenia zapewnianego dla klientów PKO BP obejmuje śmierć, całkowite inwalidztwo oraz trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a także dostęp do całodobowej infolinii medycznej i rodzinnej. Ochrona ubezpieczeniowa działa na terenie całego świata.

W ramach oferowanych świadczeń Generali pokrywa również koszt pobytu ubezpieczonego w szpitalu, jeśli pobyt w celu leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków trwa min. 21 dni. Generali pokrywa także koszt wizyty lekarza specjalisty, jeśli ubezpieczony po pobycie w szpitalu będzie potrzebował dodatkowej konsultacji. 

W przypadku śmierci ubezpieczonego wskutek NW, uposażony otrzyma – w zależności od okoliczności zajścia zdarzenia – świadczenie w wysokości 10.000 – 15.000 zł. Wartością dodaną do ubezpieczenia NNW jest możliwość skorzystania z infolinii medycznej i rodzinnej działających w systemie całodobowym przez 365 dni w roku. Zakres dostępnych informacji obejmuje m.in. dane dotyczące:

  • państwowych oraz prywatnych placówek medycznych,
  • szczepień lub innych wytycznych związanych z wyjazdem za granicę,
  • informacji farmaceutycznych o zasadach przyjmowania leków,
  • informacji medycznej o danym schorzeniu, zastosowanym leczeniu oraz o nowoczesnych metodach leczenia.

Dzwoniąc na numer infolinii, ubezpieczony może również dowiedzieć się więcej na temat świadczeń emerytalnych, rentowych, chorobowych, wypadkowych, rehabilitacyjnych, a także o zasiłkach czy placówkach edukacyjnych.

źródło: witryna internetowa www.generali.pl

Aby bezpłatnie  porównać produkty finansowe kliknij tutaj. 

Nowa usługa Maestro CashBack dla użytkowników kart PKO typu Partner

Począwszy od maja 2009 r. PKO Bank Polski wprowadził do oferty nową usługę CashBack dla użytkowników kart PKO typu Partner ze znakiem Maestro, takich jak:

  • PKO Biznes Partner,
  • PKO Agro Partner,
  • PKO Medyk Partner.

Płacąc kartą za zakupy w punktach handlowo-usługowych oznakowanych symbolem Maestro CashBack

MasterCard Maestro Cash Back

możesz wypłacić gotówkę w wysokości do 200 zł a kwota wypłaty pomniejszy dostępny dzienny limit operacji płatniczych.

Użytkownicy kart PKO typu Partner są zwolnieni z prowizji za wypłatę gotówki w ramach usługi.

CashBack to prosty i szybki sposób na dostęp do pieniędzy bez konieczności korzystania z bankomatu lub wizyty w banku. Wystarczy, że dokonując płatności za towar lub usługę kartą PKO typu Partner poinformujesz sprzedawcę, że chcesz dodatkowo wypłacić gotówkę i podasz kwotę wypłaty. Następnie zostaniesz poproszony o akceptację całkowietj kwoty operacji, poprzez podpisanie potwierdzenia operacji lub wprowadzenie kodu PIN.

Z usługi możesz skorzystać w tysiącach punktów w całej Polsce! Tutaj sprawdź gdzie możesz skorzystać z usługi.

Informacja pobrana z witryny www.pkobp.pl

Więcej na temat ciekawych nowinek w dziale finansów osobistych znajdziesz pod tym adresem.

Nowy sklep z lokatami Banku Pocztowego

Począwszy od pierwszych dni maja br.  internetowy sklep z lokatami www.lokaty-online.pl uzyskał nowy wygląd. Dzięki temu zakupy w sklepie mogą stać się jeszcze przyjemniejsze.

Sklep w swojej nowej odsłonie stał się bardziej przejrzysty, a na stronie można teraz w szybki i łatwy sposób uzyskać informacje na temat oprocentowania lokat, opłat i prowizji, a także regulaminów ich zawierania.

Internetowy sklep z lokatami wzbogacono również o nową funkcjonalność. W zakładce „Pytania i odpowiedzi” Klienci mogą uzyskać gotową odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytania.

Informacja pobrana z witryny www.pocztowy.pl

Najwięksi globalni ubezpieczyciele

Opublikowany został właśnie najnowszy ranking zestawiający największe światowe firmy ubezpieczeniowe – aktualne zestawienie kształtuje sie następująco:

Firma Kraj

Aktywa 2007 r.
(w mln EUR)

Aktywa 2008 r.
(w mln EUR)

1. ING HOLANDIA

1 312 510

1 331 663

2. ALLIANZ NIEMCY

1 061 149

955 576

3. AXA FRANCJA

722 927

673 516

4. AIG USA

720 918

610 772

5. GENERALI WŁOCHY

b.d.

368 279

6. AVIVA WLK BRYTANIA

447 304

367 410

7. METLIFE USA

379 703

356 134

8. PRUDENTIAL USA

330 250

315 893

9. LEGAL & GENERAL WIELKA BRYTANIA

281 285

256 727

10. ZURICH SZWAJCARIA

264 669

232 792

Ciekawe czy kiedyś w rankingu znajdziemy jakiegoś rodzimego ubezpieczyciela? A co pomarzyć nie można?! :)

Informacja na podstawie Home&Market

Nowy Prezes Allianz Bank

 

Potwierdziły się spekulacje www.wygrajzbankiem.pl mianowicie pan Jakub Papierski w dniu 11 maja 2009 został powołany na stanowisko prezesa zarządu Allianz Bank Polska SA. 

Jakub Papierski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma licencję Chartered Financial Analyst (CFA). Uczestniczył także w studiach doktoranckich w SGH (1998-2000).

Nowo mianowany prezes ma wieloletnie doświadczenie zdobywane w instytucjach finansowych. Karierę zawodową rozpoczynał w 1993 roku w firmie konsultingowej Pro-Invest International. W latach 1995-96 pracował w Domu Maklerskim ProCapital, a następnie w Creditanstalt Investment Bank. W marcu 1996 roku rozpoczął pracę w Deutsche Morgan Grenfell/Deutsche Bank Research zajmując się sektorem bankowym w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Od listopada 2001 do września 2003 roku pracował w Banku Pekao SA jako Dyrektor Wykonawczy Pionu Finansowego, nadzorując bezpośrednio politykę finansową i podatkową Banku, systemy informacji zarządczej oraz skarb i zarządzanie portfelami inwestycyjnymi. Był także członkiem Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami oraz Komitetu Finansowego przy Radzie Nadzorczej Banku. W październiku 2003 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA, a od września 2006 pełnił jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego w Radzie Nadzorczej Pioneer Pekao TFI S.A. 

Jakub Papierski jest Przewodniczącym Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego przy Fundacji im. Lesława Pagi.

Obowiązki prezesa zarządu Jakub Papierski obejmie oficjalnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Informacja na bazie komunikatu z firmy Allianz.

Na funduszach znowu można b.dobrze zarobić!?

W kwietniu fundusze akcji krajowych zarobiły średnio 17 proc. i dzięki  temu udało się odrobić półroczne straty. Wśród funduszy akcji i funduszy mieszanych najlepiej poradziły sobie podmioty Allianz.

Allianz TFI wypadł najlepiej przede wszystkim za sprawą wyników funduszy akcji i mieszanych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Posiadacze jednostek Allianz Akcji Plus zarobili w kwietniu 24 proc. Ich zyski z ostatnich sześciu miesięcy to 11 proc. Inwestujący w subfundusz Allianz Budownictwo 2012 zakończyli kwiecień z zarobkiem na poziomie 30 proc. Stopa zwrotu za ostatnie pół roku to 17 proc. Dobre wyniki funduszy Allianz to efekt rozpoczętej już na przełomie lutego i marca strategii zwiększania zaangażowania w akcje.

Informacja pobrana z witryny www.allianz.pl

Zbywanie tytułów uczestnictwa emitowanych przez zagraniczne fundusze inwestycyjne na terytorium Polski

Bardzo ciekawe opracowanie przygotowane zostało przez Komisję Nadzoru Finansowego – traktujące o tym jak zachowywała się “zagranica” w trakcie rozpoczynającego się kryzysu finansowego na polskim rynku kapitałowym.

Najważniejsze fakty wynikające z wyżej opisanego materiału to:

  1. Aktywa netto zagranicznych funduszy inwestycyjnych stanowi jedynie mniej niż 2% aktywów netto ogółem (stan na koniec ub.r.)
  2. Saldo wpłat i wypłat środków zgromadzonych przez zagraniczne fundusze na terytorum RP jest ujemne i wyniosło 168mln PLN
  3. Znakomita większość funduszy i subfunduszy lokujących swoje środki na rynkach wschodzących (m.in. BRIC, surowce, Europa Środkowo-Wschodnia) odnotowała ujemne saldo kapitału na terenie Polski, występują jednak (fundusze obligacji i pieniężne) wykazało nadwyżkę wpłat nad wypłatami.

Więcej informacji z tego ciekawego opracowania można znaleźć na www.knf.gov.pl